Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Która pokazuje prawdę.

(Temat utworzony: 13-03-2022 10:45 AM)
202 Wyświetlenia
Andreas545
Voyager
Opcje
Samsung health 4.95 km oś czasu Google 5.2 km cynax tracker 3.9 km przebytej tej samej trasy. Która aplikacja pokazuje właściwie i od czego zależy. Samsung Galaxy A52s 5G Android 12.

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Sevven
Pathfinder
Opcje
Proszę pamiętać również o tym, że zależy to też (tak przynajmniej mi się wydaję) od umiejętności wykorzystania GPS (każdy producent ma swój własny algorytm). Długość poszczególnych kroków też ma tutaj znaczenie, każda z aplikacji liczy je po swojemu. Nie wspomnę o tym, że krokomierza działają, bo znajduje się w nich akcelerometr, co też ma wpływ na wynik ostateczny (zrób sobie z ciekawości test, przejdź, krótki dystans machając ręką, przejdź, ten sam trzymają rękę nieruchomo, wyniki będą inne).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 Odpowiedzi
Sevven
Pathfinder
Opcje
Wydaje mi się, że najlepiej byłoby ustalić sobie trasę z góry np 5km, przebyć trasę (używając wszystkich z podanych przez Ciebie aplikacji) i zobaczyć, która apka zarejestruje najbliższy wynik. Po takim teście będziesz wiedział z, której korzystać.
Andreas545
Voyager
Opcje
Moja trasa jest stała kieruję się zawsze na te same punkty orientacyjne. Chodzę po lesie kabackim do Powsina parku w nim polanie widokowej i powrotem do Zaruby To jest Warszawa Ursynów.
0 Like
Rozwiązanie
Sevven
Pathfinder
Opcje
Proszę pamiętać również o tym, że zależy to też (tak przynajmniej mi się wydaję) od umiejętności wykorzystania GPS (każdy producent ma swój własny algorytm). Długość poszczególnych kroków też ma tutaj znaczenie, każda z aplikacji liczy je po swojemu. Nie wspomnę o tym, że krokomierza działają, bo znajduje się w nich akcelerometr, co też ma wpływ na wynik ostateczny (zrób sobie z ciekawości test, przejdź, krótki dystans machając ręką, przejdź, ten sam trzymają rękę nieruchomo, wyniki będą inne).
Andreas545
Voyager
Opcje
Dzięki wylozyleś mi to zrozumiałe.
0 Like
Sevven
Pathfinder
Opcje
Proszę bardzo.
0 Like
Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje
Idź na jakiś stadion i skorzystaj z profesjonalnie wyliczonego toru. Sprawdź wyniki z różnymi aplikacjami, najbliższy będzie wobec tego najlepszy.


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


0 Like
Andreas545
Voyager
Opcje
Dzięki czepiam się może takich pomiarów ale walczę z cukrzycą i chcę mieć orientację na zużytą energię.