Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Hasznos tud lenni olykor egy VPN

(Témakör létrehozásának dátuma: 26-12-2021 11:28 PM)
154 Megtekintések
KrisztianK
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

Gondolom nem csak magam akadtam bele olyan szituációba, amikor jó lett volna „máshol” lenni, hogy egy bizonyos szolgáltatást, weboldal tartalmat, vagy egyéb más meg tudtam volna tekinteni? Kevesen tudják, de biztonságtechnikai és terhelésmentesítési okokból azért a rendszerüzemeltetők tesznek azért, hogy a célközönségükre szabják a tartalmat; és ne kelljen feleslegesen vásárolni plusz erőforrást, hogy a szervereiket, weboldalaikat, vagy éppen szolgáltatásaikat tehermentesítsék.

Mielőtt rátérnék a lényegre, kicsit hétköznaposítanám a tényt, mert lehet, hogy elsőre nem mindenkinek jön át az! Tehermentesítés alatt egyszerűen értsétek a főiskolák beiratkozási időszakában lévő túlterheltséget. Amikor az összes diák egyszerre akar bejelentkezni, majd felvenni a tárgyait. Évente kétszer van nagyjából ilyen időszak, tehát nincs értelme bővíteni a szerverparkot, mert normál használatnál nincs gond. Vagy egy másik dolgot mondanék, amikor bizonyos tartalmakat szolgáltatásokat nem tudsz elérni, csak adott országokban. Pl.: ha kimész Amerikába, hiába van HBO GO szolgáltatásod és mobilinterneted, nem fog menni. De hozhattam volna fel példaként a megszűnt Horizon Go-t vagy más netes tévénéző mókát.

Ilyenkor jön jól a VPN. Akarom írni, ilyenkor is jól tud jönni, ugyanis nem csak titkosítást képez a végpontok között ez a protokoll rendszer, hanem mellette lehetőséget ad arra is, hogy másnak add ki magad, s ezáltal úgy hitesd el azt, hogy Kongoból netezel, hogy közben ott sem van.

wp-1640557663344

Természetesen létezik ingyenes és fizetős variánsa ennek a szolgáltatásnak. Sőt, ha szuperbiztonságos vállalatnál dolgozol, akkor szinte biztos, hogy VPN kapcsolattal jelentkezel fel a mail szerverre vagy a belső hálózatra, ahol a mondjuk fejlesztések dokumentációját tároljátok.

A publikus VPN akkor jöhet képbe egy átlagos felhasználónál, amikor egy applikációt szeretne használni, ám az az ország, ahol él, az nem támogatja. Ilyenkor felmész egy weboldalra, pl.: ide, és választasz egy beállítást, ami megfelel számodra. Ha mondjuk régóta izgat a Good Lock nevű Androidos applikációnak a kipróbálása, akkor sincs más dolgod, hiszen miután beszerezted az apk fájl, azután még nincs megoldva a problémád, hiszen az app megcsekkolja, hogy honnan szeretnéd használni, és ekkor kell becsapni egy olyan „átjárós IP” lekéréssel, amitől azt fogja hinni, hogy engedélyezett területről akarod azt használni.

Nagyon hosszasan lehetne a VPN-ről beszélni, és biztos vagyok benne, hogy az átlag felhasználók nem igazán fognak ezzel törődni. Ám érdemes tudni, hogy azért jó féle dolgokat rejt magában, hiszen, aki valamilyen módon ad az adatainak a biztonságára, az egy ilyen VPN szolgáltatásra már elő van valamilyen módon fizetve. Az ingyenes csak régióbecsapásra használjátok, a komoly adatátmozgatásnál nem szabad elfeledkezni a forrás biztonságosságáról sem. Jusson eszetekbe mindig az, hogy ami ingyen van; az sosincs ingyen, mert valami haszna biztosan van annak, aki szolgáltatja. Max. statisztikai jellegű, amit aztán el tud adni bizonyos cégeknek.

Ha pedig bármilyen VPN-es kérdésed lenne, azt bátran intézd @AxelBog kollégának, aki még részletesebben tudna róla mesélni.

Üdv.:
K

7 Válaszok
Tiborko
SuperStar
Beállítások

Szia,

Köszi az összefoglalót, nagyon jó lett.

ViviB
Samsung Expert
Beállítások
Nekem ez mindig akkor jut eszembe, amikor rákeresek netflixen valami műsorra, ami fenn van, de nem az én régiómban 😅
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

@KrisztianK  írta:

hiszen a Good Lock megcsekkolja, hogy honnan szeretnéd használni, és ekkor kell becsapni egy olyan „átjárós IP” lekéréssel, amitől azt fogja hinni, hogy engedélyezett területről akarod azt használni.


Fun fact: Most már VPN-re és SIM kártyára sincsen szükség, mivel készült patchelt változat ami nem nyavalyog a régió miatt.

https://downloads.corsicanu.ro/GoodLock/


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

OliverM
Samsung Expert
Beállítások

Köszi az infót, sokak nem tudnak róla mi is az a VPN szolgáltatás!

Adriennka
Samsung Expert
Beállítások
Elég érdekes összefoglalás erről a témáról
0 tetszik
Adriennka
Samsung Expert
Beállítások
Szép trükk🙏🏻
0 tetszik
Mark V
Samsung Expert
Beállítások

Köszi hasznos kis cikk

0 tetszik