Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy Device Care (Pielęgnacja Urządzenia)

(Temat utworzony: 27-03-2024 04:22 PM)
1041 Wyświetlenia
sardroid
Troubleshooter
Opcje
Witajcie,
 
pojawiła się aktualizacja Device care przywracajaca stary wykres baterii przedstawiajacy ją od ostatniego naładowania znany z One UI 5.1
Wersja 13.8.06.11
Louve37
Pioneer
Opcje

Nie był to jednorazowy błąd. Suma czasów wł.i wył.ekranu powinna być taka sama jak czas od ostatniego naładowania, u Was też tak jest ?

Screenshot_20240329_090255_Device care.jpg

0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@Louve37  U mnie sumuje się w pełni. Nie jestem w stanie stwierdzić co może być przyczyną. Prześlij raport o błędach - być może logi systemowe powiedzą coś więcej programistom Samsunga:

Aplikacja Samsung Members > Wsparcie > Raporty o błędach.

Piwkoo
Voyager
Opcje
Widzę że nie tylko u mnie jest ten problem... procenty się zwyczajnie nie zgadzają :face-with-tears-of-joy: od ładowania do 80% (ochrona baterii) zeszło 3% a pokazuje że 1... widzę po screenach wyżej że też nie bardzo się zgadzają tw procenty 1711795994093.jpg
0 Like
relativ
Voyager
Opcje

@Louve37, @Piwkoo Zrobiłem kilka zrzutów ekranu w przypadkowych odstępach czasowych. Porównując zaznaczone strzałkami wartości widać jak to wygląda. Apteka to to nie jest. Trzeba to chyba traktować jako informacje poglądowe. Może poprawią 🤔

Screenshot_20240330_094221_Device care.jpgScreenshot_20240330_101001_Device care.jpgScreenshot_20240330_102639_Device care.jpgScreenshot_20240330_114233_Device care.jpg

0 Like
Piwkoo
Voyager
Opcje
U zciebie różnica to 1 procent, u mnie 2 😀 nie jest to dużo ale jednak razi w oczy. Chyba że zużycie w procentach pokazuje tylko gdy telefon jest uzywany a jak bateria zejdzie podczas czuwania z wyłączonym ekranem to nie wlicza tego do tej statystyki
0 Like
relativ
Voyager
Opcje

Na tych zrzutach zużycie procentowe z aplikacji pokrywa się dokładnie z tym wyliczonym z belki statusu (u góry koło statusu baterii). Gorzej jest z synchronizacją w czasie rzeczywistym czasów włączenia i wyłączenia ekranu z czasem urządzenia na belce statusu jak również z sumą tych czasów która ma się nijak do czasu używania baterii (z aplikacji) a powinna być taka sama.

0 Like
Piwkoo
Voyager
Opcje
Pokrywa się? Z zrzutu widzę że ładowane było do 51%. Apka pokazuje że użyto 23% (1 zrzut ekranu) a na belce mamy 27%. No to 51-23 to jest 28 a nie 27 :winking-face: chyba że coś źle dedukuję. Ja właśnie wyczyściłem dane apki i zrobiłem wipe cache partition i chyba moja teoria się potwierdza że zlicza to tylko podczas używania bo u mnie różnica w procentach to 3 procenty 😛1711801760829.jpg
0 Like
relativ
Voyager
Opcje

Ekran1 (9:42, ekran2 (10:10), ekran3 (10:26), ekran4 (11:42). Liczyłem tylko różnice dla ekranów = zużycie z apk - zużycie z belki statusu. E1e2=23%-23%=27%-27%,
e2e3-=25%-23%=27%-25%, e3e4=29%-25%=25%-21%.
Co do rozładowania ze stanu 51%-23%=28% to nie brałem tego pod uwagę mówiąc o pokrywanie się . Nawiasem mówiąc fakt, że bateria się rozładowała 23%(+/-1%) w ciągu 14 godz. 30 min nie jest tragedią zważywszy, że użycie podawane w aplikacji i na belce statusu jest podawane z dokładnością do jednego procenta.  I jeszcze wartość 51% to jest wartość z aplikacji. Nie wiadomo (brak zrzutu) ile było w momencie rozpoczęcia przez apk rejestracji czasu od ostatniego ładowania na belce statusu ... może już 50% a nie 51% 😉

0 Like
Louve37
Pioneer
Opcje

Jest to irytujące, aplikacja jak zauważyłem przelicza czas wł.i wył.ekranu co około 15 min.jak wzrastają % użycia w aplikacji to przelicza automatycznie też czas wł.i wył.ekranu . Wyczyśćiłem dane apk odinstalowałem nową wersję, zainstalowałem ponownie ,wipe cache partition i testuje.Wydaje mi się, że dobrze apk przelicza czas wł.ekranu ,bardziej problem jest z wyliczeniem ekranu wył. może dać jej nieograniczony dostęp do bateri w ustawieniach. 

Screenshot_20240330_193149_Device care.jpg

0 Like
SG-1
Helping Hand
Opcje

@Louve37  

możesz spróbować tak zrobić jak widzę nikt jeszcze czegoś podobnego nie zgłaszał więc problem może być tylko u cCiebie

0 Like