Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Problém se ztmavováním videa S9

(Téma vytvořeno: 25-08-2020 08:12 PM)
945 Zobrazení
Roren
Pathfinder
Možnosti
Dobrý den, už asi rok mám problém se ztmavováním videa. 
Dříve mi to nepřipadalo jako problém, ale teď když potřebuju zkouknout práci na mobilu, video se ztmaví.
Nevím jak se to dá vypnout, zkoušel jsem vypnout i Adaptivní obrazovku, ale na video to nefunguje. 
Chci tuto funkci vypnout a doufám že tady někdo bude vědět jak. Zlepšovač videa jako opravu neberu, nehorázně to ničí kvalitu.
Dávám vám sem i názornou ukázku, co to dělá. 

image


image


Předem děkuji za odpovědi a přeji hezký zbytek večera.
0 Like
12 Odpovědi
Libb
MegaStar
Možnosti

Jaký používáte přehrávač? Mně třeba VLC ztmavuje obraz, MX Player v pohodě. Zlepšovač videa mám zakázaný.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like
Roren
Pathfinder
Možnosti
Používám přímo co je v Samsungu základ. Zkoušel jsem VLC, ale taky ztmavuje.
0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Zkusím si jen tipnout: VLC a asi i Samsung přehrávač nastavují natvrdo jas displeje. Zkuste ve VLC táhnout prsatem nahoru v levé části obrazovky, to ovládá jas. Není tohle jádro pudla?

Já používám právě převážně MX Player a ten startuje na stejném jasu, jak minule skončil. Když ale občas použiju VLC (přece jen přehraje víc formátů), tak je video vždy tmavé a musím ho ručně zjasnit. Není to to samé, co vylepšovač videa, tady jde o fyzický jas displeje, zatímco ten zlepšovač toho dělá víc.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like
Roren
Pathfinder
Možnosti
Právě že jasem to není. Přehrávače si upraví kontrast a to já nevím jak ovlivnit.
0 Like
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Ahoj,

 

a co zkusit ve Videopřehrávači vymazat data + paměť? Je to v Nastavení - Aplikace - Videopřehrávač - Úložiště - Vymazat data, Vymazat paměť.

 

Jinak to ovládání jasu přejetím v levé části obrazovky nahoru a dolu při spuštěném videu umí také klasický Videopřehrávač od Samsungu. V pravé části to zase zvyšuje hlasitost.

 

 

0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Možná bychom se měli vrátit kousek zpátky: píšete, že to jsou vaše videa (vaše práce - mimochodem, super!) Mohl by být problém v kodeku? Dělají to jen ta vaše videa nebo i když něco stáhnete z internetu, třeba jakýkoliv seriál? Co Netflix nebo Youtube?

Jako rozhodně to není běžné, pokud vím. Bohužel nemám nikde po ruce S9, abych to mohl ověřit, na Note10 to nedělá a nejsem si ani vědom, že by to dělal S9, když jsem ho měl.

Vždycky je tu možnost udělat factory reset,

 






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Mě ještě napadá jeslti není problém, že to video obsahuje HDR, ale co si vybavuji, tak S9 neměla displej s cetifikací HDR, to by vysvětlovalo, proč jsou tmavé scény méně detailní. 


fajn-Snek-podpis-B


Roren
Pathfinder
Možnosti
Zkoušel jsem již všechny uvedené základní možnosti. A jinak není problém v kodeku. Dělá mi to i u stažených, či natočených mobilem.
@fajnSnek S9 má HDR displej. Na youtube vždy naběhne, ale video v HDR není.
0 Like
Roren
Pathfinder
Možnosti
Ano, všechno jsem zkoušel. Nejspíše se budu muset obrátit na Samsung, ale ti tam většinou o nic moc víc než já nevědí.😃
0 Like