Κλείσιμο

What are you looking for?

ακύρωση
Προβολή αποτελεσμάτων για 
Αντ' αυτού αναζήτηση για 
Μήπως εννοείτε: 

Αρχικό θέμα:

Galaxy S21+ Burn In

(Το θέμα δημιουργήθηκε στις: 02-05-2022 01:48 PM)
374 Προβολές σελίδας
Zak_S23
Big Cheese
Επιλογές
Καλησπέρα σε όλους και καλή βδομάδα με υγεία... λοιπόν.. χθες ανέβασα ένα ποστ στο οποίο εκφράζα την ανησυχία μου για ένα θέμα με το S21+ μου, στο οποίο είχα απορία τι μπορεί να είναι ένα φωτεινό στεφάνι γύρο από την κάμερα μου σε σκουρόχρωμα χρώματα π.χ το γκρι μπλε ( θα έχω και φώτο από κάτω ) ένα φίλος εδώ στο community μου είπε για το λεγόμενο burn in στης Amoled οθόνες.. μέχρι χθες που έκανα το ποστ δεν είχα παρατηρήσει κάτι αλλά μετά από ένα τεστ που έκανα με διάφορες φώτο είδα αυτό που δεν ήθελα burn in... στην φώτο που έβαλα θα δείτε το στεφανι που είπα ποιο πάνω αλλά και πάνω δεξιά βλέπε το σήμα της μπαταρία και κάτω κέντρο έχει σημάδι από την γραμμή πλοήγησης ( δεν φαίνεται στην φώτο )... Έχω να πω το εξής... ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ κινητό 1.100 ευρώ μέσα σε 5 μήνες να βγάλει τέτοιο θέμα η οθόνη με την προσοχή που του δίνω αυτού του κινητού να πιάνει 200% το προσέχω ποιο πολύ από τον εαυτό μου... ( Πάντα με θηκη τζάμι στην οθόνη και στην κάμερα ) Ευτυχώς αυτά τα σημάδια δεν φενοντε σε άλλα χρώματα και ούτε επηρεάζει την χρήση... ελπίζω το κακό να παραμένει μέχρι εκεί... 


image


3 Λύσεις


Αποδεκτές λύσεις
Λύση
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Καλησπέρα, εφόσον είσαι εντός εγγύησης, απευθύνσου σε ένα εξουσιοδοτημενο, θα βρεθεί λύση, άλλωστε είναι γνωστή ευπάθεια των amoled οθονών...

Προβολή λύσης στην αρχική ανάρτηση

Λύση
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Πήγαινε, θα το δουν μέσω imei, και serial, δε χρειάζεται η απόδειξη...

Προβολή λύσης στην αρχική ανάρτηση

Λύση
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Μπορεί να είναι και θέμα της οθόνης, να ήταν υπερβολικά ευαίσθητη. Στη smartec θα σου πουν λογικά αν έφταιξε κάτι.

Προβολή λύσης στην αρχική ανάρτηση

9 Απαντήσεις
Λύση
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Καλησπέρα, εφόσον είσαι εντός εγγύησης, απευθύνσου σε ένα εξουσιοδοτημενο, θα βρεθεί λύση, άλλωστε είναι γνωστή ευπάθεια των amoled οθονών...
Zak_S23
Big Cheese
Επιλογές
Η ειρωνεία δες ποια είναι... στο μέρος μου δεν έχει εξουσιοδοτημενο και τώρα που βρίσκομαι Αθήνα δεν έχω την αγγυηση μαζί μου για να πάω να το δουν
Λύση
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Πήγαινε, θα το δουν μέσω imei, και serial, δε χρειάζεται η απόδειξη...
Zak_S23
Big Cheese
Επιλογές
Θα πάω.. ευχαριστώ πολύ... ξέρεις κανέναν καλό εξουσιοδότημενο για να πάω?
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Για την Αθήνα ξέρω ότι είναι καλή η smartec στο Χαϊδάρι...
https://smartec.gr/gr.php
Zak_S23
Big Cheese
Επιλογές
Έγινε φίλε θα το κοιτάξω.. κάτι τελευταίο.. σε αυτό τι μπορεί να φταίει που εμφανίστηκαν? και τι πρέπει να κάνω για να μην εμφανίσουν αλλά?...
Λύση
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Μπορεί να είναι και θέμα της οθόνης, να ήταν υπερβολικά ευαίσθητη. Στη smartec θα σου πουν λογικά αν έφταιξε κάτι.
IliarS22
Pathfinder
Επιλογές
Έτσι το λογισμικό του UI 4.1
IliarS22
Pathfinder
Επιλογές
Όταν ενεργοποιηθεί η κάμερα μένει μια κουκίδα πράσινη που δείχνει ότι λειτουργεί κάποια καμερα και το ίδιο με το μικρόφωνο με μια κόκκινη κουκκίδα!!!