Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z Galaxy Buds Pro trzaski w trybie ANC

(Temat utworzony: 08-11-2022 05:19 PM)
1129 Wyświetlenia
Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje

Czołem drodzy koledzy.

 
Od dłuższego czasu zastanawia mnie pewien problem z moimi buds'ami pro. Mianowicie przy włączonym trybie ANC, głośności maksymalnej, oraz korektorze ustawionym na normal, słuchając niektórych utworów w aplikacji Spotify słychać w pewnych momentach trzask, jak by ktoś dmuchnął w mikrofon. O dziwo jak wyłączę tryb ANC to podobne trzaski nie występują w danym utworze. Oczywiście próbowałem już zresetować Galaxy Wearable, odinstalować/zainstalować, dodać na nowo słuchawki i problem nadal występuje. To samo się tyczy aplikacji Spotify, też reset ustawień nie przynosi pozytywnych zmian. Albo słuchawki są uszkodzone, albo nie znoszą pewnych częstotliwości przez co nieradząc sobie wydają opisane przeze mnie trzaski. 
 
Przed wizytą w serwisie chciałbym by ktoś kto posiada ten model słuchawek, oraz aplikacje Spotify przesłuchał pewien utwór i powiedział czy podobne zniekształcenia występują u niego.
 
Proszę robić odsłuch na ANC, maksymalnej głośności, korektorze ustawionym na normal. W aplikacji Spotify proszę wyłączyć normalizację dźwięku w ustawieniach. 
 
Utwór testowy to : Lil Nas X - Star Walkin'
Opisane zniekształcenia występują przewaznie po 39 sekundzie.
 
Podobne sytuacje zdarzają się też na innych utworach, które wyraźnie są głośniejsze niż inne.
 
Dzięki chłopaki 🫡


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


46 Odpowiedzi
blacha21
Samsung Members Star ★
Opcje
Zrobiłem to co opisałeś wyżej i wydaje mi się, że u mnie żadnego trzasku nie ma. 🙄
Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje
Ojj, przesłuchałeś cały utwór? Wiesz teraz pytanie, jak mam to reklamować, skoro niby słuchawki działają, ale nie na każdym utworze grają jak powinny. Co dziwne to występuje tylko jak włączę ANC. Gdy je wyłączę to utwór leci bez zakłóceń w całości 😔


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


blacha21
Samsung Members Star ★
Opcje
Tylko fragment, jak będę miał chwilę to przesłucham cały i dam znać :smiling-face:
Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje
Dobrze czekam na info 🤗


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


0 Like
blacha21
Samsung Members Star ★
Opcje
Sprawdziłem i nie wystąpiły u mnie żadne trzaski także faktycznie może występować u ciebie problem z anc 😕
0 Like
Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje
To kiepsko jeśli problem dotyczy tylko mojego urządzenia 😕 Kompletnie nie wiem jak to reklamować, by wiedzieć o co mi chodzi ktoś musialby to zobaczyć na żywo.


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


blacha21
Samsung Members Star ★
Opcje
Najlepiej jak udasz się do serwisu Samsunga i przedstawisz problem oni powinni wiedzieć co z tym dalej zrobić 🙂
0 Like
JustynaM
Moderator
Moderator
Opcje

Cześć @Edys075, napisałam do Ciebie wiadomość prywatną. 


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Alex9152
Troubleshooter
Opcje
Zauwazylem to samo na galaxy buds plus!!! Wydaje mi sie po ostatniej aktualizacji telefonu rzekomo poprawiajacej polaczenie bluetooth itp raz za czas slychac trzask podczas odtwarzania utworów wszedzie spotify youtube poweramp