Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Memóriakártya hiba

(Témakör létrehozásának dátuma: 23-04-2022 10:58 AM)
308 Megtekintések
Alexka99
Journeyman
Beállítások

Sziasztok! A napokban rendeltem egy 64GB-os memóriakártyát a Samsung galaxy s10 plus telefonomhoz. Kivettem a dual SIM tárcát, az egyikbe visszatettem a SIM kártyát, másikba pedig a memóriakártyát. Ezután kiírta a telefonom, hogy meg kell formázni a memóriakártyát ahhoz, hogy tudjam használni. Mondtam hogy oké, és elindítottam a formázást. Miután elérte a 20%-ot, a telefonom kikapcsolt és homályosan világított a Samsung logó. Normálisan nem tudtam bekapcsolni, ezért a hang-le és a bekapcsológomb segítségével indítottam újra. Többször próbálkoztam megformázni a kártyát, de ugyanez történt. Valaki tudna segíteni? 

2 Megoldott


Elfogadott megoldások
Megoldás
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Ha a számítógépben megfelelően működik, meg kéne próbálni a telefon számára kompatibilis fájlrendszerrel formázni (exFAT?). Megeshet, hogy pont ezen bukik el a történet.

Egyébként csatlakoznék az előttem szólókhoz részben: Bár külső internetes webáruházakból és nem annyira ismert márkákkal is lehet jó beruházást csinálni, azért egy Kingston, Samsung vagy SanDisk kártyának valószínűleg jobb MTBF-je van.

A KRY egyébként nem tünteti fel a kártya pontos típusát, pedig valahol kéne egy XC-s logónak szerepelnie a kapacitás alapján.


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

Megoldás megtekintése az eredeti bejegyzésben

Megoldás
Alexka99
Journeyman
Beállítások
Szia! Igen, működik csak meg kellett formáznom a gépen.

Megoldás megtekintése az eredeti bejegyzésben

0 tetszik
15 Válaszok
ViviB
Samsung Expert
Beállítások
Szia!
Milyen márkájú kártya és honnan lett vásárolva?
Alexka99
Journeyman
Beállítások
Szia! Aliexpressről vásároltam 2500 Ft ért. Beküldöm a linket. Szerintem nem a kártyával van a baj, mert a számítógéppel rendben működött. HUF 1,356.74 47%OFF | Micro Memory SD Card 128GB 32GB 64GB 256GB 16GB 8GB 4GB SD Card SD/TF Flash Card 4 8 16 32 64 128 256 GB Memory Card for Phone
https://a.aliexpress.com/_mKURGyq
0 tetszik
ViviB
Samsung Expert
Beállítások
Ha gépről formázod utána is rossz? Illetve más telefonba próbáltad?
A legegyszerűbben így lehetne kiszűrni, hogy mi a hibás. Megnézni a te telód másik kártyával, és a kártyát megnézni másik telóban.
AxelBog
Samsung Members Star ★★
Beállítások
Friss a kártya, vagy már volt korábban használva ?
Illetve, érdemes az ilyen helyekről pont ezeket kerülni, mert sokszor egy nem működő kacatot is képesek eladni nem olcsón.
ViviB
Samsung Expert
Beállítások
Régen egyik kollégám Wishről rendelt sd kártyát és az is hibásan érkezett. Kukázni kellett. 😅
AxelBog
Samsung Members Star ★★
Beállítások
Én pendrive-ot rendeltem eBay-ről, papíron 32 Gb, valóságban jó ha van 4.😅
Megoldás
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Ha a számítógépben megfelelően működik, meg kéne próbálni a telefon számára kompatibilis fájlrendszerrel formázni (exFAT?). Megeshet, hogy pont ezen bukik el a történet.

Egyébként csatlakoznék az előttem szólókhoz részben: Bár külső internetes webáruházakból és nem annyira ismert márkákkal is lehet jó beruházást csinálni, azért egy Kingston, Samsung vagy SanDisk kártyának valószínűleg jobb MTBF-je van.

A KRY egyébként nem tünteti fel a kártya pontos típusát, pedig valahol kéne egy XC-s logónak szerepelnie a kapacitás alapján.


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

ViviB
Samsung Expert
Beállítások
Azért az erős. 😂😂
0 tetszik
Tiborko
SuperStar
Beállítások

@Alexka99 

Szia

Sikerült letesztelni a kártyát?