Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problemy z LTE

(Temat utworzony: 19-01-2022 10:08 PM)
12632 Wyświetlenia
stawik
Pathfinder
Opcje

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem telefonu Galaxy S21. Po zakupie telefon miał zainstalowanego Androida 11 i przez kilkanaście tygodni działał bez żadnych problemów. Pod koniec roku pojawiła się aktualizacja do Androida 12, z której skorzystałem. Po tej aktualizacji pojawiła się cała masa problemów z telefonem, tzn. niektóre aplikacje przestawały działać, niektóre działały nie tak jak powinny, a telefon miał generalnie problemy sam ze sobą i przestawały na nim działać nawet jego podstawowe funkcje.

Jedną z takich funkcji był dostęp do internetu z wykorzystaniem danych komórkowych, a mianowicie telefon w jednej chwili działa poprawnie, tzn. strony internetowe wczytywały się bardzo szybko, a chwilę później strony internetowe zaczynały wczytywać się baaaardzo również inne aplikacje wykorzystujące internet. Wszystko działo się oczywiście przy bardzo dobrym zasięgu sieci komórkowej. Problem znikał tak samo nagle jak się pojawiał i powtarzał się po jakimś czasie, tzn. występował ponowny brak interentu i następnie jego powrót. Najzabawniejsze jest to, że mam drugi numer telefonu u tego samego operatora, a karta jest zamontowana na telefonie Galaxy S9 i w momencie gdy Galaxy S21 miał problemy z siecią, telefon Galaxy S9 leżał obok i działał bez zarzutu.

Po kilku dniach szukania rozwiązań do wszystkich problemów i ich naprawianiem uznałem, że jest to walka z wiatrakami, ponieważ po naprawieniu jednego problemu w jego miejsce pojawiał się nowy. Wtedy też postanowiłem zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Nie jest to przyjemna czynność biorąc pod uwagę, że nie można skorzystać z kopii zapasowej, która przywróci ponownie wszystkie problemy i cały telefon trzeba ręcznie ustawiać od zera, co zajmuje cały dzień.

Po resecie telefon zaczął wyraźnie działać lepiej i wiele problemów zniknęło, choć nie wszystkie.  Niestety problem ze zrywaniem połączenia sieciowego pozostał. Zauważyłem, że wiele osób na całym świecie zmaga się z podobnym problem na modelach z serii Galaxy S21 i nikt tak naprawdę nikt jeszcze nie znalazł do tej pory dobrego rozwiązania tego problemu. Ja osobiście próbowałem już chyba wszystkich porad znalezionych w internecie i żadna nie pomaga. Czasami zdarza się, że problem znika na dzień lub dwa, ale zawsze wraca. Miałem bardzo duże oczekiwania związane ze styczniową aktualizacją, która miała naprawiać ponad 900 problemów z Androidem 12, jednak niestety się zawiodłem i mam wrażenie że po tej aktualizacji jest jeszcze gorzej niż było, tzn. powyższy problem występuje dużo częściej i teraz już nie tylko strony internetowe wolno się wczytują, ale wręcz po otworzeniu przeglądarki internetowej wyskakuje komunikat, że nie ma połączenia z internetem, choć mam pełny zasięg, włączone dane komórkowe i oznaczenie połączenia z siecią LTE w górnej części ekranu. Dodam, że inne aplikacje używające internetu także nie działają. W tym czasie działa natomiast bez problemu internet na telefonie Galaxy S9.

Próbowałem już wszelkiego rodzaju resetów, w tym resetów ustawiań sieciowych, włączania i wyłączania danych komórkowych i trybu samolotowego, wyłączania sieci 5G, zmiany protokołu tylko na IPV4 - nic nie pomaga. Wizyta w serwisie też raczej odpada, ponieważ ludzie w internecie pisali, że z podobnym problemem zgłaszali się do takich serwisów Samsunga, gdzie albo nie stwierdzano problemu, albo wymieniano płytę główną w telefonie, co nie pomagało bo po tym zabiegu problem i tak dalej występował.

Prboblem jest ewidentnie software'owy ponieważ takich problemów nie miałem przez kilkanaście tygodnie, gdy telefon pracował pod Androidem 11, a wszystko zaczęło się po zainstalowaniu Androida 12

Generalnie jest masakra i telefon za kilka tysięcy nie nadaje się użytku. Jestem wiernym użytkownikiem telefonów Samsunga i serii Galaxy S, począwszy od modelu Galaxy S2, jednak takich problemów jak po aktualizacji oprogramowaniu jak przy Androidzie 12 to nie miałem nigdy i brak mi słów na to co ta aktualizacja sobą reprezentuje. Wstydź się Samsungu za wypuszczenie takiego badziewia!!! Chyba czas najwyższy zaprzyjaźnić się z konkurencją.

Ma ktoś podobny problem, a może ktoś znalazł jakieś rozwiązanie, które naprawdę działa?

46 Odpowiedzi
stawik
Pathfinder
Opcje

Dodam jeszcze, że internet na Wi-Fi działa bez problemu. Gdy występuje powyższy problem z danymi, komórkowy i przełączę się na Wi-Fi to internet smiga aż miło. 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@stawik  Dzień Dobry

Zapoznając się z Pana sytuacją rozumiem że jest to bardzo uciążliwy problem.

Jeżeli był to problem po stronie oprogramowania wielu użytkowników jak nie wszyscy zgłaszaliby ten problem. Sam natomiast jestem świeżo po aktualizacji na tym modelu i nie zauważyłem takich błędów lub innych problemów mimo  iż nie wykonywałem Resetu do ustawień fabrycznych.

W tej sytuacji czynności jakie możemy wykonać i zaproponować to Wipe Cache Partition oraz jezeli to nie pomoże ponownie Reset Do Ustawień Fabrycznych bez przywracania kopii zapasowej przynajmniej na początku.

Jeżeli te czynności nie pomogą pozostaje niestety wizyta w serwisie, opisywane problemy mogą być po stronie technicznej urządzenia.


stawik
Pathfinder
Opcje
Jam mam dokładnie ten sam problem
0 Like
gorys_2007
First Poster
Opcje
U mnie też jest ten problem na s 21 5g i s 20 ultra 5 g i to po aktualizacji
0 Like
Members_yYTP2F3
First Poster
Opcje

Też mam taki sam problem z telefonem!!! Telefon za ponad 3000 zł!! Miałem wczesniej p30 lite i nie było problemów. Miałem nadzieję że kupuje porządny sprzęt. Jest problem z internetem przy pełnym zasięgu co jakiś czas strony nie wczytuje inaplikacje nie działają!! Trzeba czekać i nic z tego brak dostępu do internetu. 

0 Like
stawik
Pathfinder
Opcje

Niestety muszę stwierdzić, że Galaxy S21 to po prostu badziew. Od aktualizacji do androida 12 telefon cały czas ma problemy z utrzymaniem ciągłości połączenia danych komórkowych i cały czas w losowych miejscach i o losowych porach, na kilka chwil zrywa połączenie z internetem i to pomimo tego, że ma pełny zasięg sieci. Nie pomogły żadne z wypuszczonych do tej pory aktualizacji softu (łącznie z One UI 4.1), przywracanie ustawień fabrycznych i konfigurowanie telefonu od zera (bez wgrywania kopii zapasowe), wipe cache partition, resetowanie wszystkich ustawień sieciowych, aktywacja sieci 5G u operatora, a nawet wymiana karty SIM. Telefon za 4 tyś. cały czas nie spełnia jednej ze swoich podstawnych funkcji. Wstyd, hańba i żenada 😔Warto dodać, że na moim drugim telefonie (Galaxy S9), na którym mam kartę SIM  tego samego operatora taki problem nigdy nie występował i nie występuje.

Z tego co wyczytałem w internecie to problem ten jest powszechny i z bardzo dużym prawdopodobieństwem dotyczy jakiegoś błędu w oprogramowaniu no i oczywiście Samsung w pełni zdaje sobie sprawę z jego istnienia, ale pomimo tego jakoś nie kwapi się do tego, żeby problem tan naprawić. Ludzie piszą, że wysyłanie telefonu do serwisu Samusnga też nic nie daje, ponieważ telefony, pomimo jakiś rzekomych napraw, wracają i problem ten dalej występuje. Jeszcze nie znalazłem w internecie opinii, w której ktoś by napisał, że serwis naprawił ten problem w jego telefonie, a wpisów takich jest bardzo dużo.

Chyba czas najwyższy oddać ten telefon do sprzedawcy, ponieważ nie mam już siły na to żeby dalej zmagać z tym problemem i frustrować się na to, że gdy muszę coś pilnie sprawdzić w internecie, to akurat wtedy mój telefon robi się offline.

Na koniec muszę również wspomnieć o tym, że podczas wizyty w punkcie operatora mojej sieci, podczas której opisałem przedstawicielowi tej sieci mój problem i poprosiłem o wymianę karty SIM, osoba ta powiedziała, że również korzysta z Galaxy 21 i również ma ten sam problem i również nie może sobie z nim poradzić 😆😆😆 - komentarz jest chyba zbędny.

NetGh0st
Apprentice
Opcje
Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Widzę, że jest dość powszechny, samsung wypuścił bubla a teraz wali w ch... też mnie to dopadło w S21 FE 5G.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Czy próbowałeś zresetować ustawienia sieciowe lub wykonać wipe cache partition? Czy w telefonie jest najnowsza wersja oprogramowania? Problem występuje na różnych kartach SIM?


0 Like