Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Problema Bixby

(Subiect creat la: 28-09-2020 10:19 PM)
722 Vizualizări
Opțiuni
hei, am un J6 2018 si nu mi merge voice ul la bixby, adica nu mi arata nimic despre asta, e necesar un android mai mare?
1 Soluţie
Soluţie
Anonymous User
Neaplicabil
Opțiuni
Asistentul virtual Bixby pentru a vorbi, nu funcționează pe toate telefoanele pentru a vorbi cu el/ea. Cel puțin telefoanele din gama de J nu suportă așa ceva aplicația pre-instalată Bixby, și asta dorită faptului că este doar un navigator menit pentru Home, dacă intri în setări, vei vedea la aplicații bixby home și nu și bixby wake-up de-asta nu funcționează, și nici dacă vei primi vreun update major de android.

Vizualizare soluţie în postul original

1 Soluţie

6 Răspunsuri
Soluţie
Anonymous User
Neaplicabil
Opțiuni
Asistentul virtual Bixby pentru a vorbi, nu funcționează pe toate telefoanele pentru a vorbi cu el/ea. Cel puțin telefoanele din gama de J nu suportă așa ceva aplicația pre-instalată Bixby, și asta dorită faptului că este doar un navigator menit pentru Home, dacă intri în setări, vei vedea la aplicații bixby home și nu și bixby wake-up de-asta nu funcționează, și nici dacă vei primi vreun update major de android.
Opțiuni
am inteles, mersi mult de ajutor, vazand doar panoul bixby home am crezut ca are implementat totodata si sistemul voice, seara frumoasa.
0 Aprecieri
catalingaloiu18
Pioneer
Opțiuni
Poftim?
0 Aprecieri
Anonymous User
Neaplicabil
Opțiuni
Dacă aveai o gamă precum A dar versiunile din anul 2019 ba chiar 2020, și alte game de top precum S și Note sau chiar Z, atunci era alt ceva.
ElfStone
Samsung Members Star ★★★
Opțiuni

J6 din 2018 apare in lista compatibila cu Bixby Voice. Poate i-ai dat tu disable?
Daca nu, inseamna ca nu e compatibil si ca @Anonymous User  are dreptate. Doar ca , din ce vad pe toate site-urile ar fi compatibil.

0 Aprecieri
Anonymous User
Neaplicabil
Opțiuni
Apare compatibilă cu Bixby Voice, dar nu funcționează, ceea ce înseamnă că nu-i compatibilă. Dar de regulă gama de J nu prea are compatibilitate cu Bixby Voice chiar dacă Samsung spune asta. Uite am un prieten care are J6+ și are Bixby dar nu merge cu vocea deoarece nu este compatibilă deși are Bixby.
0 Aprecieri