07-02-2024 04:35 PM - redaguota 07-02-2024 04:37 PM
ĮŽANGA
Jau labai seniai svajojau apie projektorių namie, tačiau vis nepavykdavo jo gauti: nauji brangūs ir mažai funkcionalūs, o dėvėti būna ant gyvavimo ribos (projektorių lempos turi ribotą gyvavimo ciklą).
Taigi bėgant metams tai ir liko tik svajone, kol Samsung dėka namie neatsirado The Freestyle! 😁Didelis ačiū už tai šaunioms bendruomenės moderatorėms: @Paula_P ir @Liga_P 🙂
Jau praėjo 4 mėnesiai kai mane džiugina The Freestyle projektorius, tad esu pasiruošęs pasidalinti įspūdžiais.
PALYGINIMAS SU TRADICINIAIS PROJEKTORIAIS
Prisiminkime tradicinius projektorius. Jie brangūs, užima nemažai vietos, garsiai dirba ir kaista (jei naudoja lempą), naudoja storus laidus ir jiems reikia kompiuterio. Juk senesni standartiniai projektoriai neturi medijos funkcijų – geriausiu atveju rasite USB failų leidimą, tačiau įprastai pasikliaujama kompiuteriu per VGA ar HDMI jungtį. O kur dar faktas, jog įjungus reikia palaukti kol lempa pilnai įsižiebs, o išjungus dar kurį laiką ūž ventiliatoriai, kol atvės lempa. Nors tikrai yra pažangių lazerinių modelių, tačiau būtent taip įsivaizduojame tipinį projektorių.
Su Freestyle situacija visai kitokia – čia užtenka prijungti USB Type-C maitinimą (65W blokelis pridedamas komplekte), prisijungti prie Wi-Fi ir paimti į rankas valdymo pultelį. Viskas, jau galėsite mėgautis vaizdo turiniu.
Samsung Freestyle 2nd Gen
ALTERNATYVOS
Rinkoje galima rasti įvairių nešiojamų projektorių, tik jų minusas – prastas programinis palaikymas. Net didelių kompanijų išleisti projektoriai pasižymi trūkumais, ypač programinės įrangos palaikymo srityje, o tai tokiam prietaisui labai svarbu – nesant atnaujinimų greitai gali nustoti veikti YouTube, Netflix ir kitos programėlės.
Kitų gamintojų, ypač kiniškų, nešiojami projektoriai naudoja Android, kartais net ne TV versiją, o tiesiog kiniškas modifikacijas, kurios buvo sukurtos planšetei. Dėl to kyla našumo problemų, sistema gali ilgai krautis, o kur dar varginantys Android klaidų ir kiti iššokantys pranešimai, kurie būdingi nekokybiškai modifikuotoms OS versijoms.
Beje, naudojant projektorių su kiniška Android kartais kyla DRM problemų t.y. gali nepavykti paleisti turinio iš Go3, Netflix ar kitų programėlių, nes Android nebus optimizuota prie įrenginio ekrano rezoliucijos ar tiesiog neturės apsaugos nuo piratavimo (Digital Right Management).
THE FREESTYLE 2nd Gen IŠMANIOSIOS FUNKCIJOS
Vienas pagrindinių šio projektoriaus privalumų yra pilnai funkcionuojanti Samsung Tizen TV sistema su beveik visomis Samsung televizoriuose sutinkamomis funkcijomis ir programėlėmis. Netgi projektoriaus pultelis yra toks pat kaip ir naujų Samsung TV – SolarCell Remote.
Samsung Tizen sistema yra be galo plačiai paplitusi pasaulyje, tiek Lietuvoje. Todėl Lietuvos gyventojams aktualios programėlės, kaip LRT, LRT Epika, Go3, Netflix, Spotify, Disney+ ir YouTube čia veikia be problemų. Samsung programėlių parduotuvėje rasite ir lietuviškų IPTV ar regioninių TV operatorių/tiekėjų programėles.
Sistema veikia sklandžiai – projektorius įsijungia ir išsijungia vos per vieną ar kitą sekundę. Projektorius į pultelio paspaudimus reaguoja itin greitai, o programėlės pasileidžia sklandžiai.
Dar daugiau funkcijų rasite panaršę meniu pvz. Ambient režimas, o prijungę prie SmartThings galėsite išnaudoti dar daugiau galimybių valdant projektorių iš telefono.
JUNGTYS
Projektorius turi USB Type-C ir Micro HDMI jungtis. Tai atrodo kaip mažai, tačiau projektorius orientuotas į bevieles technologijas ir portatyvinį naudojimą, nes yra nešiojamas.
Kadangi nėra standartinės USB Type A jungties, kurią įprasta matyti televizoriuose, norėdami leisti filmus iš atminties, teks tai daryti transliuojant iš telefono ar kompiuterio. Taip pat, jei turite namų medijos serverį, mediją galėsite leisti ir iš ten. Teoriškai egzistuoja galimybė prijungti USB Flash atmintinę prie USB Type-C jungties, tačiau ji yra tik viena ir būtina maitinimui tiekti. Šiuo atveju padėtų nebent USB plėstuvas (USB Hub), tačiau jis turi palaikyti aukšto galingumo maitinimą, reikalingą projektoriui.
Micro HDMI jungtis itin pravers norint projektorių prijungti prie žaidimų konsolės, kompiuterio ar medijos grotuvo. Svarbu ir tai, kad ši jungtis palaiko eARC, o tai leis laidu prijungti garso juostą (soundbar).
Prieinamos jungtys
VAIZDO KOKYBĖ
Projektorius pasižymi 550 LED liumenų ryškumu, kas yra apie 230 liumenų (pagal ANSI). Praktiškai to užtenka patogioms peržiūroms tamsiame kambaryje ar dieną uždengus užuolaidas. Kaip iš nešiojamo ir nedidelio įrenginio to pilnai pakanka. Vis tik, dažnai biuruose sutinkami tradiciniai projektoriai pasižymi didesniu ryškumu, tačiau tai yra kitos kategorijos įrenginiai ir vargu ar galima juos lyginti.
Vaizdo raiška yra Full HD su HDR. Naudojimo metu to visada pakakdavo: žiūrimas turinys visada atrodė raiškus, o pakoregavus nustatymus pavyko išgauti muilo operos efektą, kuris pagerina veiksmo filmų judesius sklandesniais.
VAIZDO DYDIS
Gamintojo deklaruojamas maksimalus dydis yra 100 colių, o mažiausias 30 colių. Nepaisant to, galite išgauti tiek mažesnį, tiek ir didesnį vaizdą patys keisdami atstumą tarp projektoriaus ir ekrano. Labai patogu, jog dydį dar galima reguliuoti ir per nustatymus, o jį sumažinus net galima bus judinti vaizdą tiesiog pulteliu - neliečiant pačio projektoriaus. Tai tik dalis plačių vaizdo reguliavimo nustatymų.
Realybėje vaizdas išties didelis, išbandžius projektorių didesniame kambaryje net kilo nuostaba kaip toks nedidelis projektorius gali projektuoti tokio paties dydžio vaizdą kaip ir didelis, sunkus, daug elektros sunaudojantis biuro/mokyklos projektorius.
FOKUSAVIMAS/PRISITAIKYMAS PRIE SIENOS
Projektorius automatiškai prisitaiko prie sienos - pagal spalvą, sienos padėtį ir atstumą.
Tai puikiai veikia didesniame kambaryje, kur yra didelė siena, tačiau naudojant ten kur siena nėra didelė, egzistuoja sienos linkis ar tarp projektoriaus ir sienos yra pašaliniai objektai - įrenginys gali neteisingai nustatyti vaizdą t.y. jis gali būti kreivas ar projektuojamas ne toje vietoje.
Kadangi projektorių pagrinde ir naudojau tokiame kambaryje ir dar už lovos, tad pakėlus ranką ar praeinant pro projektorių vaizdas kaskart išsireguliuodavo. Tai nutikdavo ir vos palietus projektorių, kadangi siena buvo nepakankamai didelė. Laimei, nustatymuose radau galimybę išjungti automatinį reguliavimą. Tai padarius naudojimas projektoriumi tapo vienas malonumas, nes nebereikėjo kiekvieną kartą jo įjungus taisyti netinkamai nustatytos vaizdo pozicijos, dydžio bei fokuso.
Patarimas - Automatinį reguliavimą galite išjungti taip:
Nustatymai --> Bendroji informacija ir privatumas --> „Projector“ nustatymai
Patekus čia reikės nustatyti „Keystone“ ir Fokusavimo režimus į „Rankinis“. Dabar galėsite rankiniu būdu patogiai nustatyti visus vaizdo padėties, dydžio ir fokuso nustatymus nesijaudindami, jog pajudinus projektorių ar praėjus pro jį viskas išsireguliuos.
KITI PASTEBĖJIMAI
Šis prietaisas man ypatingai patiko. Greitas paleidimas, patogus pultelis, visos medijų programėlės ir galimybė prijungti Bluetooth ausines. Man Bluetooth ausinių prijungimas pasirodė kaip svarbiausia funkcija, juk tai taip aktualu žiūrint filmus naktį ir nenorint trukdyti kaimynams.
Vis tik, gaminys dar naujas, tad atradau keletą klaidų operacinėje sistemoje. Laimei, jis jau gavo apie 3 programinės įrangos atnaujinimus, tad smulkmenos jau ištaisytos, tik deja vis dar susiduriu su Bluetooth stabilumo problema.
Pavyzdžiui: naudojantis su Galaxy Buds 2 ausinėmis ar kitais Bluetooth įrenginiais (Galaxy Buds 1, JBL GO 2) garsas kartais trūkinėja ir tai vyksta periodiškai. Tai labiausiai pasireiškia žiūrint Disney+, bet pakankamai dažnai nutinka ir Netflix ar YouTube. Garsas trūkinėja ir vaikštant per meniu: garso efektai būna nukerpami ar trūkčioja. Pagal viską, Bluetooth modulis čia turi būti išties pajėgus, nes projektorius palaiko net 2-jų Bluetooth garso įrenginių pajungimą vienu metu (kad galėtumėte žiūrėti keliese), taip pat palaikoma išorinė Bluetooth klaviatūra ir pelė, o Samsung net suteikia galimybę pajungti žaidimų pultelį nuo žaidimų konsolės. (Pultelio pajungimas skirtas Cloud Gaming platformoms, kurių prieinamumas Lietuvoje vis dar ribotas, nes šiame Samsung įrenginyje pavyko rasti tik GeForce NOW).
Remiantis visa tai ir tuo, jog čia naudojama nauja Bluetooth 5.2 versija galiu daryti išvadą, jog Bluetooth modulis yra pajėgus, o garso trūkinėjimai kyla dėl programinės įrangos. Tad tikiuosi po dar keletos atnaujinimų Bluetooth garso ryšys taps stabilesnis, ypač su Samsung ekosistemos įrenginiais kaip Galaxy Buds.
Verta paminėti ir tai, jog projektorių išbandžiau ir su Samsung garso juosta (Ultra Slim Soundbar). Ją pajungus per Bluetooth ryšys buvo neįtikėtinai stabilus. Tad čia aiškiai matosi, jog galima užtikrinti gerą kokybę optimizuojant veikimą ir galbūt naudojant tinkamus kodekus.
PLIUSAI IR MINUSAI
Galiausiai jau 4 mėnesius naudojantis puikiu projektoriumi išskyriau šias savybes:
TEIGIAMI ASPEKTAI:
-Pilnavertė operacinė sistema Tizen TV OS
-Platus nustatymų ir funkcijų pasirinkimas
-Išmanios funkcijos: Ambient režimas, SmartView, galimybė pajungti dvi Bluetooth ausinių poras vienu metu
-Mažas dydis ir nedidelis svoris
-Tylus veikimas (ventiliatorius dirba lyg nešiojamas kompiuteris prie didesnių apkrovų)
-Patogus pultelis + galima valdyti net pačiu seniausiu paprastu pulteliu nuo seno Samsung TV
-Didelės pritaikymo galimybės (projektavimas įvairiais kampais ir pozicijomis ar net nuo lubų ant stalo)
NEIGIAMI ASPEKTAI:
-Nestabilus Bluetooth garsas
-Lietuvoje dar neveikia Gaming Hub
-Aukšta kaina
-Sunku rasti kur išjungti automatinį ekrano sureguliavimą, tad dalis žmonių gali pagalvoti kad prietaisas nepatogus naudoti, nes nuo sujudėjimo persireguliuoja (Laimei tai galima išjungti)
ant 07-02-2024 05:34 PM
Ačiū, @7rdy, už tokią išsamią The Freestyle projektoriaus apžvalą. Esu tikra, kad ji pravers tiem, kurie ieško naujo portabilaus ekrano 😎
ant 28-02-2024 12:08 PM
Pats naudoju beveik kasdien šį projektorių ir taip pat galvojau parašyti apžvalgą, bet @7rdy atlikai puikų, didelį darbą ir nemanau, kad bus tikslinga kartotis, tad papildysiu komentaruose savo įžvalga.
Kol kas darbo reikalams į ofisą jo iš namų neišsinešiau, bet artėja projektai ir manau greitai išbandysiu darbo režimu. Pas mane jis naudojamas miegamajme priešais lovą filmų, serialų, televizijos žiūrėjimui. Pastebėjau, kad projektoriaus atstumo daviklis labai nemėgsta net menkiausių dulkių. Pirmus kartus išsigandau, galvojau sugedo įrenginys, nes nei vaizdo kampų nenorėjo nustatyti, nei tinkamai sufokusuoti. Paieškojus sprendimo online, radau patarimą - pavalyti šalia lęšio esantį daviklį ir viskas vėl tinkamai veiks.
Taip pat pastebėjau, kad nors projektorius gali veikti ir prisitaiko automatiškai prie vaizdo transliavimo kampu, tačiau pati vaizdo kokybė ženkliai nukenčia nuo vis didesnio kampo, tad teko projektorių pasistatyti beveik šalia lovos ant staliuko, kas nėra labai patogu ir ekrano įstrižainė šiek tiek sumažėjo, bet ko nepadarysi vardan kokybės Beje, transliuojant vaizdą kampu automatiškai sulygiuojamas ekranas 99% atvejų būna ne idealiai horizontalus, bet nieko tokio, skirtumas nėra kritinis.
Labiausiai sunerimau, kad nėra fiziško išjungimo mygtuko ant pačio projektoriaus. Kodėl tai neramina, nes išjungus projektorių pulteliu, ir palikus jį įjungtą į elektros lizdą, projektorius vis tiek naudoja elektrą, jis nuolatos įkrauna viduje ęsančią bateriją ir dėl to vienas jo šonas nuolat būna nenormaliai karštas (kažkaip nesaugiai jaučiuosi šalia pagalvės naktį palikdamas tokį įrenginį). Todėl dabar visada išjungiu projektorių iš maitinimo lizdo. Tikiuose 3-ioje projektoriaus versijoje šią problemą išspręs ir padarys įjungimo/išjungimo mygtuką pačiame įrenginyje, bei įgalins programiškai, kaip tai daroma telefonuose, išjungti baterijos įkrovimą pasiekus 100%.
28-02-2024 01:31 PM - redaguota 28-02-2024 01:32 PM
Gera girdėti, kad dažnai naudoji projektorių. Būtent ir dėl tavo paminėtų priežasčių išjungiau automatinį prisitaikymą ir dabar įrenginys veikia puikiai bei stabiliai! 😁
Dėl elektros sunaudojimo budinčiu režimu nemanau, jog jis daug sunaudoja. Įprastai visiems elektros prietaisams taikoma norma, kad budinčiu režimu nenaudotų daug energijos (maždaug galima tikėtis iki 2 W sunaudojimo), o Samsung maitinimo blokelis turėtų prisitaikyti prie suvartojimo ir neeikvoti energijos. Galbūt tu naudoji prijungiamą akumuliatorių, nes standartiniame komplekte jo nėra.
Mano atveju labai šyla tik naudojant projektorių (dėl vidinės lempos ir kitų dalių - kas yra visiškai normalu), o budėjimo režimu išlieka visiškai šaltas. 🤔
ant 28-02-2024 01:35 PM
Beje, @Žilvinas Degutis, galbūt jau bandei projektorių naudoti su Bluetooth ausinėmis (pvz. Galaxy Buds) ar garsiakalbiu? Įdomu ar Bluetooth ryšiu perduodamas garsas stabilus ir netrūkinėja žiūrint filmus.
ant 28-02-2024 01:57 PM
Naudoju tik tai, kas buvo dėžutėje - originalus "Samsung" įkrovimo blokelis ir laidas. Kaista projektoriaus apačia (pilvas), tikrai pastebimai juntamas skirtumas, ne šiaip sau vos šilta.
Ausinių neteko išbandyti, nes lovoje atsigulus nesinori papildomų nepatogumų, norisi mėgautis pagalve ir filmu
Bet būtinai pabandysiu, parašysiu čia rezultatus.
ant 28-02-2024 02:47 PM
Gerai, lauksiu rezultatų su ausinėmis
Pabandysiu atkreipti dėmesį ar šyla apačia budėjimo režime. Panašu, jog toje vietoje yra plokštė su procesoriumi. Galbūt projektorius budėjimo režimu bando atsinaujinti ar atlieka kokias kitas užduotis. Nes tikrai esu girdėjęs, jog tam tikri TV modeliai atsinaujina ir optimizuoja OS kol būna išjungti.
ant 28-02-2024 04:30 PM
ant 29-02-2024 07:58 PM
@7rdy išbandžiau prijungti bluetooth ausines prie projektoriaus. Naudoju "Anker Soundcore Space A40" ausines, kuriose yra "Bluetooth 5.2". Susidūriau su lygiai ta pačia problema, kaip ir tu - trūkinėjantis, nespastovus ryšys. Blogiausia, gal tai, kad trūkinėjimas nėra nuspėjamas, nėra pastovus. Viename video nebuvo nei vieno trikdžio, kitame 10 min video suskaičiavau 5 garso trūkinėjimus, iš kurių 3 nutiko per pirmas 2 minutes, dar kituose video pasitaikydavo 1-3 trikdžiai.
Liūdna 😞
05-03-2024 05:52 PM - redaguota 05-03-2024 05:54 PM
@Žilvinas Degutis Dėkui, kad pratestavai 👍 Man irgi trūkinėjimas sunkiai nuspėjamas ir nepastovus (vieną serialo seriją galima peržiūrėti su vos keliais sutrūkinėjimais, o kitą kartą garsas trūkinėja kas kelias sekundes).
Manau Bluetooth garso funkcionalumas tokiam įrenginiui yra ypatingai svarbus, ypač kai nėra fizinių garso išvesčių. Taip pat, tikiu, daugeliui naudotojų kyla poreikis prijungti išorinį garsiakalbį ar ausines (juk daugybė žmonių gyvena su kaimynais ar su plonomis buto sienomis 😅).
Kadangi jau buvo atėję net keletas programinės įrangos (firmware) atnaujinimų, tad kilo klausimas ar Samsung inžinieriai žino apie šią ypatybę bei dirba ties sprendimu? 🤔
Ištaisius Bluetooth problemą šiuo puikiu įrenginiu naudotis būtų dar patogiau! 🙌
P.S. Pastebėjau, jog mano įrenginys budėjimo režimu nėra karštas.