Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Dispozitive în SmartThings

(Subiect creat la: cu 3 săptămâni în urmă)
175 Vizualizări
ElenaP
Samsung Members Star ★
Opțiuni

Salutare comunitate! 

Am citit zilele trecute că SmartThings a împlinit 10 ani cu Samsung. 

Ce mi-a plăcut din articolul de mai jos a fost istoria SmartThings cu Samsung, transpusă într-o singură imagine. V-o las aici, dar puteți citi și în articol. 

https://news.samsung.com/global/infographic-10-years-with-samsung-smartthings-revolutionizing-the-sm...

image



Voi folosiți aplicația SmartThings?


Eu da. Deși nu folosesc multe dispozitive Smart momentan, cu siguranță o folosesc pe cea mai importantă, telecomanda 😁 


image


image


image


Ce îmi place este că pot folosi aplicația și de pe ceas, un Galaxy Watch 4 Classic. 

image



În viitorul apropiat doresc să îmi achiziționez un monitor Samsung Smart, pe care îl voi integra în aplicație. Cel pe care îl am acum de la Samsung nu este smart. 

Mi-aș dori să testez și becuri Smart. Cu siguranță voi cumpăra un Philips Hue pentru un test, sunt curioasă ce poți face cu el din aplicație. 

Din păcate, AC pe care îl am acum nu este în lista partenerilor SmartThings, are propria aplicație. 

Poate se va mai extinde și lista partenerilor în viitor, vom vedea. 


Vă recomand totuși să consultați lista înainte de a vă cumpăra un dispozitiv Smart, tocmai pentru a fi siguri că este compatibil cu SmartThings. 

17 Răspunsuri
LioxTerra
MegaStar
Opțiuni
Nu prea folosesc aplicația, intru rareori. Am doar două televizoare Samsung conectate la ea și mai intru doar atunci când nu găsesc una dintre telecomenzile fizice ale televizoarelor. În rest, nu am alte dispozitive smart la care să mă conectez prin aplicație.1726400811676.jpg
LioxTerra
MegaStar
Opțiuni
SmartThings e util dacă ai electrocasnice Smart , de preferat Samsung, eu neavând electronice Smart, aceasta aplicație nu prea ma ajuta. Ma ajuta ocazional doar in caz celor 2 TV-uri Smart Samsung, avand în vedere ca pot folosi aplicația ca și telecomanda.
Cosmin79
SuperStar
Opțiuni
Doua televizoare Ssmsung,telefonul S23 Ultra, căștile buds2,ceasul Watch5 și un frigider😅
ElenaP
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Și ce poți face cu frigiderul în SmartThings? Chiar sunt curioasă 😁
Cosmin79
SuperStar
Opțiuni
Pot seta temperatura frigiderului sau a congelatorului,sau ma anunță dacă ușa frigiderului e deschisa😅
EmilianN
Community Manager
Opțiuni
Super!
LioxTerra
MegaStar
Opțiuni
Ce poți face cu căștile în SmartThings?
Cosmin79
SuperStar
Opțiuni
Vad cata baterie am la ele sau dacă nu stiu unde le-am pus le caut cu aplicația
LioxTerra
MegaStar
Opțiuni
La Buds FE, vad cata baterie am din Galaxy Wearable, am pus un Widget și e mai ușor.
A da și am funcție de Find în SmartThings, dar rar o folosesc.
GeorgePreda
GrandMaster
Opțiuni
Doar 2 TV -uri conectate în aplicație, din păcate mașina de spălat tot Samsung fiind, nu are integrare în aplicație, nefiind cu wifi. Mai folosesc și pe post de telecomandă!
Molid
Voyager
Opțiuni
Folosesc aplicatia SmartThings aproape zilnic. Am masina la 500 m de casă si am lăsat in ea un Smart Tag 1 si un Smart Tag 2, ca să văd daca mai e acolo. Am pus două cu gândul că atunci când se duce bateria la unul, sa functioneze celelalt până o schimb. Si acum am alt avantaj, primesc info despre locatia masinii cand de la un tag, cand de la celălalt. Si cand ma intorc din vreo calatorie, drum, găsesc în telefon itinerariul.
3Merlin
Maestro
Opțiuni
Din câte am citit despre (Samsung) Smart Things, am înțeles că are următoarele puncte forte:
- permite controlul dispozitivelor electrocasnice (televizor, frigider, mașină de spălat, aparat de aer condiționat sau aspirator) de la distanță, cu ajutorul telefonului mobil și a conexiunii la internet;
- poate înlocui telecomanda fiecărui aparat, chiar dacă nu este produs de Samsung Electronics, cu condiția să fie compatibil (lista partenerilor Smart Things cuprinde peste 340 de mărci);
- permite automatizarea operațiilor care se desfășoară după un orar bine stabilit.
Deocamdată am doar două telefoane (în rețele diferite) și tot atâtea emisfere cerebrale...
Nu știu ce voi face dacă sună ambele simultan.
😉
. . . - - - . . .
Înainte de a cere, oferă ceea ce vrei să primești.
ElenaP
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Corect! Scurt și la obiect punctele forte SmartThings ☺️
3Merlin
Maestro
Opțiuni
Sunt curios cum se integrează Ballie într-o casă inteligentă, controlată de la distanță de stăpân?!
😉
. . . - - - . . .
Înainte de a cere, oferă ceea ce vrei să primești.
ElenaP
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Nici nu m-am gândit la roboțel. Cred că încă este la stadiul de prototip.
Iar dacă ar fi să mă gândesc la o țară unde roboții fac parte din viața de zi cu zi, aceea ar fi Japonia.
Probabil s-ar integra bine, dar în România nu prea curând 😁
3Merlin
Maestro
Opțiuni
Asta cred și eu...
Că japonezii au deja animale de companie controlate de un calculator și campionat de fotbal pentru roboți, controlați de inteligența artificială.
. . . - - - . . .
Înainte de a cere, oferă ceea ce vrei să primești.
mkjfjuikfkkkrri
First Poster
Opțiuni
Tarziu indiciu usturoi în rest urmărit ud
0 Aprecieri