Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

4.1 Lags

(Temat utworzony: 07-03-2022 10:52 PM)
360 Wyświetlenia
Karpielski
Journeyman
Opcje
Po nowym updejcie S21 Ultra lagguje na maxa. Ekran tnie. To jakiś skandal. Tak lagujacej S21 nie miałem w rękach od momentu jej kupna. 
0 Like
10 Odpowiedzi
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
@Karpielski. Witam. Jedynie co możesz zrobić to wykonać wipe cache partition, bądź reset całkowity telefonu.
Lamamaciek
Journeyman
Opcje

Witam, 
wraz z kumplem z pracy kupiliśmy sobie samsunga 21. Kolega od momentu zakupu był zadowolony ja niestety nie. Bardzo często  w normalnym użytkowaniu zauważałem lagi w działaniu samego interfejsu co oczywiście wydało mi się dziwne ponieważ 120 Hz,  flagowy telefon...

Postanowiliśmy zrobić test w 3D mark (ten sam model, to samo oprogramowanie, poziom baterii i oczywiście zabite wszystkie apki w tle i uwolniony maksymalnie ram)

Wynik trochę nas zaskoczył ponieważ mój telefon wypadł dwukrotnie gorzej. W moim przypadku fps wahały się w granicach 20-30 natomiast na drugim 30-40 a momentami nawet 50fps. 

Tel1.Wynik 3500 ( punktacja 3D mark)

Tel2.Wynik 6800 

Wykonałem więc wszystkie możliwe kroki takie jak Wipe cache, reset do ustawień fabrycznych usunąłem część aplikacji. Wykonałem test w 3D mark i okazało się że osiągnąłem lepsze wyniki niż poprzednio. Obraz podczas testu był płynny, momentami zauważałem delikatne spadki. 

Wynik 5600-6000 

W dniu 07.03.2022 zaktualizowaliśmy nasze telefony do najnowszej wersji i wykonaliśmy ponownie test. 

Tel 1. Wynik 5800-6200

Tel 2. Wynik 6700

Najbardziej zaskakujące w tym wszystkim jest to że podczas testu temperatura mojego telefonu wzrosła o 8 stopni natomiast na telefonie kumpla zaledwie 2-3 stopnie. Po wykonaniu kilku prób mój telefon niestety osiągnął znaczne temperatury i zanotował spadek fps. Najwyższy wynik jaki osiągnąłem to 6400 i miejscowo osiągając 50fps z telefonem wystawionym za okno.... ale chyba nie o to chodzi.

Więc teraz pytanie co zrobić ? 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Czy przywracałeś kopię zapasową po wykonaniu resetu do ustawień fabrycznych? Zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy. Jeżeli tak to wykonaj reset ponownie, ale tym razem nie przywracaj kopii.

Instrukcja - hard reset
https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczn...


LUKE123
Helping Hand
Opcje
Ja zauważyłem równiez lagi (na S20), ale głównie tylko przy używaniu gestów bez widocznej belki z na dole ekranu
Samsung coś ewidentnie zepsuł w oprogramowaniu i wydaje mi się że wystarczy poczekać

Tak samo było gdy telefony robiły prześwietlone zdjęcia przy użyciu flesza, po kilkudziesięciu dniach aktualizacja to naprawiła :smiling-face:
0 Like
Michał_S23Ultra
Helping Hand
Opcje
Masz już 4.1 na S21 Ultra?
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Aktualizacja One UI 4.1 nie jest jeszcze dostępna dla modeli Galaxy S21. To widocznie jest błędna informacja.


Krimson
Voyager
Opcje
A to już jest ui 4.1 dla s21 ultra?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Krimson  jeszcze nie ma


Bejek
Pioneer
Opcje
4.1 dziwne ja mam nadal One ui 4.0 po aktualizacji BVB1
0 Like