21-03-2022 12:50 PM
Witam. Jestem posiadaczem Samsung Galaxy S10e zaktualizowany do Android 11. Mój problem nie wiem czy jest z telefonem czy z oprogramowaniem Android. Telefon obsługuje WiFi Direct ale nigdzie nie można wybrać opcji wyślij przez WIFI direct. Można wybrać bluetooth czy inne sposoby udostępniania ale nigdy nie ma wifi direct. Powiem, że wiem jak uruchomić tą funkcję. Musi być włączone wifi na jednym i drugi telefonie. Jeden w trybie wifi direct wtedy widzi drugi telefon i się łączą przez wcześniejszą zgodę akceptację. Udaje mi się telefony połączyć w tej technologi ale potem jak np. wchodzę do galerii i chce duży film wysłać po zaznaczeniu filmu wyskakuje okienko z propozycjami czym chcesz to przesłać i jest tego mnóstwo ale nigdy nie ma wifi direct. Jak to możliwe jak na telefonach piszę, że są połączone ??
Rozwiązane! Idź do rozwiązania.
21-03-2022 01:46 PM
Informację znajdziesz w oficjalnej liście zmian w oprogramowaniu Android 11. Zerknij do poniższego odnośnika.
https://doc.samsungmobile.com/SM-G970F/XEO/doc.html
21-03-2022 01:12 PM
Funkcja Wi-Fi Direct została okrojona w systemie Android 11. Poniżej wklejam oficjalną informację:
Nie można już używać opcji Wi-Fi Direct do wysyłania plików do innych urządzeń. Zamiast tego można użyć funkcji Udostępnianie w pobliżu. Nadal można odbierać pliki za pomocą Wi-Fi Direct.
21-03-2022 01:20 PM
21-03-2022 01:30 PM
Pozostaje skorzystać z funkcji Udostępnianie w pobliżu.
21-03-2022 01:32 PM
@mirudo24 tak w tym momencie to ta funkcja jest najbardziej odpowiednia
21-03-2022 01:43 PM
21-03-2022 01:46 PM
Informację znajdziesz w oficjalnej liście zmian w oprogramowaniu Android 11. Zerknij do poniższego odnośnika.
https://doc.samsungmobile.com/SM-G970F/XEO/doc.html
21-03-2022 11:26 PM
23-03-2022 09:05 AM
Witam. Sprawdziłem udostępnianie w pobliżu na xaiomi mi 10 lite 5g i powiem szczerze ten twór jest raczej nie do końca dopracowany. Przy wysyłaniu dużych plików a nawet małych i tak uporczywie wybiera bluetooth nie korzystając z bezpośredniego połączenia wifi direct. Kuriozalna jest ta sytuacja z wifi direct po co to było zmieniać. Dobrze to działało to znowu coś próbowali ulepszać na siłę. To powinno leżeć w gesti użytkownika z której technologi chcesz skorzystać. Po prostu android w samsungu i xaiomi sam wybiera bluetooth - czyli wolniejszy transfer. Moim zdaniem przekombinowane do udostępnianie w pobliżu. Uruchomiane są 3 przyciski lokalizacja, wifi, bluetooth. Oba telefony nadal obsługują technologię wifi direct.
23-03-2022 09:12 AM
Warto zgłosić spostrzeżenia jako sugestię za pomocą aplikacji Samsung Members. Poniżej znajdziesz odnośnik do instrukcji.
Wskazówka - zgłaszanie sugestii do firmy Samsung
https://eu.community.samsung.com/t5/aplikacje-mobilne-i-us%C5%82ugi/porada-jak-zg%C5%82osi%C4%87-sug...