Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Horší zvuk po aktualizaci ve One UI 5.1

(Téma vytvořeno: 11-05-2023 05:56 PM)
354 Zobrazení
KubikulaxCZ
Voyager
Možnosti
Dobrý den. Už je to tady zase. Plynulost systému je téměř stejná, nějaký menší novinky jsou fajn, ale jsem zklamanej ze zvuku. Po aktualizaci jsem si pouštěl snad vše co mě napadlo a bylo to v pořádku, jenže pak jsem otestoval dva filmy které mám stažené a je to příšerný, je to hnusný, nedá se to poslouchat. Jeden film má horší kvalitu zvuku, ten soubor, ale zatím nebudu hledat jiný lepší soubor, ani mi to tolik nevadí. Druhý film už má docela fajn zvuk. Nejsem dobrý ve vysvětlování zvuku, ale pokusím se. Jednoduše, když jdou slyšet zvuky střel, zvuky které mají velké basy, vrtulník, výbuchy, tak ta hlasitost a zvuk se jakoby přerušuje, hlasitost se mění. Když je ve scéně vrtulník a jdou slyšet vrtule, zvuk a hudba v pozadí zní příšerně. Když jsou zvuky střel, tak se hlasitost střel snižuje, je to tišší, možná i všechny ostatní zvuky v pozadí. Je to prostě hrůza, předtím to bylo skvělý, nic víc jsem nechtěl. Tohle funguje i pro Bluetooth reproduktory! Proč Samsung pořád mění a kazí kvalitu zvuku sluchátek uživatelů? Jaký mají problém? K čemu jim to je? Zbytečně přicházejí o čas. To je tak hloupý! Původně jsem si myslel že One UI 5.1 nedostanu a vadilo mi to. Teď je to obráceně, dost lituju že jsem tuhle aktualizaci dostal a nainstaloval! Pokud v budoucnu budu mít jinej smartphone od Samsungu, nové verze One UI nebudu stahovat, dokud mi nikdo nepotvrdí jestli se jim změnil zvuk ve sluchátkách nebo i v reproduktorech. Tohle asi factory reset nevyřeší, že? Chci zpátky původní zvuk z One UI 5, tohle je otrava. Zase budu muset čekat několik měsíců, než vyjde další update. Ani nevím, jestli se dočkám opravy do konce roku. U většiny věcí po aktualizacích není žádná pomoc nebo okamžitá oprava. Teď už mi jde pouze o to, aby o tom věděl Samsung Members Star tým, ostatní uživatelé a podpora Samsungu. Potom to nahlásím i Samsung podpoře, tam se píše to samé úplně stejně, ale chci aby o tom aspoň věděli a něco s tím udělali. Ikdyž nevěřím ničemu, doufám, že se stane nějakej zázrak a bude to tak, jak to má být. Ať se daří, bavte se a přeji hezký den.
0 Like
10 Odpovědi
DennyVonPrague
Helping Hand
Možnosti
Covece a nemůže být spíš chyba v souboru?
Jakože vadná zvuková stopa...myslím to tak,že na YouTube třeba taky máš u něčeho horší zvuk u něčeho lepší jestli mi rozumíš co tím myslím
Raddi
Big Cheese
Možnosti
Nevím jak je to na vašem konkrétním modelu (screenshot je z S22), ale nezapnula se Vám po aktualizaci na 5.1 nějaká optimalizace či vylepšení zvuku?? Mohlo by to mít tento negativní efekt. Video přehráváte v syst. přehrávači nebo v externím? Ten by si nemusel s novou verzí OneUI sednout.Screenshot_20230511_193214_Sound quality and effects.jpg
IT technik
KubikulaxCZ
Voyager
Možnosti
Asi chápu. Soubor je v pohodě. Ve One UI 5 bylo vše dobrý, stalo se to po aktualizaci na 5.1. Na YT a jinde je zvuk stejnej, dobrej.
0 Like
KubikulaxCZ
Voyager
Možnosti
Video pouštím v systémovém přehrávači. Mám Dolby Atmos jako Hudba a Zvětšení rozsahu UHQ Zvětšení poč. bitů a š. pásma. Nic se mi po aktualizaci nezměnilo, vše zůstalo stejně. Jak vlastně funguje Zvětšení rozsahu UHQ? Co to přesně dělá? Spíš jsem si vypnul Dolby Atmos pro hry a zvuk je mnohem lepší, více basů, žádná ozvěna. Trochu méně hlasitosti, ale nevadí. Dolby Atmos to taky někdy zlepšuje, buď je zvuk o trochu lepší nebo je vyšší hlasitost.
Edit:Po včerejším zkoušení jsem zjistil, že když vypnu Dolby Atmos ve filmu kde je horší zvuk a je tam ozvěna, tak po vypnutí Dolby Atmos je ozvěna pryč. Ale já rád používám a chci používat Dolby Atmos. A navíc, stále to nevyřešilo ten problém, že různé zvuky se furt utišují.
0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Zkuste aspoň promazat cache, když už se vám nechce po velké aktualizaci dělat factory reset. Návod v tomto článku: https://eu.community.samsung.com/t5/samsung-lounge/tipy-triky-pec-n%C3%A1m-spadla-aneb-kdy%C5%BE-n%C...

Ale osobně bych ten FR zkusil. A nebo filmy nestahovat, ale normálně steamovat a pak se v případě problémů můžete obrátit na podporu.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



DennyVonPrague
Helping Hand
Možnosti
Aha,tak pak teda nevím 🫣
KubikulaxCZ
Voyager
Možnosti
Omlouvám se, nevím co to je. Co znamená FR? Dneska zkusím promazat cache, factory reset udělám za pár týdnů.
0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti
FR = Factory Reset





Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



KubikulaxCZ
Voyager
Možnosti
Asi už jsem to zjistil. Velmi pravděpodobně za to může Dolby Atmos. Ale ten používám od minulého roku co jsem dostal M12, bez toho ten film zní o dost hůř a nejsem na to zvyklý. A někdy to dokonce zvyšuje hlasitost. Samsung prostě zhoršil Dolby Atmos pro One UI 5.1, ach jo..........Stejně chci, aby to vrátili do původního stavu, abych mohl využívat Dolby Atmos nadále.
0 Like