Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokowanie sms SPAMu

(Temat utworzony: 21-01-2022 09:18 PM)
3072 Wyświetlenia
Nugens
Explorer
Opcje
Jest jakaś możliwość blokowania smsów bez numeru telefonu, typowy spam reklamowy?
0 Like
26 Odpowiedzi
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Nugens Przejdź do Wiadomości -> Trzy kropki -> Ustawienia -> Blokowanie numerów i spamu -> ID rozm. i ochrona przed spamem. 

Nugens
Explorer
Opcje
Ale to działa tylko do zwykłych smsow, a mi chodzi o smsy bez nr telefonu, gdzie wyświetlana jest z automatu tylko nazwa nadawcy. Taki spam na który się zgodziłem, typu CCC, Ikea
0 Like
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Nugens Rozumiem, że funkcja jest włączona, a i tak przychodzą SMS spam? 

Czy opcja zaznaczona na zdjęciu jest włączona? (Wiadomości -> Trzy kropki -> Ustawienia -> Blokowanie numerów i spamu -> ID rozm. i ochrona przed spamem .)

Screenshot_20220121-214411_Call_settings.jpg

 

PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Nugens  nie ma takiej opcji


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Kacper2 tutaj chyba chodzi o te wiadomości na które kiedyś się zgodziliśmy na przykład z jakiś sklepów...


Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@PrzemekM @Nugens Jeśli o to chodzi to pozostaje kontakt z tą konkretną firmą, aby wypisać się z newsletter.

MarcinezK
Pathfinder
Opcje
Jest taka możliwość, ale w aplikacji Wiadomości od Google. Samsung w swojej wersji nie oferuje takiej możliwości.
0 Like
liska40
First Poster
Opcje

Noji to właśnie jest zepsute w Samsungu np. Biedronka czy inne nie ma możliwości zablokowania niby "blokuj" czy chcesz usunąć rozmowę itd ale i tak przychodzą smsy a przez ustawienia wyskakuje ze nr telefonu nieprawidłowy. Samsung obniżył swe loty, koszt nie mały telefonu a funkcje rodem sprzed 6 lat.

0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@liska40Usługa blokady spamu od Hiya (bo to usługa zewnętrzna, której Samsung nie jest dostawcą) dotyczy wyłącznie telefonicznych numerów spamowych. Wiadomości od Biedronki czy innych Lidlów przechodzą przez bramki smsowe, których wbudowana aplikacja do SMS-ów nie jest w stanie skutecznie zablokować, gdyż zablokowane mogą zostać wyłącznie same numery telefonu.

Osobiście ten problem rozwiązałem w taki sposób, że "wyciszyłem" rozmowę. SMSy dalej przychodzą ale nie dostaję o tym żadnych powiadomień. Kiedy jesteś w aplikacji "Wiadomości" to przytrzymaj palcem na konwersacji (przykładowo "Biedronki" i na dole po lewej stronie naciśnij na dzwoneczek. Voila! I brak powiadomień o szynce 20 groszy tańszej niż u konkurencji.