22-10-2020 08:33 PM – szerkesztés: 22-10-2020 08:37 PM
Sziasztok!
A szárítógép praktikussága megkérdőjelezhetetlenné vált a mai rohanó világban.
Megkönnyíti a háztartás vezetését. Időmegtakarítás szempontjából kitűnő választás, hiszen nem kell órákat várnunk arra, hogy megszáradjanak a ruháink. Ez leginkább akkor nagy segítség, ha valamit sürgősen ki kellett mosnunk és még sürgősebben fel is szeretnénk venni.
Helytakarékosság szempontjából mindenképp érdemes elgondolni azon, hogy a mosó- és szárítógépet egymás tetejére helyezzük. Ez természetesen akkor lehetséges, ha mindkét gép elöltöltős, így kényelmesen be tudjuk pakolni a ruhákat anélkül, hogy komolyabb bonyodalmakba ütköznénk.
Lehetséges-e a mosógép és a szárítógép egybeépítése?
A válasz: Igen.
Érdemes befektetni egy szárítógépbe, hiszen az előbb említett tulajdonsága mellett számos más előnye is van, amelyre szükség lehet a hétköznapokban. Ha pedig mosógépünk már van, nem feltétlen kell újat vennünk csak azért, hogy szárító funkcióval is rendelkezzen. Egyszerűbb, ha egy különálló szárítógép vásárlásába fektetünk, bár nem hátrány, ha a két gép márkája azonos, hiszen ezeket egyszerűbb lesz összeépíteni.
Ahhoz, hogy a két gépet össze tudjuk szerelni, egy keretre lesz szükségünk, amely kiegészítő termékként bármely szárítógéphez kapható.
Lényege, hogy ennek segítségével biztonságosan és gyorsan rögzíthetjük a szárítógépet a mosógépre.
A keretek közül is számos verzió közül válogathatunk, az egyik legpraktikusabb az a típus, amely kihúzható rakodópolccal van ellátva.
Miért nem elég a szárítógépet a mosógép tetejére rakni?
Egyiket sem arra tervezték, hogy megtartson ekkora súlyt. Az alsó gép teteje beszakadhat! Biztonságosabb, ha keretet használunk ahhoz, hogy a két gép stabilan álljon egymáson, anélkül, hogy baleset veszélyesek lennének.
Helytakarékosság szempontjából ennél jobb megoldás az összeépítésre nem igazán létezik.
Köszönöm, hogy elolvastátok!
Üdv!
Niki
dátum: 25-10-2020 04:49 PM
Nagyon hasznos cikk, hiánypótló! Hasonlót nem is nagyon találni az interneten.
Köszönjük!
dátum: 27-10-2020 03:42 PM
dátum: 08-11-2020 11:38 PM
Sziasztok!
Örülök, hogy elnyerte a cikk a tetszéseteket:)
dátum: 09-12-2020 10:47 AM
Szia Niki,
Köszi a hasznos infókat, nagyon jó lett a cikk (: Főleg helytakarékosság szempontjából előnyös az összeépítés.
Van arról esetleg infód, hogy milyen összeépíthető keretek elérhetőek? Az SKK-DD típust (https://www.samsung.com/hu/home-appliance-accessories/stacking-kit-skk-dd-skk-dd ) találtam az oldalon.
dátum: 10-12-2020 12:55 AM
Szia Niki!
Na ez kifejezetten hasznos cikk volt számomra. Jelenleg szárítógép vásárlás előtt állok, de letettem róla, mert nem fér el a lakásban úgy, hogy harmonikus legyen a látvány, de így meglehet, hogy mégiscsak lehet szárítógépem Köszi mégegyszer
dátum: 31-01-2021 01:55 PM
Szia!
Az összeépítő keretek között hatalmas különbségek nincsenek. Ami említésre méltó lehet az, hogy van egy benne kihúzható polc vagy sem, ez egy praktikum.
dátum: 27-11-2021 06:03 PM
Kedves Niki!
Samsung wf0602nxw fölé keresek keretet (meg persze szárítót); eddig 2 műszaki boltból hajtottak el azzal, hogy ennek az 50 centis teteje túl keskeny ahhoz, hogy keretet lehessen rá erősíteni. Tudsz esetleg hozzávaló keretet ajánlani?
dátum: 30-11-2021 05:20 PM
Szia!
A probléma a keskeny mosógépekkel az egyik az, hogy sajnos az összeépítés egy szárítógéppel nem a legjobb megoldás. A probléma az az, hogy a keskeny gépre ráhelyezett keret hátul túl fog lógni és a szárítógép ami ugyan nem annyira nehéz többnyire, mint egy mosógép hátrafelé tudja billenteni a készülék párost és ez balesetveszélyes tud lenni. Amennyiben a keretet úgy helyezzük rá a keskeny gépre, hogy elöl hátul kilóg akkor pedig esztétikailag nem lesz a legszebb.
Üdv!
Niki