Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Přejít na řešení VYŘEŠENO

Původní téma:

Připojení DVD rekordéru k TV Samsung typu Q nebo UE

(Téma vytvořeno: 26-01-2019 01:14 PM)
8739 Zobrazení
Jean18
First Poster
Možnosti

Mám videorekordér LQ s výstupy scat, cinch, s-video,  optical digital a RT OUT. Chtěl bych jej připojit k jedné s TV Samsung typu QE55Q8CN nebo k UE37D6510 WSXXM,která má před sebou STB pro DBVT2 nového vysílání. U TV jsou vstupy  HDMI a USB a u STB je i scat.  Pokusil jsem se připojit kabelem  cinch na HDMI u TV QE...  Ale nefunguje to. M"že mi někdo poradit jak na to, děkuji.

0 Like

1 Řešení


Přijatá řešení
Řešení
jv18
Big Cheese
Možnosti

Postačí kabel 3x jack-jack žlutá je video a bílá s červenou jsou audio kanály. Tohle propojení je kompozitní, kvalitu přenosu bych neřešil. V dnešní digitální době je tohle analogové propojení přežitek, nicméně svůj účel splní.

Zobrazit řešení v původním příspěvku

0 Like
13 Odpovědi
jv18
Big Cheese
Možnosti

Pokud chceš nahrávat vysílání z toho nového setopboxu, tak musíš propojit tento s rekordérem. Tv obvykle slouží pouze jako vstupní zařízení a signál přivedený do ní,  ze STB, se dál nedistribuje.

0 Like
Jean18
First Poster
Možnosti

Tomu rozumím, ale zajímalo by mne jestli mohu  DVD propojit za některých, nmě neznámých ,okolností s TV QE55Q8 kde nejsou shodné výstupy a vstupy. Objednal jsem si kabel na výstup z DVD cinch a na vstup do TV HDMI a zapojil na přímo a nic se neděje.A to ani při přehrávání.Jinak moc děkuji.

0 Like
Jean18
First Poster
Možnosti

Doplnuji, že tato TV QE55.....  již zvládá novou technologii bez STB. Zapojení u této TV mne také zajímá.

0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

QE55 má pokud se nepletu pouze 4x HDMI, což jsou jen vstupy, takže nahrávat na rekordér určitě nepůjde. A co se týká přehrávání, tak pokud nemá rekordér HDMI, tak by se musel použít převodník. Co je to za model rekordér?

0 Like
Jean18
First Poster
Možnosti

Jedná se o model LQ DR6921V. Nahrávání bych trochu kostrbatě mohl řešit dalším STB, nebo ne? Děkuji moc za pomac a nezlobte se, že obtěžuji.Jsem lajk.

0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

Tady nikoho neobtěžujete :smiling-face: Rekordér má pouze analogové výstupy a Tv digitální vstupy. Pro připojení by byl potřeba převodník, ale jednak by pravděpodobně utrpěla kvalita obrazu, tak jeho cena může přesahovat cenu nového DVD přehrávače. Nahrávat Tv vysílání bude velice pravděpodobně umět jak televizor,  tak nový setopbox. Záznam na USB disk. Nebo vyloženě potřebujete ukládat záznam na DVD? 

Jean18
First Poster
Možnosti

Po pravdě o záznam mi nejde, mám tam USB. Ale potřebu ji někde přehrávat DVD které už vlastním .

0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

Můžete ověřit na televizoru, že opravdu nemá analogový vstup, viz. obrázek ? Podle specifikací by mít tedy neměl, ale v návodu je pro některé modely uveden.SmartSelect_20190127-081612_Google PDF Viewer.jpg

 

0 Like
Jean18
First Poster
Možnosti

Q  televize nemá nic takového a UE má s nápisem component AV jednu jakousi dvojitou zdířku na video a jednoduchý otvor  asi na audio. Ta dvojitá je jiná než na obrázku, je to  vidlička a na audio je podobná obrázku. Tato televize  bude muset nít ten STB. Mám k ní STB ještě nezapojený ,ale je typu technisat asi kvalitní zhruba za 4500 Kč a má scat, USB,HDMI a S/PDIF. Sám vidím, že asi bude výhodnější pokusit se nějak napojit na tuto TV. Asi i proto, že má menší obraz a určitě bude kvalnější než na Q TV. Pokud to půjde.  Děkuji .


@jv18  napsal:

Můžete ověřit na televizoru, že opravdu nemá analogový vstup, viz. obrázek ? Podle specifikací by mít tedy neměl, ale v návodu je pro některé modely uveden.SmartSelect_20190127-081612_Google PDF Viewer.jpg

 


 

0 Like