Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Samsung Email aplikace neoznačí email jako přečtený na serveru MAPI protokol

(Téma vytvořeno: před 2 týdny)
54 Zobrazení
VlSkrbek
Student
Možnosti

Ahoj,

mám problém s aplikací email od Samsungu. Používám Roundkube server pro svoje emaily kde je zapnutý MAPI protokol. Tudíž veškeré změny by se měli propsat ihned.

Bohužel když označím zprávu jako přečtenou nebo opačně nepřečtenou tak se to na server neuloží. Uvidím to jen v mobilu. Ostatní funkce fungují.

Server je nastaven správně na jiných klientech to funguje. 
Vím, že mám začít používat jiného klienta, ale je to trochu trapný. Sasmsung podpora mě odkázala do jistých mezí, že jim to jde a že se mám obrátit na správce serveru.

Chci se tedy zeptat zda máte někdo podobný problém.

Díky

 

0 Like
4 Odpovědi
JeoCZ
Troubleshooter
Možnosti
Zdravím, Roundkube neznám, používám mail od Microsoft 365 a vše funguje na jedničku. Změny se ale nepropíší hned, to asi nikde, je potřeba synchronizace. Pokud to ale chápu, Vám se změny stavu nepropíší ani po synchronizaci (např. ruční)...? Pokud ne, zkusil bych podporu toho Roundkube, nemusí podporovat všechny potřebné protokoly a třeba doporučí jinou metodu připojení (imap).
0 Like
VlSkrbek
Student
Možnosti

Hm, no takže to funguje jak kdy a kde. Aplikace mail mi opravdu nefunguje dobře. Teď jsem zjistil, že mi html maily zobrazuje podle obrazovky a ztmaví mi část, která není vidět. Jde se na ní dostat pomocí scroll baru, ale nejde přečíst. Ale tohle je asi záležitost toho mailu a html.

Nicméně ohledně IMAP (omlouvám se napsal jsem MAPI). Server funguje správně, jak jsem psal s jinými klienty funguje. 

Ano, synchronizace funguje a to buď po určité době nebo tzv. push ihned. Ale označení se nepropíše ani za jeden den. Ani při ruční synchronizaci.

Díky

0 Like
JeoCZ
Troubleshooter
Možnosti
Vypadá to na jednostrannou komunikaci. Když v tel mail smažete, propíše se změna na server? Problém může být v nesprávné podpoře protokolu a potom to je na vyčkávání, kdo a jestli vůbec jej někdo opraví. Nechcete spíše zkusit jiného klienta, např. Gmail? Ten by měl IMAP4 rev1 plně podporovat.
0 Like
Shugy
Apprentice
Možnosti

Bohužel ne jednostranná. Když email smažu. Přesune se do koše jak v mobilu tak na serveru, když ho smažu z koše tak se smaže i ze serveru. Vytvoření a odesílání zprávy funguje. Jen to označování ne. Jako někde tam bude chyba která se projeví jen u mého mobilu a serveru. Ale chyba tam stopro je a dle mého názoru je na straně Samsungu. Protože ostatní klienti fungují. Ale můžu se mýlit. Kdybych nějak dokázal odchytit že tomu tak je mohl bych to na Samsung poslat. Takto mě odbydou že jim to funguje a konec.

Samozřejmě přejdu na jiného klienta. Jen to nerad dělám a vždy se snažím používat primární aplikace zařízení protože většinou fungují lépe. 

0 Like