Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Długie wysyłanie sms

(Temat utworzony: 02-01-2023 09:31 PM)
1221 Wyświetlenia
analyzer65
Troubleshooter
Opcje
Cześć.
Takie pytanie, problem mam.
Kiedyś zdarzało się to sporadycznie ale po aktualizacji do Androida 13, jest to w zasadzie codziennie.
Podczas korzystania z wbudowanej aplikacji Wiadomości, po kliknięciu na wysyłanie, sms czy mms jest wysyłany po kilkanaście sekund. Po tym czasie jest wysłany ale zdarza się, że sms zostanie wysłany błyskawicznie ale i bywa tak, że kilkanaście sekund to zajmuje.
Co zrobiłem w tej sprawie zanim napisałem tę wiadomość?
Zacząłem od wykonania wipe cache partition, zresetowałem ustawienia sieciowe, pobrałem na nowo smsy konfiguracyjne sms i mms, próbowałem wysyłać wiadomości przy wyłączonym wifi (mam włączoną usługę dzwonienia po wifi) i przy włączonych danych komórkowych (mam również volte), czytałem ten temat

Dodatkowo czyściłem dane aplikacji, pamięć cache, przekładałem sim do drugiego slotu, w ustawieniach Wiadomości wybrałem opcję wysyłania jako sms/mms.
Telefon bez brandu, operator to plus abonament (dokładnie to plush abo).
Nie mam czatu RCS.
Dziś pobrałem i zainstalowałem wiadomości google sms. Problem nie występuje.
Aplikacja jak aplikacja, jest ogólnie kilka do pobrania ale tutaj interesuje mnie czy apka wiadomości sms od google są bezpieczne w używaniu?
Nie robiłem jeszcze hard resetu i szczerze wolałbym tego uniknąć (wiadomo ile potem roboty i czasu na przywracanie wszystkiego).
Jakieś pomysły?
Poza hard resetem🙂
Coś mi się wydaje, że mimo że nie mam altywnej usługi RCS od operatora, tak aplikacja Wiadomości jest do tego dostosowana i tu problem może tkwić w widocznej na zrzucie ekranu opcji drugiej od góry , czyli wysyłanie ponowne jako sms/mms.
Ale może źle myślę.
Domyślny typ wiadomości również wybierałem jako sms (opcja 4 od dołu na załączonym zrzucie).
Teraz jeszcze wymusiłem zatrzymanie aplikacji i ponownie uruchomiłem telefon.
Sprawdzę jak będzie po odpisaniu/napisaniu komuś smsa ale problem występował losowo, nie non stop ale często.

image


29 Odpowiedzi
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Ja co prawda jestem zwolennikiem aplikacji wiadomosci od Samsunga, ale można z powodzeniem używać wiadomości od Google.
analyzer65
Troubleshooter
Opcje
No właśnie też wolę standardowe, oryginalne rzeczy czy aplikacje do tego stworzone ale kombinuję na wszelkie sposoby i widzę, że coś jest nie tak niestety z wbudowaną aplikacją od Samsunga. Tak mi się wydaje 🙂
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Wysyłanie MMS zależy od wielkości wiadomości jak i samej sieci komórkowej. Taka wiadomość jest wysyłana przez dane komórkowe i WIFi tak samo działa czat RCS który widzę że masz włączony
analyzer65
Troubleshooter
Opcje
Tak, na zrzucie widać włączony czat RCS ale to tylko włączona opcja w aplikacji (wyłączę ją zaraz) bo sam operator Plus nie świadczy tej usługi z tego co wiem.
Mam służbowego A40 w Orange i tam po wejściu do aplikacji Wiadomości przy włączonym wifi, aplikacja proponuje by przejść na RCS albo kontynuować bez funkcji czatu.
Tutaj tego nie ma.
0 Like
analyzer65
Troubleshooter
Opcje
Wyłączyłem opcję ustawień czatu RCS i ustawiłem domyślny typ wiadomosci jako sms/mms.Screenshot_20230102_220243_Messages.jpg
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Tak jak mówię wszystko zależy od wysyłania wielkości MMS I samej sieci
analyzer65
Troubleshooter
Opcje
Mms, tak ale sms?
Będąc w domu, korzystam z połączeń przez wifi.
Myślisz Radek, że to też ma wpływ na szybkość wysyłania sms/mms?
Chodzi mi o wifi, które jest znacznie szybsze niż np LTE w mojej lokalizacji.
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Powiem Ci ze zależy i to bardzo i nie ma tu znaczenia czy masz LTE czy 2G widzę to u siebie w Play na dwóch telefonach A40 I S22 raz wysyła błyskawicznie, a raz już mieli dłużej.
analyzer65
Troubleshooter
Opcje
A powiedz mi bo może mylę to...rozmowy przez wifi odbywają się po wifi ale wysyłka sms też jest po wifi jeśli mam włączoną tę usługę (a mam. Widoczna ikonka słuchawki na zrzucie).
Czy wysyłka sms nie jest już po wifi, a za pośrednictwem operatora?
0 Like