Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Nem csak vízben ázhat be!

(Témakör létrehozásának dátuma: 29-01-2022 11:03 PM)
473 Megtekintések
OliverM
Black Belt 
Beállítások

Rengeteg olyan készülék érhető el a piacon, amely rendelkezik valamilyen víz- és / vagy porállósági szabvánnyal, amely csökkenti az esélyét a vízkárnak. Persze a legtöbb készülék a piacon nem ajánlja fel ezt a típusú védelmet, és ha vizet kap, sajnos hamar meghibásodhat, és abbahagyhatja a működést. Sokan azt gondoljuk, hogy ez csak akkor történhet meg, ha látható mennyiségű víz került a készülékre vagy köré, például ha tóba vagy csapba, kádba ejtjük, esetleg véletlenül kint hagyjuk az esőben, és emiatt elázik.

Are-the-Samsung-Galaxy-A52-and-A72-waterproof.jpgÉrdemes tudni, hogy a ‘vízálló’ készülékek azért azok, mert a portok, hangszórók, mikrofonok és a váz ragasztása olyan ragasztóval történik, amely biztosítja, hogy a víz a telefonon kívül maradjon. A nem vízálló készülékek esetében is beszélhetünk egy bizonyos fokú vízállóságról, hiszen napjainkban már szinte mindegyik készülék ragasztva van, nem pedig alkatrészenként a keretre, alaplapra illesztve és pattintva. Szó mi szó, a nem vízálló telefonok is ellenállnak bizonyos mennyiségű folyadéknak, így megkímélve minket a beázásból fakadó fejfájástól.

 

Viszont érdemes azt is figyelembe venni, hogy sok esetben nem csak ezek az indokok lehetségesek vízkárra, hanem előfordulhat párásodás, lassú beázás is! Jó példa erre az, amikor fürdéshez magunkkal visszük a készüléket zene- vagy podcast hallgatás céljából. Habár messze tesszük a víztől a készülékünket, - nézni végülis nem szeretnénk, csak hallgatni - a zárt fürdőszobában, meleg víz miatt keletkezett pára nagyon könnyen be tudja magát enni a készülékünk belső szerkezetébe, ahol akár evidens, vagy csak hosszú távon előjövő kárt is tud okozni! Sok esetben észrevehetetlen, egészen addig, ameddig a telefon nem kezd el ‘furcsaságokat’ csinálni, ahol is már szinte javíthatatlan a vízkár!

Mivel itt van a tél, érdemes figyelni arra is, amikor hirtelen kerül telefonunk hidegről melegre, hiszen ez is hirtelen páralecsapódást eredményezhet! Sokszor szoktam telefonálni, Samsung-Galaxy-S7-Edge-moisture-detected-in-charging-port.jpgha hosszabb úton sétálok, és mindig észreveszem hazatérésemet követően, hogy tisztán látszik a pára a telefonomon, mondhatni folyik a víz róla, pedig egyáltalán nem volt víz közelben! Az én telefonom speciel vízálló, de ha nem lenne az, nagy valószínűséggel már kopogtattam volna szervizek ajtajain, hogy csinálják meg a telefonom, ami látszólag teljesen magától romlik el folyamatosan!

Érdemes figyelni arra is, hogy sérült készülékünk - bármilyen kicsi is a repedés a kijelzőn, vagy a hátlapon - szinte teljesen elveszíti a vízállóságot, hiszen a repedések mentén könnyen befolyhat bárminemű folyadék!

 

Remélem innen még senkinek nem volt ilyen vagy ehhez hasonló története, és nem találkozott egyetlen telefon sem ezzel a ‘rejtett gyilkos’-sal! Továbbá remélem, hogy sikerült felhívnom a figyelmeteket, hogy jobban figyeljetek milyen környezetben használjátok készülékeiteket, nehogy egyszer majd ebből legyen óriási meghibásodás, adatvesztés!

Volt, hogy ázott már be a telefonotok? Ha igen, mennyire? Meg tudtátok még menteni?

6 Válaszok
Flood88
Journeyman
Beállítások
Anno mikor megjelent az s8+, rá egy évre vettem meg, és majdnem 3 évig hű társam volt. Megjárta velem az USA-t is szép képeket készítve, ő szerettette meg velem igazán magát a Samsung márkát. Ám amerikából visszatérve rosszul ejtettem le, betört, de ugyan úgy használtam vízben, víz alatt! Egy fél évbe telt mire megadta magát a kijelző, de a telefon mai napig működik, nyílván már nincs napi használatban!
ViviB
Samsung Expert
Beállítások
Szia!
Kellett már egy ilyen figyelemfelhívó cikk. Sok emberrel találkoztam már vagy olvastam a kommentjeiket, aki teljesen ki voltak kelve magukból, hogy a szervíz szerint beázott a telefonjuk, pedig nem ejtették vízbe. Sajnos a páralecsapódás egy elég gyakori dolog, amire abszolúte nem szoktunk figyelni. Ez mindaddig nem is probléma, amíg vízálló a telefonunk.
GTamás
Samsung Members Star ★★
Beállítások
Jó volt ez az összefoglaló, nem árt rendbe tenni ezeket.

A párásodás nehéz kérdés, mert oké, ne vigyük magunkkal fürdeni a fürdőszobába, viszont szerintem az nem életszerű, ha kintről belépek beltérre, akkor erre figyeljen az ember.

Nekem is évek óta IP védett telefonjaim vannak, az S10+-t volt, hogy lemostam a csap alatt, de a többi telefonommal nem kísérleteztem.
0 tetszik
JánosA52
Voyager
Beállítások
Jó hozzászólás, de bátor vagy a lemosást illetően !🙂
0 tetszik
OliverM
Black Belt 
Beállítások

A kültérről beltérre belépést is személyes tapasztalatból írtam, persze ez nem egy mindennapos dolog, de én speciel a -3-ról belépve a 23 fokra tapasztaltam ilyet.

Szoktam találkozni ezzel a kérdéssel akkor is, ha kültéren fotózom, majd belépek valahova, és az objektív belsején is párásodást látok ( amit érdemes megvárni, hogy kvázi kiszellőzzön ). 

0 tetszik
GTamás
Samsung Members Star ★★
Beállítások
Értem, amit írtál és valóban így van. 🙂 Én csak arra akartam kilyukadni, hogy nekem az erre való odafigyelés már nem életszerű, hogy ezt a "szabályt" is betartsam. Oké, hogy óvjuk meg a készüléket, de mégiscsak egy használati eszköz, ami értem van és nem én vagyok a készülékért. 🙂

Talán az szerencse, hogy többnyire, ha bemész valahová kintről, akkor amíg leveszed a kabátod, cipőd, kezet mosol stb, máris tudott kicsit alkalmazkodni az új környezeti állapotokhoz a telefon.
0 tetszik