Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

A venit Android 11 pe S10 (sau NU) - anunțuri, impresii și întrebări

(Subiect creat la: 14-01-2021 09:38 AM)
601 Vizualizări
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Sunt prea multe posturile în care este anunțat Android 11 pe S10, s-a umplut forumul de aceeași postare, repetată de nenumărate ori, motiv pentru care voi reuni aici, sub formă de comentarii toate anunțurile.

1.106 Răspunsuri
Gbrll
Journeyman
Opțiuni
am sesizat acest lucru din review-ul urmator:
https://youtu.be/wrCDeKdKNDg
0 Aprecieri
Iancu92
Explorer
Opțiuni
si la note 10 plus o să fie la fel
0 Aprecieri
RapierXDA
Samsung Members Star ★★
Opțiuni
Ca sa ma bag si eu... Pe principiul asta, inseamna ca atunci cand era interfata de volum pe centru sus (inainte de Android 11) inseamna ca era gresit pt ca niciun telefon nu a avut butoanele de volum sus, nu?

Sau datorita faptului ca interfata de Power Off/Reset este pusa in centrul ecranului ar trebui ca butonul de power sa se afle...unde?

Amplasarea interfetei de volum a fost decisa de Google si este arbitrara. Ca sa fiu mai clar "asa a vrut artistul" (oricare ar fi acela). Nu are nicio legatura cu amplasarea fizica a butoanelor cum nu a avut niciodata.

Acum daca vrei sa te legi de faptul ca Samsung nu a dat atata atentie detaliului acesta, ok e dreptul tau. Dar sincer cred ca majoritatea utilizatorilor prefera sa se concentreze pe rezolvarea de buguri si implementarea de functionalitati noi decat pe cosmetizari sau variante de design discutabile, pe care oricum le poti face si singur cu diverse aplicatii, teme, etc
________________________________________
Growing old is mandatory...growing up is optional

Consideri ca un comentariu ti-a fost de ajutor? Marcheaza-l ca solutie in discutia pe care ai deschis-o... Asa vei ajuta si pe altii sa gaseasca rapid rezolvari la probleme similare
brwspots
Voyager
Opțiuni
1. nu spun ca e gresit, ci ca pur si simplu chestia cu iconita pe stanga sau pe dreapta poate fi rezolvata cu 3 randuri de cod, ca mai bine sa fie decat sa nu fie.
2. nu Google a decis asta, Google nu decide nimic, ci doar ofera codul de baza pentru respectiva versiune de Android, unei alte firme (aici Samsung) pe baza termenilor dintr un contract, iar Samsung poate sa o modifice cum vrea, cat timp nu o da mai departe;

3. Nu ma refer atat la cosmetizare, cat la fluiditatea navigarii prin sistem, exemplu la Apple: fiecare actiune are o animatie fluida, rapida, bine pusa la punct, fara blocaje sau "stuttering", fiecare meniu apare fara intarziere si fiecare tranzitie pe ecran vine cu propria reprezentare vizuala care simuleaza miscarea in realitate, ceea ce da SENZATIA ca iphone urile de acum 3-4 ani sunt la fel de rapide ca un Android nou de top. majoritatea interfetelor bazate pe Android au inceput sa faca acelasi lucru, inclusiv Samsung pe One UI. Iar legat de partea de preferinte: ca unii prefera sa rezolve bug uri si sa aiba o interfata curata dar nu chiar atat de fluida, iar altii opusul, nu inteleg de ce a fost nevoie sa o zici din nou, avand in vedere ca am spus acelasi lucru in mesajul anterior.
0 Aprecieri
infmihai
Journeyman
Opțiuni
cand ai primit update-ul la one ui 3 ?
0 Aprecieri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Nu l-a primit. Deocamdata doar S20 a primit actualizarea in Romania.

infmihai
Journeyman
Opțiuni
am crezut ca l a primit mai devreme, mersii oricum
0 Aprecieri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Nu, nu. Mentioneaza ca a vazut un review.
Cu placere! 🙂

Gbrll
Journeyman
Opțiuni
în update-ul original volumul e pus pe partea corecta....deci e totul ok 😁
0 Aprecieri
sile10
Navigator
Opțiuni
 Asteptam cu nerabdare  si in dimineata a venit 
12bos
Navigator
Opțiuni
am s10 luat de la vodafone si nam primit nimic
0 Aprecieri
sile10
Navigator
Opțiuni
si al meu tot de la Vodafone este luat
0 Aprecieri
_HOMELANDER
Helping Hand
Opțiuni
confirm si eu am primit pe S10e
0 Aprecieri
Dangby
Explorer
Opțiuni
Am primit astazi mare update mult asteptat exact in ziua lasarii noului S21 😄😄😄🥰🥰

image


lorand04
First Poster
Opțiuni
Si eu am actualizat azi dimineață.
zapat
Pathfinder
Opțiuni
La mine nu a ajuns. Astept .....🤔🤔🤔🤔
Dangby
Explorer
Opțiuni
da i cautare manuala, eu asa am facut, am spus ca ar fi culmea sa apara update ul in ziua lasari da uite ca se poate 😁
0 Aprecieri
zapat
Pathfinder
Opțiuni
Dau și de 2 ori pe zi.
0 Aprecieri
Dangby
Explorer
Opțiuni
ce telefon folosesti ?
0 Aprecieri
zapat
Pathfinder
Opțiuni
S10
0 Aprecieri
vy8691
Pioneer
Opțiuni
Actualizat acum.