Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Přejít na řešení VYŘEŠENO

Původní téma:

naco presne sluzi to zaciarkavatko vedla google pay?

(Téma vytvořeno: před 4 týdny)
64 Zobrazení
Adela81
Pathfinder
Možnosti

Adela81_0-1715273548878.jpeg

 

ahojte,

 

mam otazocku:

naco presne sluzi to zaciarkavatko vedla google pay?

ide mi oto ze ak chcem platit prave google pay a nicim inym, tak ma to byt zaznacene alebo nema?

diky

Adela81_0-1715273668080.jpeg

 

0 Like
8 Odpovědi
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Dobrý den @Adela81,

nyní máte aktuálně nastavené platby přes Google Pay. Žádné jiné možnosti placení v telefonu nemáte aktivované. Pokud máte zapnuté NFC, stačí teď již přiložit telefon ke čtečce a platba by měla bez problémů proběhnout.

Hezký den.

Řešení
owljackob
Helping Hand
Možnosti
Vyberete tím výchozí službu pro placení pomocí NFC.
Adela81
Pathfinder
Možnosti

okey, ale co sa v praxi stane ked to "Platiť aktuálne otvorenou aplik." zaciarknem, a co ked to "Platiť aktuálne otvorenou aplik." odciarknem?

riesim to, pretoze pred dvomi dnami mi v lidl neslo zaplatit tak ze som bola na pracovnej  ploche a mala odblokovany telefon, nakoniec som musela vojst do google pay resp penazenky, kazdy to vola inak. Prvy krat som maala spravny zvuk, ale im to na kase nepreslo. Druhi krat som ten tel nechala na terminali dlhsie a uz to zobralo, ale dnes sa v bankovej aplikacii ukazalo ze pladba ajtak presla ajtak 2x, a zajtra to tam ideme riesit, lebo 2x 27,11€ to neni ze par centov.

takze som si myslela ze ak je to policko zaciarknute tak musim vzdy vojst do google pay a zaplatit tak, a ze ked sa odciarkne, tak mozem zaplatit aj s plochy. Tak neviem...

lebo vtedy ked som musela vojst do google pay aby mi slo platit, tak som to mala zaciarknute.

mozno ked to odciarknem tak zaplatim ajaj mimo google pay np ked budem na ploche, ale neviem nerozumiem tomu trochu.

lebo na mna funkcia "Platiť aktuálne otvorenou aplik" posobi tak, ze ked to zaciarkneme tak musime byt v google pay aby sme mohli platit. ci zle tomu chapem?

0 Like
Řešení
Libb
MegaStar
Možnosti

Tohle využijete, kdybyste měla nainstalovanou nějakou jinou platební aplikaci, například Sodexho to dříve potřebovalo. V tom případě systém nevěděl, kterou aplikaci použít, pokud byste jen přiložila telefon k terminálu. Toto nastavení říká, že výchozí sice bude Peněženka, ale pokud by byla otevřená jiná platební aplikace, bude mít přednost.

Pokud byste pak chtěla platit Peněženkou, stačí přiložit telefon k terminálu. Pokud byste chtěla platit jinou aplikací, musela byste ji před placením spustit.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



JeoCZ
Helping Hand
Možnosti
Ještě se v bance podívejte, jestli jsou obě platby opravdu zúčtované. Můžete tam sice vidět dvě, ale pokud je jedna vedená jako nezaúčtovaná, peníze jsou jen několik dnů blokované a pak se odblokují a platba se zruší.
0 Like
Adela81
Pathfinder
Možnosti

dakujem, pozrieme sa na to.

0 Like
Adela81
Pathfinder
Možnosti

noo jasne ale ja som dokonca ani nemohla zaplatit tak ze som bola na ploche a tomu uz vobec nerozumiem. t ofakt musime po novom chodit do google pay resp penazenky, aby sme zaplatili?

0 Like
Adela81
Pathfinder
Možnosti

ahojte, tak som to zaciarkavatko "Platiť aktuálne otvorenou aplik." odciarkla, a dneska sa mi uz podarilo zaplatit ze som normalne bola na ploche, a to v Lidli a na prvy krat.

Mimochodom, ked uz sme pri Lidl, tak tam mi bolo povedane, ze toto musim riesit v banke.

Tak sme isli do slovenskej sporitelne, a tam sa spisala reklamacia, a ze do 2 az 3 prac dni by mali byt peniaze naspet,na ucte.

mimochodom aj pani v banke ked sa na tie dve pladbi pozrela, tak povedala ze fakt realne odisli obidve.