Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

A Samsung Tabletek története 2. rész

(Témakör létrehozásának dátuma: 24-06-2021 12:33 AM)
245 Megtekintések
Mark V
Samsung Expert
Beállítások

A Samsung Tabletek története 2. rész

 

 

3717018_rd.jpg

 

A 2014-ben debütált Pro család több kijelző méretben (8.4/10.1/12.2) , és háttértár variációban volt elérhető. Az első flagshipnek mondható tablet képes volt FHD minőségű videókat rögzíteni, Android 4.4 rendszert futtatott és 4G képes eszközök voltak. A legnagyobb modell akár 3 GB RAM és 64 GB ROM variánssal is megvásárolható volt.

galaxy-tab-s-main-2.jpg

Ugyancsak 2014-ben leleplezett Tab S széria, az előbb említett Pro családtól főként abban tért el, hogy SuperAmoled panelt kaptak és 3GB volt minden modell RAM mennyisége.

gsmarena_001.jpg

2016-ban jelent meg a Tab A család amely támogatta az S Pent is, és ezzel az első középkategóriában is elérhető tollas modell volt, ezen felül az eszköz mellé a tulajok ingyenesen kapták a Microsoft Office androidos csomagját amely megintcsak kiemelte a többi eszköz közül a piacon.

samsung-galaxy-tabpro-s-01.jpg

A Tab Pro S egy másik érdekes koncepciója volt a távol keleti cégnek 2016-ban ugyanis android rendszer helyett a tablet Windowst futtatott és elérhető volt egy teljes fizikai klaviatúrával ellátott book cover is.

Samsung-Galaxy-Tab-S3-9.7.png

A 2017-es Tab S3 több szempontból és fontos darabja a készülékek sorának, elsőként ez a modell ahonnan minden S szériás táblagép már magáénak tudhatja az S Pent egyedüli kivétel ez alól az S5e, és ez volt amely a Tab S2 nél behozott 4:3 képarány utolsó örököse volt. Ebből a modellből már csak 9.7 colos változat jelent meg és itt már a 4GB RAM mennyiséggel volt ellátva az eszköz.

 

3Q5A1598.jpg

 

A Galaxy Tab S4 legfontosabb újdonsága amelyet hozott a Dex mód bevezetése volt, persze tovább vitte a flagshipekre jellemző külső-belső részre egyaránt jellemző prémium megoldásokat, ezáltal továbbra se lehetett panasza az eszköz vásárlóinak. A Dex móddal viszont egy újabb felhasználási forma nyílt meg az emberek előtt és elkezdődött az a folyamat amely máig is tart és egyre erősebben jelen van. Ami nem más mint, hogy egy tablet egyre több felhasználónak képes volt alternatívát mutatni egy laptoppal szemben.

719Aj13nVFL._AC_SL1500_.jpg

A 2020-ban debütált Tab S6 lite, jó megoldást kínált azoknak a felhasználóknak akik nem akartak egy felsőkategóriás eszköz árát kifizetni mégis élni szerettek volna az S Pen adta lehetőségekkel. Emellett mégis egy olyan középkategóriás eszközt kaptak a kezükbe amely egyes aspektusaiban megközelítette a magasabb osztályt képviselő tableteket,

galaxy-tab-s7-front-1500x1000-1.jpg

 

Hasonlóan 2020-ban jelent meg az S7 család amely elhozta azt a fajta teljesítményt és megoldásokat amely ténylegesen egy laptop kihívójává tette őket, sőt adott feladat körökben jelentősen többet is volt képes adni annál. Főként az S7 Plus a maga 12.4 colos méretével akár 8 GB RAM és 512 GB háttértárral ellátott modelljei azok amelyek élhető alternatívát mutatnak miközben egy könnyen kezelhető és rengeteg lehetőséget rejtő gépet tartunk a kezünkben.

 

Használtatok bármilyen Samsung tabletet és ha igen melyiket? Ti is úgy érzitek, hogy sok esetben teljesen ki tudja váltani egy laptop szerepkörét egy felsőkategóriás tablet?

6 Válaszok
Beállítások
Szia Mark V, igen használok .Egy pár hónapja (kölcsönbe kaptam) azaz lehetőséget kaptam,hogy használjak/kipróbáljak egy Galaxy S6 Lite (SM-P610). Még ismerkedem vele. Szép napot . 🌞
0 tetszik
Mark V
Samsung Expert
Beállítások

És mi az ami legjobban tetszik benne? Mennyire használod ki az SPen adta lehetőségeit?

0 tetszik
Beállítások
Szia Mark V, a Samsung Galaxy Note 8 készülékemen most ebben a pillanatban is kézzel irok. Egyenlőre még csak két alkalommal használtam a Tabletet, mert ahogy fent említettem nem a sajátom. De ahogy lehetőségem adódik rá, akkor használom majd. S megnézem mennyivel másabb használni azt a Ceruzát,mint a Note 8 kérzülék tollát. Szép napot🌞
Mark V
Samsung Expert
Beállítások

Akkor nem fogsz nagy meglepetésekbe futni én is használok itthon egy note9 et és imádom.

0 tetszik
KrisztianK
Samsung Expert
Beállítások

Szia,

Köszi az összefoglaló írást.

A Galaxy Note Pro 12.2 azért eléggé masszív tablet volt. Az pedig, hogy már anno létezett 2560 x 1600 px-es felbontás... hát nem gondoltam volna, hogy 7 évvel később is hasonlókat alkalmaznak a felsőkategóriában, vagy legalábbis, nem sokkal nagyobbat (1752 x 2800 px).

0 tetszik
AndrasK
Samsung Expert
Beállítások

Szia Márk!

Köszi a szuper kis összefoglalót. Jó így látni, hogy honnan indult ez az egész történet. 

Üdv. AndrasK

0 tetszik