Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Meleg a hűtő oldala

(Témakör létrehozásának dátuma: 19-06-2019 09:32 AM)
22629 Megtekintések
karafaa
First Poster
Beállítások

Helló!

Tegnap érkezett családunkba az új hűtő, Samsung RB33J3205SA típus. A biztonság kedvéért csak ma reggel helyeztük áram alá, de mindkét oldala nagyon meleg. Ez normális? El fog múlni vagy melegnek kell lennie?

Köszönöm a válasz(oka)t! :smiling-face:

10 Válaszok
KittyM
Navigator
Beállítások
Szia!

Beüzemelést követően természetes jelenség a készülék oldalának melegedése, ugyanis a Samsung hűtőszekrények esetében a belső hőelvonást végző kondenzátor a készülék oldalába van beépíte. A belső térből származó meleg elvonásának hatására a kondenzátor felmelegszik, így a 35-40 fokos hőmérséklet is természetesnek tekinthető.

A készülék megfelelő muködésének érdekében, győződj meg róla, hogy a készülék minden oldala és a környező falak, tárgyak között minimum 5-10 cm távolság legyen, mivel szoros elhelyezés esetén a kondenzátor nem képes elvezetni a hőt, és ez túlforrósodáshoz, hosszú távon pedig meghibásodáshoz vezethet.

üdv. Kitty
Matt_89
Pathfinder
Beállítások

Szia!

 

Nekünk is pont egy ilyen típusú hűtőm van, és bár Kitty már megválaszolta, de én is aláírom, hogy teljesen normális, ha meleg az oldala. Az 5-10 cm távolság viszont sajnos nekünk nincs meg a hűtő jobb oldala és a fal között, maximum 3-4 cm.

Érdemes lenne átrendezni a konyhát, ha szeretnénk még hosszú ideig használni a hűtőt,  szerintetek?

Köszi előre is.

0 tetszik
KittyM
Navigator
Beállítások

Szia @Matt_89 ! 

 

annak érdekében,  hogy minél hosszabb ideig és megfelelően üzemeljen a készüléked, javasolt lenne ha minimum az 5cm távolságot betartanád a készülék jobb oldalánál is. 

 

Remélem sikerül ezt megoldani. :thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type:

 

üdv. Kitty 

 

 

0 tetszik
lzsigmond
First Poster
Beállítások

Kedves KittyM! 

 

Sajnos nálam sincs meg a megfelelő oldaltávolság, egy régebbi hűtőt cseréltünk le, ami keskenyebb volt, így mindkét oldalon csak néhány milliméter az oldaltávolság. Tisztában vagyok vele, hogy ez "tankönyv szerint" nem elegendő, de nem szívesen szabatnám át a méretre készített, egyedi konyhabútort. 

A hűtő egyik oldalán munkalap van, ennek folytán egy kb. 60x60-as felület teljesen szabadon áll. Elképzelhető, hogy itt kompenzálni tudja a rendszer a beszorított oldalak hőleadását? 

 

Katalinszt
First Poster
Beállítások

Üdv Mindenkinek,

Hasonló problémával szembesültünk mi is a minap. Beszereztünk egy új Samsung hűtőt, és sajnos elég kicsi keretbe kellett lényegében bepréselni (59.8 cm széles fa keret). Úgyhogy az oldalánál szinte semennyi szellőzés sincsen. A tetején és a hátulján bőven van hely. Sajnos nemigen áll módunkban változtatni a hűtő keretének konstrukcióján, mivel nem saját a lakás. Viszont nem is nagyon találtam olyan kombinált hűtőt amelyik 59.5 cm-nél keskenyebb lenne normál magasság és mélység mellett. Kérdésem az lenne, hogy bármi veszélyt jelent-e a fa kerettel való közvetlen érintkezés amennyiben ennyire melegszik a készülék, illetve, hogy használható-e igy egyáltalán?

Köszönöm előre is a választ!

0 tetszik
EvelinCz
Hotshot
Beállítások

Kedves Katalin!

A hőtőknél természetes folyamat a melegedés, ellenben mindenképp fontos lenne, hogy legalább oldalanként 4-5cm távolság legyen a készülék és a fal között, mivel az oldalán találhatóak szellőző nyílások amik a hő leadására szolgálnak . A túl szoros elhelyezés esetén a kondenzátor nem képes elvezetni a hőt a megfelelő szinten, ez pedig a későbbiekben meghibásodáshoz vezethet és túlmelegedhet.

0 tetszik
Zokni0304
First Poster
Beállítások

Üdv Mindenkinek!  Hasonló kérdésem lenne nekem is. A minap hozták ki a samsung hűtőmet este, reggel kapcsoltam csak be. A melegedést megválaszoltátok viszont nálam nem csak ez a gond. Ott ahol meleg egyenetlen a hűtő oldala, púpos. Szabad szemmel is látható, de ha végig simítom rajta a kezem akkor durván érezni. Ez is normális? Felvettem a kapcsolatot az eladóval azt mondták fotózam le és a fotóval menjek be az üzletbe. Nem tudom mit fognak látni rajta. 

0 tetszik
Tiborko
SuperStar
Beállítások

@Zokni0304 

Szia,

A púposodás nem feltétlenül normális jelenség, érdemes lenne valóban felvenni a kapcsolatot a viszonteladóval, vagy a hivatalos szervizpartnerünkkel

0 tetszik
vreni85
First Poster
Beállítások

Szia! 
megkerdezhetem, mi lett a vége és hogy jártál el?  
mi ma kaptuk meg a hűtőt reggel, este beuzemeltuk, kezdetben is furcsa hangja volt, majd fel ora utan ki is kapcsoltuk mert elkezdett puposodni, sok apró “púp” keletkezett rajta a két oldalán, pedig távolság is volt, minden a leírtak alapján történt. Sejtelmem sincs mit csináljunk, tartok attól is h mi lesz ha ujra bekapcsoljuk… 

köszönöm előre is! 

0 tetszik