Užverti

What are you looking for?

atšaukti
Rodomi rezultatai 
Vietoj to ieškokite 
Ar turėjote omenyje: 

Original topic:

„Galaxy Buds2“ ar „Galaxy Buds Pro“: idealių ausinių paieškos

(Topic created on: 10-01-2022 10:13 AM)
437 Peržiūros
GytisRepecka
Samsung Members Star ★★
Parinktys

Vasaros pabaigoje rašiau apie skirtingų „Bluetooth“ kodekų naudojimą su „Samsung Galaxy“ išmaniaisiais telefonais. Tuomet susipažinom su „Qualcomm aptX“ ir „Sony LDAC“ - abu veikia kuo puikiausiai. Tačiau „Samsung“ muzikos mėgėjams kartu su savo ženklo ausinėmis siūlo „Samsung Scallable Codec“ (SBC), kurį išbandžiau dvi savaites testuodamas „Galaxy Buds2“ ausines.

Labai išsamiu Galaxy Buds2 ir „Galaxy Buds“ palyginimu pasidalino kolega Samsung Maker'is @7rdy - šioje temoje išsivystė aktyvi diskusija apie minėtas ausines ir kiek ankstesnį, bet brangesnį modelį „Buds Pro“.

Šiuo metu oficialioje „Samsung“ el. parduotuvėje „Galaxy Buds2“ kainuoja 149 EUR, „Galaxy Buds Pro“ - 229 EUR.

Pagrindiniai akcentuojami „Galaxy Buds2“ privalumai: mažesnis dydis ir patobulinta forma (dėl ko ausinės tikrai sunkiau iškrenta iš ausų), nepriekaištingas aktyvus triukšmo šalinimas (Active Noise Cancelling).

„Galaxy Buds Pro“ vartotojai, tuo tarpu, nors ir šiek tiek senesnio, tačiau „Pro“ ženklu pažymėtame įrenginyje gyrė atkuriamo garso turtingumą, ypatingai gerą aktyvaus triukšmo šalinimą ir puikiai veikiančią mikrofonų sistemą (itin aktualu nuotolinėms konferencijoms ir pokalbiams) bei inovatyvią ergvinio garso imitavimo funkciją „360 garsas“ su „Dolby“ laboratorijų kūriniais „Atmos“ ir „Head Tracking“.

Prisipažinsiu, po labai gerus įspūdžius palikusių „Galaxy Buds2“, buvo labai smalsu pabandyti ir „Galaxy Buds Pro“. Ačiū „Samsung“ komandai ir ypač jos nariams iš Latvijos suteikus šią galimybę 😊

Samsung Galaxy Buds2 ir Galaxy Buds ProSamsung Galaxy Buds2 ir Galaxy Buds Pro

Abiejų ausinių dėklai identiški, skiriasi tik tai, kad juodos spalvos „Galaxy Buds Pro“ dėklo (dešinėje) ne tik vidus atitinka ausinių spalvą, bet ir išorė. Tamsiausias „Galaxy Buds2“ variantas - grafito atspalvio (kairėje).

Ankstesnėje apžvalgoje minėjau, kad man patogesnės yra kuo mažesnio dydžio į ausis įstatomo tipo ausinės, tad buvo labai svarbu šalia palyginti „Galaxy Buds2“ ir „Galaxy Buds Pro“:

Samsung Galaxy Buds Pro ir Galaxy Buds2 ausinėSamsung Galaxy Buds Pro ir Galaxy Buds2 ausinė

Stengiausi sulygiuoti pagal menamą liniją, einančią ties silikoniniu gaubtu, kurie, beje, abiems ausinių rinkiniams čia uždėti identiško dydžio.

Iškart į akis krenta ausinių forma: „Galaxy Buds Pro“ (viršuje) masyvesnės, viršutinė dalis „atlošta“ į lauko pusę. Tuo tarpu „Galaxy Buds2“ pastebimai mažesnės, o viršutinė dalis tarsi „užlenkta“ aukštyn, su ausin nukreiptu garsiakalbiu sudaro beveik 90 laipsnių kampą.

Draugai manęs yra teiravęsi, ar „Samsung“ ausinės tinkamos naudoti važiuojant motociklu, dėvint šalmą. Tokiam atvejui neabejotinai geriau tiktų „Galaxy Buds2“, mat iš ausies išsikiša minimaliai. Tuo tarpu „Galaxy Buds Pro“ - kiek daugiau:

Galaxy Buds Pro ausyseGalaxy Buds Pro ausyse

Seniai žinoma tiesa, kad kokybiškiems žemiesiems dažniams atkurti garso šaltiniui reikalingas didelis tūris: dėl šios priežasties subvuferiai konstruojami su didesniu korpusu, turinčiu masyvias oro išpūtimo angas. Negaliu teigti, kad būtent dėl didesnės erdvės korpuse (tačiau tai tikrai padeda, o ne trukdo), „Galaxy Buds Pro“ ausinės bosus atkuria fantastiškai - mano manymu, tai yra esminis šių ausinių privalumas.

Jeigu naudodamas „Galaxy Buds2“ ausines galėjau pagrįstai teigti, kad jos - kokybiškiausios kada nors bandytos į ausį įstatomos ausinės, tai „Galaxy Buds Pro“ savo atkuriamų žemųjų dažnių gilumu gali lygintis su ant ausų dedamomis (over the ear) ausinėmis - tokio gero įspūdžio niekada nebūčiau tikėjęsis.

„360 garso“ efekto, dėja, nepavyko išbandyti, mat naudojama muzikos programėlė „TIDAL“ jo nepalaikė. Dėlto buvo truputį keista, nes erdvinio garso efektą su šia programa buvo galima naudoti su kito populiaraus ausinių gamintojo produktu, tačiau čia akmuo į „TIDAL“ daržą.

Internetinėse konferencijose dalyvauti su „Galaxy Buds Pro“ ausinėmis labai patogu - mikrofonų sistema balsą pagauna ir išskiria kokybiškai, kaip ir „Galaxy Buds2“ eliminuoja pašalinius trikdžius.

Dėl savo formos ir masyvesnės konstrukcijos ilgai dėvėti „Galaxy Buds Pro“ man buvo mažiau patogu nei „Galaxy Buds2“ - pastarosios lieka nenugalėtos patogumo teritorijoje 👍

Sveikatos perspėjimas

Angliškoje bendruomenėje ir su su „Samsung“ nesusijusiuose forumuose galima aptikti nuogąstavimų, kad „Galaxy Buds Pro“ vartotojams yra pasireiškę stiprių alerginių reakcijų, pereinančių net į infekcijas. Manoma, kad reakcija gali įvykti dėl nikelio kontaktų arba akrilato (acrylate) garsiakalbio apvalkalo, todėl jei turite diagnozuotą arba įtariamą alergiją šioms medžiagoms, būkite atidūs.

Visas į ausis įdedamas ausines reikia kruopščiai prižiūrėti ir periodiškai dezinfekuoti - tai akcentuojama daugumos tokio tipo ausinių vartotojo instrukcijose.

Kadangi „Galaxy Buds“ ausinės - slopinančios triukšmą, vartotojai, siekiantys maksimalaus rezultato, dažnai renkasi didesnius garsiakalbio apvalkalus, kad ausinės prie ausies priglustų geriau (tuomet pašaliniai garsai prasiskverbia mažiau, o žemieji dažniai jaučiasi stipriau). Tačiau nereikėtų pamiršti, kad ausys prakaituoja, todėl sandariai užkimšus ausies landą ilgam laikui, nepageidaujami reiškiniai gali būti dažnesni.

Aš asmeniškai bandydamas „Galaxy Buds Pro“ jokių šalutinių poveikių nepatyriau, tačiau raginčiau turint bet kokių įtarimų, pasikonsultuoti su kvalifikuotu medicinos gydytoju. Vartotojus, kuriems pasireiškė nepageidaujamas poveikis, bendruomenėje buvo raginama susisiekti su moderatoriais dėl ausinių grąžinimo.

Vizualiai (pagal spalvą) galima numanyti, kad „Galaxy Buds2“ ausinėse įrengti auksiniai kontaktai, jie nežymiai yra giliau, todėl tikėtina, kad prie ausies tiesiogiai nesiliestų.

Detaliau apie „Galaxy Buds“ naudojamas medžiagas ir priežiūros gaires galima rasti čia.

Samsung Members Stars
17 REPLIES 17
7rdy
Samsung Members Star ★
Parinktys

Įdomi informacija. 👍 Jau beskaitydamas dalį apie žemų dažnių atkūrimą įsivaizduoju koks jis galėtų būti (neabejoju - likčiau daugiau nei teigiamai nustebęs). :smiling-face: Taip pat taikliai pastebėta situacija dėl dydžio ir formos. Rinktis ausines reikėtų itin atidžiai, kadangi forma turės didelę įtaką komfortui.

Kalbant apie neišvengiamą temą, įtaką sveikatai, galiu pasakyti, jog tiek Buds tiek Buds2 vertinu itin palankiai. Dar pamenu senąsias kitų gamintojų laidines (in-ear) ausines kurias užsidėjus tarsi suspausdavo ausies vidų (ausinės buvo visiškai uždaros, be vidinio oro kanalo), o tai tikrai kenkia ausims. Jas užsidėjus ir judinant buvo galima išgirsti dėl slėgio plėšomą garsiakalbio membraną, o tai ne itin geras techninis sprendimas. Visai kitas jausmas naudojant Galaxy belaides ausines, kurios turi oro kanalus, todėl tarp ausies ir ausinių išlaikomas natūralus slėgis, kas gi yra gerai tiek klausai, tiek komfortui.

Itin geras pastebėjimas ir dėl ausinių priežiūros, neabejoju, kad reguliarus valymas ir dezinfekavimas yra būtinas. Alergijos problema, mano žiniomis, dažnai sutinkama ir su įvairių gamintojų laikrodžiais. Čia, mano nuomone, svarbiausia gamintojo atvirumas (paviešintos naudojamos medžiagos ir cheminiai elementai gamyboje).

SAMSUNG Community Lietuva
rokasgilys
Samsung Members Star ★
Parinktys

Dėkui už įdomią apžvalgą! Mane ypač domino šių ausinių modelių skirtumai!:)

Dėl įtakos sveikatai. Visada patariu naudoti originalius ausinių ir išmaniųjų laikrodžių priedus, kadangi šie tiesiogiai reaguoja su oda. Taip Kinijos rinka plati ir pigi bei labai viliojanti, tačiau pasėkmės sveikatai nevisada būna geros. Pats turėjau parsisiuntęs laikrodžio apyrankes iš Kinijos, neaišku iš kokios medžiagos jos buvo pagamintos, bet buvau alergiškas joms. Labai stipriai sudirgino riešo odą, kad net po kelių mėnesių ji dar pilnai neužgijusi.

rokasgilys Parašas
GytisRepecka
Samsung Members Star ★★
Parinktys

Būtų labai naudinga funkcija, jei ausinių dėklas turėtų dezinfekavimo funkcionalumą 🤓

Kažkur esu matęs išmaniųjų telefonų dezinfekavimo „dėžutes“ - labai naudingas sprendimas 👍

Samsung Members Stars
Ernis
Helping Hand
Parinktys

@GytisRepecka  tu kalbi apie samsung  Uv stelizatorius 

rokasgilys
Samsung Members Star ★
Parinktys

@GytisRepecka, "LG" 2020 metais buvo pristačiusi ausines su savaiminio dezinfekavimo funkcija paremta UV nano technologija.

rokasgilys Parašas
S a m _-_ S u n g
Helping Hand
Parinktys

@GytisRepecka, na va pagaliau ir apžvalga. Nors ir trumpoka, mažokai informacijos (žiūriu ne iš bandančiojo pusės). Bet spėju ir daryta apžvalga mini tipo, o ne išsami? Tiesa tikėjausi tokios, pilnos. Na  dabar keli pastebėjimai ir klausimai. 

1. "Head Tracking"? Kodėl aš to neradau? Ar turite omenyje 360 Audio sekima judesių? Jei taip, tai tas veikia puikiai (efekto prasme, nes taip buvo, kad susipainiojo su sekimais judesių. Matyt testuodamas judesių sekimo efeltyvumą per greitai keičiau galvos pozicijas).

2. 360Audio veikia su bet kokia (nekalbu apie programas visas, bandyta su ribotu kiekiu, bet įvairių platformų) video medžiaga (būtent video). Ar tai būtų youtube ar video įsimesta į telefoną ar net žaidimuose. Vieno tiekėjo TV programa žiūrint TV ir veikė man. Išbandyta buvo viskas iš minėtų dalykų. Keista, kad bandyta pas jus buvo tik su Tidal programa. Su audio įkeltais failais pas mane ir neveikė (MP3 muzika). Nebent buvo pajungtas žaidimas kartu su Samsung muzikos programa, tada efektas jausdavosi, bet su vien audio failais ne. Juk tai ne muzikai skirtas efektas ar ne taip?

3. Rašote veikia puikiai žemi, active noice cancelation ir t.t. Tiesa sakant kiek aš skaičiau, girdėjau ir t.t. apžvalgų Samsung šios ausinės niekur nebuvo įtraukos ar pažymimos kaip geros trukšmo izoliacijos ir žemų dažnių ausinės. Turiu omenyje jos stipriosios pusės. Garso izoliacija man ir veikė neblogai, bet pradedu galvoti tik todėl, kad pilnai užsidegdavo ausys (nepriklausomai nuo pakalvėlės pasirinkimo - juk rašiau jos didokos, priglunda gan prie ausų), bei maksimalus garsas gan trankios muzikos. Sutyldinus net su 100 proc. aktyvavimu (aukštu ir t.t.) šiek tiek girdėdavosi aplinkui esantys garsai, bent man. Tiesa labai minimaliai ir šalia esantys, o ne kažkur už 100 m. :smiling-face: Va tarkim Sony WF-1000XM4 ar net trečios kartos šio gamintojo modelio ausinės yra ir buvo eskaluojamos kaip super aktyvaus garso slopinimo ausinės, lygiai tas pats su Apple Ear Pods. Priešingai esu skaitęs atsiliepimus, kad Samsung neprilygsta Apple ausinėms dėl šios funkcijos. O Sony vertinamos buvo ir yra kaip stiprus Apple konkurentas. Tad keista, kad jums pasirodė kitaip. Bet gal būt kaip aš klausotės maksimaliai garsiai muzikos, kas ir užgožia aplinkos garsus :smiling-face: O dėl žemų, na nesutikčiau, kad jų daug, efektyvūs ir t.t. Man kaip tik jų trūkumas, nesijautė kažkuom ypatingi, bet matyt ir vėl bus mano ausis pripratus prie daug žemo garso. O prie ko priprantama, jau toliau reikalaujama tik didesnio kiekio ir pan. Tik garsūs pasvarstymai :smiling-face:

Tai tiek pastebėjimų. Gaila, kad nepavyko jums išbandyti 360Audio, bei nebuvo paminėta ir daugiau jos privalumų. Kas renkasi ausines manau svarbu ir kiti dalykai, kaip išorinis aplinkos garsų girdėjimas (kaip su klausos aparatu būtų, dar vienas manau pliusas šių ausinių, jei nenori po ratais palįsti suveikia puikiai), pakankamai kokybiškas garsas aplamai pačių ausinių. Senokai jau bandžiau. Tai sunku jau viską ir atsiminti, bet yra ką apžvelgti ir paminėti daugiau. Tarkim baterijos laikas 5 val. tikrai neištempia su garso aktyvavimu (bent man kažkurį kartą atsimenu nusėdo jos gan greitai, gal po 3 val. ištisinio klausimo, žaidimo. Naujos). 3 - 4 val maksimalaus garso ir aktyvavus ANC lyg ir tempia, bet lyg ir. Kraunasi greitai gal apie 1,5 val., gal šiek tiek daugiau. Net pakrautos, bet nenaudojamos neišsikrauna kelias dienas (nei proc. bent man taip buvo). Dar po kelių dienų atsimenu ruošiausi krauti, dėkle stovinčios visiškai neišsikrovė (kas logiška juk dėklas krauna, bet ir turiu omenyje patį dėklą (doką). Jis ir buvo 100 proc. ). Bet vėl gan sekasi tik man taip. Pas mane bent neveikė sms skaitymas ausinėse, bet praneždavo kas skambina. Kalendorius ir t.t. nieks nesuveikė. Tad kažką pasako, kažko ne. Nors viskas sužymėta. Bixby ir veikimo nesupratau, nes prakalbus įsijungdavi laikrodis arba telefonas. Valdymas gan painokas buvo, ne prie visko pripratau. Geriausia atsijungti valdymą, ypač norint pasitaysiti ausines tai erzina. Kalbėti pavyko puikiai, pašnekovas nesuprasdavo, kad su ausinėmis, tiesa buvo vienas atvejis kada sunkiau girdėjo. Bet čia toks pavienis atvejis, kada negali teigti, kad ausinės kaltos. Valdymas programos (ausinių per programą) gan lengvas, viskas aišku. Na o daugiau, tai siūlau patiems dar išbandyti. Bet kaip matau ne man vienam jos padarė įspūdį gan teigiamą.

0 Kudos
S a m _-_ S u n g
Helping Hand
Parinktys

@7rdy, tikriausiai girddėta liaudies mintis, kad ir karemas šuo pripranta? Tai su ausinėmis lygiai tas pats. Skaičiau vieno asmens astiliepimus, kad per kelis pasinaudojimus tiesiog ausis priprato ir nebuvo jokio diskomforto. Man tiesa sakant gal tik pirmą dieną, bet kaip minėjau ne daug jas palyginus bandžiau, tai ilgiau pasinaudojus gal ir paskaustų ir ausys ir gal dar kokie negerumai būtų. Šiaip apie savaitę gal daugiau pasinaudojus labiau girdžių kitų nepasitenkinima dėl dydžio, nei man pačiam teko ką pajausti stipriau. Nors kartą buvo iškretę iš ausų. Taip ir kieste einant ir šiaip naudojantis ne. Bet nemažai skiriu laiko pasitaisymui ausyse joms esant. Dėl baimės pamesti. Tad gal ir kristų dažniau ar nesitaisius jos tiesiog keltų dikonformtą. Gan reikalauja dėmesio šiaip jos. Bet kita vertus juk su visais įrenginiais nešiojamais taip. AR tik man tokios patirtys, kad reikia ir laikrodį pasitaisyti, nes pozicija jo būna šiek tiek pasikeičia nuo judėjimo ir ausinės ir t.t.?

0 Kudos
S a m _-_ S u n g
Helping Hand
Parinktys

Teko skaityti, kad Buds2 gaus 360 Audio, tada jau vertos pasidaro dėmesio. Kas dar galvojate ką pirkti.

7rdy
Samsung Members Star ★
Parinktys

Buds 2 dabar tikrai apsimoka įsigyti, vien paieškojus akcijų galima nusipirkti už 80-90€. Ir nors 360 audio aš nelaikau kaip esminės funkcijos, nes tai man labiau pasirodė kaip smagi funkcija "pasižaidimui", tačiau bendrai paėmus ausinės skamba labai kokybiškai ir puikiai veikia.

SAMSUNG Community Lietuva