Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Ha kitekintünk Európa felé, hova érdemes még akár egy 2-3 napra is elugrani karácsony előtt?

(Témakör létrehozásának dátuma: 10-12-2023 07:22 PM)
37 Megtekintések
Adriennka
Samsung Expert
Beállítások

Ami elég közel van és szerintem abszolút nem jutna egy könnyen senki eszébe az Nagyvárad. Én nagyon szeretem az ottani karácsonyi vásárt és Zakopane is mesés hely. Van aki Bécsre szavaz. Kinek mi az amit igazán favorizál.

Összegyűjtöttem nektek pár helyszínt ami pár órán belül elérhető és igazi havas téli hangulatot tud varázsolni ebbe a jelenlegi esős időbe.

caption.jpg

 

Strasbourg, Franciaország: Strasbourg híres a "Noël en Alsace" karácsonyi vásárjáról, amely a világ egyik legelső karácsonyi vásáraként ismert. A város gyönyörű középkori óvárosában találhatóak a karácsonyi piacok, és a faházak számos kézműves terméket és helyi finomságokat kínálnak.

 

Nürnberg, Németország: A Nürnbergi Karácsonyi Vásár (Nürnberger Christkindlesmarkt) az egyik legrégebbi és leghíresebb karácsonyi vásár Európában. Itt a hagyományos mézeskalácsok és gyönyörű karácsonyi dekorációk kaphatók.

 

Bécs, Ausztria: Bécsben a város több különböző karácsonyi vásárt is rendez, például a Karácsonyi Piacot a Schönbrunn kastély előtt vagy a Karácsonyi Piacot a Belvedere Palotáknál.

 

Prága, Csehország: Prága Téli Álom elnevezésű karácsonyi vására gyönyörűen díszített téren és utcákon terül el. Itt számos ajándéktárgyat, hagyományos cseh ételeket és italokat lehet megvásárolni.

 

Kraków, Lengyelország: A krakkói karácsonyi vásár a város főterén található, és tele van fényekkel, karácsonyi díszekkel és érdekes kézműves termékekkel.

 

Bruges, Belgium: Bruges varázslatos karácsonyi piaca a város központjában található és igazi téli csoda. Itt megtalálhatóak a hagyományos belga csokoládék és sörök is.

 

Tallinn, Észtország: Tallinn karácsonyi vására az óváros központjában helyezkedik el, és tele van gyönyörűen díszített faházakkal és kézműves termékekkel.

A magyarok mégis kedvenc helye Zakopane. A Zakopane-i karácsonyi vásár a város központjában, a Krupówki sétálóutcán található. Ez az esemény hagyományosan a téli ünnepek része, és gyönyörűen díszített faházakban kínálja a helyi kézműves termékeket, karácsonyi dekorációkat és finom lengyel ételeket és italokat. Itt megtalálhatóak az ismert lengyel karácsonyi csemegek, például a "piernik" (mézeskalács) és a forralt bor.

 

A Zakopane-i karácsonyi vásár a környező Tátrai hegyek látványával és a téli hóval is rendkívül hangulatos, így az itt való ünneplés egy különleges és hagyományos lengyel élményt nyújthat. A helyi turisztikai irodák és szálláshelyek általában különleges szilveszteri programokat és rendezvényeket is kínálnak, így Zakopane tökéletes választás lehet az ünnepek megünneplésére.

 

5 Válaszok
FTamas
Samsung Expert
Beállítások
Köszi az összefoglalót és ajánlást 😍
Adriennka
Samsung Expert
Beállítások
Remélem valahová ellátogatsz😍
0 tetszik
GyulusA
Samsung Expert
Beállítások
Én Berlinben voltam egyszer. Életreszóló élmények tudnak lenni az ilyen vásárok. :smiling-face:
Adriennka
Samsung Expert
Beállítások
Oh tetszett neked?Milyen volt?
0 tetszik
KrisztianK
Samsung Expert
Beállítások

Sajnos ennyi időm nincs, napi 1 órának is szivesen örülnék, hogy haladni tudjak a könyveim kiolvasásával :smiling-face:

0 tetszik