Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Koncentrálj az igazán fontos dolgokra :)

(Témakör létrehozásának dátuma: 15-10-2019 06:58 PM)
559 Megtekintések
TündeF
Explorer
Beállítások

Sziasztok!

 

Veletek is megesik, hogy néha annyira leköt egy közösségimédia-felület, vagy egy játék, hogy hosszú percek/órák telnek el és észre sem veszitek?

 

Most lehetőség van arra, hogy a telefonon beállíts egy korlátozást, hogy ez ne történhessen meg veled és az igazán fontos dolgokra tudj koncentrálni. :smiling-face: Ehhez szükséges belépni a Beállításokba, majd a Digitális jólét-Vezérlőpult útvonalat követve a kívánt alkalmazás mellett beállíthatod az időt, így leáll az alkalmazás, amikor elérte az adott napi használati korlátot.

 

Üdv,
Tünde

3 Válaszok
catjohnny
Pioneer
Beállítások

Szerintem ez az alkalmazás pont olyan, mint az autóban a biztonsági öv. Mindenki tudja, hogy hasznos, mégis sokan az életük árán sem kötik be. Hiszen ha valaki nem akarja abbahagyni, a mobilozást, vagy nincs más dolga, annak aztán jelezhet a program,  hogy abba kellene hagyni.  Ahogyan a hangos zenehallgatás veszélyeire  is figyelmeztet a mobil,  de mindenki bosszankodik egyet a figyelmeztetés miatt és úgyis hangosabbra veszi. Erről is megnéznék  egy statisztikát,  hogy hányan hagyják halkan a zenét a figyelmeztetés miatt. 

Akkor vajon menyi esélye van, hogy valaki, akinek nincsen önkontrollja a mobilozás felett, az majd ilyen segédprogramot fog használni? Tényleg szívesen megnéznék egy statisztikát arról, hogy, hányan használnak ilyen programot.

Viszont eltávolítani nem lehet, kikapcsolni nem lehet, az erőforrásokat viszont használja, hiszen monitorozza a felhasználói szokásokat.

 

Nem akarsok gonosznak, vagy trollnak tűnni, de szerintem ezt a programot nem miatttunk irták, hanem a gyártóknak. Hogy így mérjék fel az emberek szokásait a piaci igények kiszolgálására. 

koloto31
First Poster
Beállítások

Teljesen egyet értek az elmondottakkal!....

...egy szolgáltatás vagy program amelyet nem lehet kikapcsolni ill. eltüntetni......stb .....az nem a felhasználónak kedvez! 

0 tetszik
EvelinCz
Hotshot
Beállítások

Szia @koloto31 ,

 

Én elsősorban ezt a funkciót én gyerekek esetén látom hasznosnak. Náluk előfordul, hogy éppen nagyon belemerülnek egy játékba vagy videó nézésbe. Mivel egyre több gyermek kap okostelefont, vagy tabletet így szükség van az ilyenekre. Náluk pedig még nem fejlődött ki ilyen szinten az önkontroll. Talán erre picit hasznosabb funkció 🙂