Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Inverters hűtő, RB30J3000SA folyton megy

(Témakör létrehozásának dátuma: 31-08-2020 11:41 PM)
601 Megtekintések
Géza2
First Poster
Beállítások

Sziasztok,

 

1 hete vettük a hűtőt, azóta bosszankodom. A fórumokat végigolvastam vásárlás előtt, és azóta is. Úgy tűnik nem egyedi az esetem, a negatív kommentelők nem a levegőbe beszéltek, de mégis megkérdezem: Normális ez?

A jelenség, megfigyeléseim:

- a nap 70-80%-ában megy a hűtő

-3 működési fokozatot véltem felfedezni:

          I: csend van, ez max 15-20 percig tart.

         II: halkan megy, ez 10-30 perc közötti időtartam.

        III: hangosan, max. teljesítményen megy, ez 1,5-2 óra hosszú. Tehát kb. 2 óránként van 20 perc nyugi.

 

- Az oldala nem egyenletesen meleg. Hol az egyik oldala, hol fentebb, hol lentebb van 1-1 lokális melegebb hely.

-A működésére mintha nem lenne hatással, hogy milyen hőmérsékletet állítok be, és hányszor nyitogatom az ajtót.

- A beállított hőmérsékletet tartja, mégis elindul egy hűtés ciklus.

-Többször kipróbáltam, hogy a leghangosabb működés közben kihúztam, majd visszadugtam (reset). Érdekes módon nem folytatta a hűtést, jó volt neki az az állapot.

 

Az alapvető problémám és kérdésem: Miért ilyen hosszú és gyakori a maximális teljesítményen történő működése: 1,5-2 óra hosszú ciklus 3-4 óránként ismétlődve? Várható javulás?

 

Köszönöm.

 

 

 

0 tetszik
2 Válaszok
PappGy
Samsung Expert
Beállítások

Kedves Géza2,

 

Az inverteres kompresszorral szerelt hűtők esetében a kompresszor működési ideje eltérhet a hagyományos kompresszorral szerelt gépekhez képest. A hosszabb üzemidő valójában kevesebb energiafelhasználással történik, mivel az inverteres szabályzás alacsony fordulatszámon tartja a kompresszort így értelemszerűen nem fogyaszt annyi energiát, mint idősebb társai. A te géped esetén is ez a folyamat játszódik le, de az oldalak egyenletlen melegedése illetve a rendszertelen ki-be kapcsolás okoz némi fejtörést, így azt javaslom jelezd ezt a problémát az ügyfélszolgálaton a 06-80-726-7864 telefonszámon!

Remélem tudtam segíteni és hamarosan megoldódik a probléma!

 

További szép napot kívánok!

0 tetszik
Géza2
First Poster
Beállítások

Kedves PappGy,

 

Köszönöm a válaszod. Az inverteres és hagyományos kompresszor közötti működési elvvel, különbséggel tisztában vagyok. Gyakorlatban az hittem, hogy kevesebb ideig fog max teljesítményen menni, és csökkentett módban halkabb lesz a hűtő. Semilyen hőmérséklet kombinációval nem sikerült 20 perc csend  és 40 perc működés arány alá szorítanom.

Sőt, ha azt mondjuk, hogy az inverteres soha sem áll le, akkor mi az a kb 20 perc síri csend (még a légkeverés sem megy)?? Ezután jön kb 20 perc csökkentett (a ventillátor zümmög) és kb 20 perc maximális teljesítményen üzemelés. Tehát 1 órából 40 percet megy most. Kíváncsi lennék, hogy mi a  "csend" vs. működés időaránya másnál, mi a Samsung specifikációja, mi a szervízes véleménye erről? Csak azért rugózom ezen annyit, mert a régi, hagyományos kompresszoros hűtőnk óránként kb 15 percet ment. Ehhez képest soknak találom, hogy a csökkentett és maximális teljesítménnyel kb 30-40 perc kell neki, hogy tartsa a beállított értékeket (függetlenül attól, hogy mennyit nyitom ki az ajtót). Köszönöm.

Géza2

0 tetszik