Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

S8/8+ zkušenosti, rady, tipy

(Téma vytvořeno: 03-10-2018 12:52 PM)
2861 Zobrazení
jv18
Big Cheese
Možnosti

Ahoj, Samsung S8 mám krátce. Rád bych, aby tady bylo nějaké aktivní vlákno, kam by mohli uživatelé psát svoje třeba dlouhodobé zkušenosti, aktuální problémy, příp. nějaké tipy na nastavení, apky atp. Konkrétně já osobně po přechodu z Honorů a Huawei telefonů (poslední byl P20), jsem ze své stříbrné S8 nadšený pokaždé, když ji mám v ruce. Ikdyž má telefon skleněnou zadní stranu, tak jako dnes naprostá většina, neklouže tak hodně jako ostatní telefony. Snad je to dáno i tím, že je užší. To je pro mě skvělé, dlouho jsem neměl v ruce telefon, který by se mi tak příjemně držel a ovládal a navíc pohodlně jednou rukou. Nikdy nepoužívám pouzdra, obaly, fólie ani skla na displej. Telefon nemá na sobě ani vlásek, nosím jej samostatně v kapse. Maximálně mě těší, že čočka fotoaparátu neleze ven z těla, jak to je teď v módě a je navíc ohraničena rámečkem, který je naopak mírně vystouplý, takhle to má být! Za poslední rok jsem měl desítku telefonů, včetně několika iphonů, ale Samsung jsem si nechal až na závěr a až teď mám přesně telefon podle mých představ. Psát jak skvěle fotí, natáčí video a jak úžasný má displej je zbytečné, to je samozřejmost. Teď z druhé strany 🙂 Výdrž baterie je prostě jen průměrná. Ráno vstanu a během 15 minut procházením mailů, socnetů a webu je hned 10% dole i víc. Do práce přijedu (BT HF v autě) a jsem na čísle cca 85%. Naštěstí ho nepoužívám na práci, takže přes den leží a občas na něj nahlídnu. Následuje cesta domů, navigace, spotify, nějaká fotka a pak hodina až dvě zevlování na telefonu. Končím večer na hodnotě 30-50% a vím, že další den bych nezvládl, protože ráno to půjde zase rychle dolů. Zatím mně to stačí, ale nedokážu si představit jet na nějakou akci, kde budu třeba celé dopoledne fotit, třeba letos jsem byl na DoD v Náměšti a vím, že S8 by to na jedno nabití nezvládla. Takže budu muset začít používat to co jsem nikdy nepoužíval a to nabíječku v autě a powerbanku. To je asi jediná moje výtka. Naštěstí díky bezdrátovému nabíjení stačí telefon večer položit na podložku na nočním stolku a ráno je vše připraveno na další den, paráda. Už jsem toho napsal moc, ikdyž mám pořád o čem psát, budu zatím na úvod končit.  Pokud někdo třeba uvažuje o pořízení S8, určitě vřele doporučím. Zodpovím příp. dotazy. Doufám, že se najdou i další majitelé této řady telefonů a budeme se tady pravidelně setkávat. 

51 Odpovědi
jv18
Big Cheese
Možnosti

Velice často na našich fórech čtu, že Samsung telefony mají velice špatnou citlivost na příjem GSM signálu a v místech, kde konkurence signál má slabší, se Samsungem vůbec nedovoláte. Občas se pohybuji v lokalitě, která má opravdu velice slabé pokrytí a ještě nedávno se muselo chodit telefonovat na kopec :smiling-face: Tenhle rok už jsem měl tuším 12 telefonů různých značek a můžu tenhle mýtus s klidným svědomím vyvrátit. Kvalita hovoru po celou dobu výborná a bez výpadků, stejně tak i příjem LTE. Žádný z mnou zkoušených telefonů neměl výrazně lepší příjem signálu, spíše naopak. Navíc Samsung S8 má ze všech telefonů nejlepší citlivost na WiFi. Navíc oproti konkurenci mají telefony Samsung násobně nižší hodnoty vyzařování SAR a na to se v dnešní době, kde je trend zdravého životního stylu, pro mě nepochopilně neklade důraz. 

Jirka77
Big Cheese
Možnosti

Tohle mě trošku sklamalo a uvažuji zda se S8+ nezbavím za včasu 😕 i když to ještě nikdo nepotvrdil nebo aspoň já nic nenašel.

 

https://samsungmania.mobilmania.cz/clanky/one-ui-samsung-zprehlednuje-svou-nadstavbu-a-to-s-updatem-...

Samsung Galaxy S22+
Galaxy Watch 4
Galaxy Buds+
Galaxy BudsPro
adam_boss
Navigator
Možnosti

Neboj :smiling-face: Nedělej ukvapené závěry 

https://mobilizujeme.cz/clanky/beta-one-ui-nakonec-dorazi-i-na-galaxy-s8-s8-a-note-8



N 3310 > 3410 > SE W880i > Galaxy S2 > S3 > S4 > A5 > S7 Edge > S9+ > Note9
0 Like
Jirka77
Big Cheese
Možnosti

Kdyby tomu tak nebylo se Samsungem bych se tím tuplem rozloučil i když nerad...tohle by mě neskutečně nasr.... Mají velké štěstí že se takhle zachovali. A myslím si že bych nebyl sám. No uvidíme jak osekané to oproti S9/+ bude

Samsung Galaxy S22+
Galaxy Watch 4
Galaxy Buds+
Galaxy BudsPro
0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

Zase nemůžeme počítat s tím,  že budeme držet krok s aktuálním modelem co se přidávání nových funkcí týká.  Já bych třeba neopustil značku jen kvůli tomu,že mi nedali to, co nikdy ani neslíbili.

0 Like
Jirka77
Big Cheese
Možnosti

To myslís jako vážně? Ja se tu bavím o novém UI ne o nových funkcích ty ani nechci a nepotrebuji, kdyby jo Prodam S8+ a koupim S9+ ale nemám důvod..Jinak bavím se pořád o UI a to kdyby nebylo tak se se Samsungem rozloučím a se mnou spousta lidi stačí si přečíst sammobile, jak na to reagovali taky podpora po roce a něco a konec? to jako vážně? :D. ale včera šéf samsungu potvrdil že nikdy nepochybovali o tom že by S8/+ nebylo zahrnuto do updatu..takže akorád někdo pustil flejmek

Samsung Galaxy S22+
Galaxy Watch 4
Galaxy Buds+
Galaxy BudsPro
0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

Android není iOS, abys měl roky pořád aktuální UI. Tyhle nářky uživatelů napříč značkami telefonů nechápu.  Chtít po telefonu 2 generace zpět,  aby měl to co mladší, resp. aktuální model. Takhle to zatím prostě funfuje a nikdo při nákupu negarantuje, že po nějakou dobu bude neustále aktuální UI, takže být naštvaný a nadávat na Samsung podle mě není na místě.  Navíc k tomu ještě nedošlo,  takže na rozčilování je času ještě dost :smiling-face:

Libb
MegaStar
Možnosti

Nevidím důvod, aby výrobce dával jakékoliv nové funkce do starších telefonů zdarma. Podpora by se klidně mohla omezit na bezpečnostní updaty. U auta vám také nikdo nepřijede vyměnit motor, když udělají novou revizi.

Nehledě k tomu, že pak to vede ke zpomalování. Pokud mám systém navržený pro vlajkovou loď a další roky vydávám novější telefony, tak je jasné, že s tím samým systémem, který je aktuální pro novinky, se ty starší  rychle zadýchají.

Ostatně nechápu ani tyhle nářky. Prodám telefon! Samsung má štěstí... Samsung se chová náhodou skvěle, pro modely řady 8 vydal nedávno dokonce superslowmotion video, to u konkurence můžete zapomenout. Jeho telefony jsou dost nadčasové, tak co si pořád stěžujete? Že nemáte Android Pie mezi prvními? Tak si přečtěte, jaké problémy s tím mají Pixely, a to jsou to "čisté" Androidy přímo od Googlu. Já si rád počkám na odladěnou verzi a vlastně mně ani nevadí, že to zatím nemám vzhledem k tomu, co všechno Google zase zdrbal 😞






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



jv18
Big Cheese
Možnosti

To jsem rád,  že nejdu proti  proudu a i jiní uživatelé Samsung zařízení mají obdobný názor,  díky @Libb

0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Zrovna dneska čtu: Uživatelům nových Pixelů mizí z telefonů SMS zprávy

 

Což teda v kontextu toho, že Google chce zabránit aplikacím třetích stran sahat na SMS je tragikomické. 😞






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like