op 12-04-2017 09:08 AM
Hoi,
Ik heb op 27-03-17 een pre-order geplaatst voor de nieuwe galaxy tab S3/4g.
Op deze manier kon ik mij regeistreren om het gratis toestenbord te kunnen krijgen.
Bol beloofde deze te leveren op de verschijningsdatum (31-03-17).
Maar tot op heden heb ik de tab nog steeds niet ontvangen.
De actie loopt tot 14-04-17 maar ik vrees dat ik de tab niet tijdig zal hebben.
Staat bij bol nog steeds op niet leverbaar, terwijl in elke web- en fisieke winkels de tablet reeds verkrijgbaar is.
Heb nu meermaals contact gehad met bol, maar nog steeds kunnen ze niet bevestigen wanneer de levering gaat gebeuren. Ik heb dan ook gevraagd voor een bon te kunnen krijgen met de bevestiging van pre-order zodat ik me kon registreren.
Ze weigeren dit te doen, dit zou enkel bij levering gebeuren.
Wat kan ik nu doen?
Samsung daarvan verwittigen?
Alvast bedankt
Opgelost! Ga naar oplossing.
op 13-04-2017 09:01 AM
Top, bedankt voor de update!
Als hij wordt afgewezen, krijg je altijd een mailtje met het verzoek om de juiste documenten op te sturen. Ik ga er van uit dat je de tablet en dus ook je factuur tegen die tijd wel (bijna) hebt. Het zou alleen vervelend zijn, omdat dat wel betekent dat je langer op je cover moet wachten.
Houd dus de komende tijd je mailbox goed in de gaten, want soms verdwijnt de mail in een reclame- of spammap.
Succes en hou ons op de hoogte! :smileyhappy:
op 12-04-2017 09:33 AM
Wat raar dat ze je dat niet willen sturen. Lijkt me een heel redelijk verzoek in dit geval waarbij je de gegevens op tijd moet hebben...
Staat er in je orderbevestiging ook je NAW-gegevens, de tablet en het bedrag dat is betaald? In dat geval zou dit volgens mij voldoende moeten zijn. Als het geen bijlage in een email is, kun je in de meeste gevallen de email 'afdrukken' en dan kiezen voor 'opslaan naar pdf' zodat je het kunt uploaden in het formulier. Je kunt altijd even contact opnemen met Samsung en ze de mail laten zien zodat ze je kunnen adviseren of dit voldoende is voor een succesvolle registratie. Dit gaat het snelst en makkelijkst via Messenger.
Laat je nog weten hoe dat gaat?
op 13-04-2017 08:17 AM
Hallo Kevin,
Bedankt voor uw reactie.
Ik heb ondertussen de aanvraag dan toch maar verstuurd met een printscreen van mijn bestelling.
Nu maar hopen dat samsung deze aanvaardt.
Ik hou u verder op de hoogte als ik meer weet.
op 13-04-2017 09:01 AM
Top, bedankt voor de update!
Als hij wordt afgewezen, krijg je altijd een mailtje met het verzoek om de juiste documenten op te sturen. Ik ga er van uit dat je de tablet en dus ook je factuur tegen die tijd wel (bijna) hebt. Het zou alleen vervelend zijn, omdat dat wel betekent dat je langer op je cover moet wachten.
Houd dus de komende tijd je mailbox goed in de gaten, want soms verdwijnt de mail in een reclame- of spammap.
Succes en hou ons op de hoogte! :smileyhappy:
op 20-04-2017 12:35 PM
op 20-04-2017 01:01 PM
21-04-2017 03:50 PM - bewerkt 21-04-2017 03:51 PM
op 21-04-2017 10:28 PM
Bij Mediamarkt hetzelfde probleem. De promotie actie was tijdens de uitgelopen uitlevering gesloten.
Erg flauw omdat je ook een IMEI code nodig hebt en je moet het apparaat eerst ontvangen.
Gegevens heb ik aan Samsung toegestuurd.
Eerst werd ik afgewimpeld, maar na aandringen kreeg ik formulieren om alles nog een keer in te vullen. Dat moet op papier en niet wat milieuvriendelijker gewoon electronisch.
Gaat niet van harte allemaal deze promotie.
21-04-2017 10:31 PM - bewerkt 21-04-2017 10:32 PM
@WilliamSamsung, je had geen IMEI code nodig om het formulier in te vullen, een aankoopbon was voldoende tijdens de pre-orderperiode. Fijn om te horen dat je de gegevens alsnog kon toesturen en mee kan doen aan de promotie.
Goed weekend!
op 21-04-2017 10:47 PM
Beste Kevin,
Kopie bestelbevestiging heb ik al lang gemailed. Maar dat is niet genoeg want het moet per papieren formulier per sé.
Zoals je kunt zien moet je het IMEI nummer invullen op het formulier.
Zoals gezegd het gaat helemaal niet van harte bij Samsung bij deze actie.