Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy funkcja "Udostępnianie lokalizacji" w Google Maps lokalizuje urządzenie na żądanie?

(Temat utworzony: 11-03-2020 01:16 AM)
2979 Wyświetlenia
Przemuś
Pathfinder
Opcje

Nurtuje mnie pewna kwestia związana z funkcją "Udostępnianie lokalizacji" w Mapach Google.

Otóż, po wybraniu danego kontaktu (urządzenia) z listy kontaktów, które wyraziły zgodę na lokalizację, pojawia się informacja "Aktualizuję..." (którą można też wywołać ręcznie z menu [trzy kropki] => "Odśwież"). Trwa to krócej bądź dłużej ale może zakończyć się też niepowodzeniem, jeśli namierzany telefon jest odłączony od sieci internet lub od dłuższego czasu nie logował się do niej. Moje pytanie dotyczy sytuacji, kiedy lokalizowane urządzenie jest online. Czy takie sprawdzanie lokalizacji generuje na urządzeniu lokalizowanym zapytanie o raport lokalizacji dla urządzenia wywołującego? Jeśli tak jest to znaczy, że zwiększamy zużycie energii w urządzeniu lokalizowanym, który musi "zaktywować się" na żądanie.

Przeprowadzony przeze mnie mały eksperyment zdaje się to moje podejrzenie potwierdzać.

Pierwsza sytuacja.

Kiedy telefon namierzany jest nieprzerwanie aktywny - ma włączony wyświetlacz i transmisję danych (niekoniecznie komórkowych), to usługa "Udostępnianie lokalizacji" w Google Mapach odświeża jego lokalizację automatycznie, co 2 minuty a na pasku stanu telefonu namierzanego pojawia się ikonka powiadomienia Map Google.

Druga sytuacja.

Kiedy telefon namierzany jest nieprzerwanie aktywny a telefon sprawdzający zablokowany (nieużywany) kilkanaście min. Wybudzenie go i wywołanie funkcji "Udostępnianie lokalizacji" powoduje natychmiastowe wysłanie zapytania o lokalizację do urządzenia, które lokalizujemy, co potwierdza pojawienie się ikony Map na belce powiadomień.

Dobroci,
Przem
0 Like
4 Odpowiedzi
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Przemuś 

 

Myślę, że warto zgłosić tę sprawę do dostawcy aplikacji, firmy Google.

Być może będą skłonni podzielić się z Tobą szczegółowymi danymi odnośnie działania Google Maps.

 

Przemuś
Pathfinder
Opcje
@KrzysiekK, OK. Proszę o podanie bezpośredniego linka do zgłoszenia.
Dobroci,
Przem
0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Przemuś 

 

Pytanie przekazujemy bezpośrednio z aplikacji Google Maps.

 

Screenshot_20200313-082510_Maps.jpg   Screenshot_20200313-082519_Maps.jpg   Screenshot_20200313-082526_Maps.jpg   Screenshot_20200313-082554_Google Play services.jpg

 

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Przemuś, alternatywnie można zadać pytanie wysyłając wiadomość e-mail pod adres apps-help@google.com.