Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Kvalita fotek Note 10+

(Téma vytvořeno: 02-03-2020 11:17 AM)
769 Zobrazení
Carda_94
First Poster
Možnosti

Dobrý den,

Mám dotaz. Mám cca měsíc koupený telefon Samsung Galaxy note 10+  a na kvalitu fotek jsem dost přísný a všude na tento telefon chválí kvalitu fotek ale nemohu si pomoci zbavit pocitu, že kvalita těch fotek co vylézá z note 10+ není moc pěkná. Mám nastavení fotoaparátu dle mého názoru dobře ale když se na fotky dívám nejsou nijak moc ostré a při přiblížení taky nic moc. Předtím jsem měl telefon Huawei Mate 20 PRO kde dle mého názoru kvalita byla o dost lepší.

Zde přikládám foto co mi fotí ten Note 10+ a rád bych věděl Váš názor nebo zda opravdu ještě něco nemám špatně.20200302_105753.jpg

0 Like
7 Odpovědi
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Zdravím Vás,

 

já jsem měl Note10+ a kvalita fotografií mi přišla naprosto v pořádku a neměl jsem s tím žádný problém. Co přesně na té fotografii Vám nevyhovuje a na jaké rozlišení a nastavení fotíte?

 

Carda_94
First Poster
Možnosti

Dobrý den, 

 

Děkuji za odpověď. Přijde mi ta fotografie, že není tak ostrá a při přiblížení jsou detaily dosti rozmazané oproti třeba mate 20 Pro, které jsem měl předtím se toto rozhodně nestalo. Dále i noční scény i přes přepnutí do režimu noc jsou fotografie dost zrnité.

 

Nastaveno to mám na 4:3, zapnuté HDR a stabilizace pokud si teď dobře pamatuji. 

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Zdravím Vás @Carda_94 

 

Na první pohled se mi také zdá fotografie v pořádku. Odlišná se Vám pravděpodobně zdá zejména z důvodu, že telerony Huawei používají poměrně brutální post processing fotek, a dle mého názoru pak fotky vypadají nereálně. I noční fotky jsou vytvářeny pomocí SW kouzel, kdežto Note 10 se snaží fotky udělat z reálných podmínek - při tak malé velikosti čočky a čipu není z fyzikálního hlediska možné, aby noční fotky byly ostré a čisté.


fajn-Snek-podpis-B


Libb
MegaStar
Možnosti

Na té fotce je špatně skoro všechno: kompozice, špatné světlo, téma... Ale vyfocené je to asi OK.

Jak píšou kluci, Samsung na rozdíl od některých výrobců dodává fotografie, ne omálovánkovou grafiku. V případě zájmu můžu poslat akci do Photoshopu na High Pass, která vám to proostří.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like
Carda_94
First Poster
Možnosti

Chápu. Tak děkuji za informace.

0 Like
martindolezal
Explorer
Možnosti

Já jsem měl s fotografiemi problém, když jsem měl zapnutou Bixby, automaticky vylepšovala obličeje, a byly na nich úplně vypálené fleky. Po vypnutí ok. Zkuste zkontroloat, jestli tam není nějaká taková aptimalizace.

fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

@martindolezal 

 

Děkujeme za tip, je pravda, že v některých situacích je lepší vypnout Optimilizátor scény. Tak to @Carda_94 určitě vyzkoušejte.


fajn-Snek-podpis-B


0 Like