Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy Buds - problem z lewą słuchawką i brak opcji "Dźwięk otoczenia"

(Temat utworzony: 14-07-2019 12:17 PM)
20873 Wyświetlenia
Michal001
Explorer
Opcje

Witam,

 

Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu, bo to mój pierwszy post i trochę czasu zajęło mi ogarnięcie tego forum, więc jeśli coś jest źle to przepraszam.

Jakieś 4 dni temu dotarły do mnie słuchawki Galaxy Buds i od początku mam z nimi problem. W lewej słuchawce mam problem z panelem dotykowym, otóż zanim zacznie działać to muszę słuchawkę wkładac i wyciągać z ucha z dobre 2-3 razy, kręcić, wciskać i dopiero wtedy zaczyna działać panel. Z dzwiękiem nie ma problemu. Może jest to kwestia umieszczania jej w uchu i nie wiem może da się tego nauczyć, ale generalnie prawa słuchawkę jakbym nie włożył to od razu zaskakuje.

Druga rzecz, że w aplikacji mam wyłączoną opcję dzwięku otoczenia i informacje, że mam włożyć obie słuchawki które mam już w uszach. Wyłączone jest to nawet jak już uporam się z lewa słuchawką i obie działają jak powinny. Jak ustawiam tą opcje na panelu dotykowym i próbuje aktywować to słyszę jakiś krótki dźwięk(włączenia chyba) ale żadnej różnicy nie słyszę.
Nie są to może problemy z którymi nie można żyć ale generalnie trochę irytujące jest to, że słuchawki do tanich nie należą a mam z nimi problem.

Może robię coś źle? Słuchawki już resetowałem chyba ze 3 razy i nic to nie daje. Używam ich z Galaxy s10 i wg aplikacji wszystkie aktualizację są zainstalowane.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

0 Like
Przejdź do rozwiązania
Michal001
Explorer
Opcje

Ja mam cały czas jednak ten problem z lewą. Rozładowanie czy jakie kolwiek inne porady nic nie dają. Na najmniejszych gumkach bez "skrzydełek" musze przekręcić bardzo lewą słuchawkę żeby zaskoczyła - niestety po jakimś czasie staje się to niewygodne. Podejrzewam, że nie ma na to rady.  Możliwe, że mam niewymiarowe ucho i Samsung tego nie przewidział :winking-face:
"Włącznie dźwięku otoczenia" czy jak to tam ma, nie jest jednak dla mnie jakoś bardzo istotne.. bo działa słabo po prostu, więc już się tym nie przejmuję. Natomiast żeby panel dotykowy działał(potrzebne to do ściszania bez sięgania po telefon) to trzymam słuchawkę, przytrzymując ją wysoko w lewym uchu palcem, żeby oszukać czujnik, jakieś 5-10sekund i zaskakuje :winking-face:
Nie jest to może to czego oczekiwałem po słuchawkach za 400zł.. Ale też nie jest z kolei, dla mnie, tak uciążliwe żebym musiał je oddać czy wyrzucić. Tym bardziej, że kosztowały ponad 400zł a już nie mogę ich zwrócić :face-with-tears-of-joy:

0 Like
PaulinaŁ
Pioneer
Opcje

@Michal001 ,

 

Jeśli poprzednie porady jednak nie pomogły, najlepiej przekaż słuchawki do serwisu, skoro są na gwarancji. Być może wystarczy wizyta w serwisie, żebyś mógł się cieszyć w pełni sprawnym sprzętem :winking-face:

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like! :smiling-face:

 

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Michal001
Explorer
Opcje

Dzięki za poradę ale szczerzę mówiąć raczej nie ma takiej potrzeby. Nie jest to aż tak rażący problem a mimo wszystko lewa słuchawka.. działa, może nie idealnie u mnie, ale jednak. Bardzo możliwe, że w innym uchu nie byłoby problemu i po prostu mam pecha :winking-face:
Zapewne więc straciłbym czas zarówno na opisywanie problemu, wysyłanie/pakowanie sprzętu jak i czas w którym nie miałbym słuchawek.

Nie boli to na tyle żebym miałbym ochotę się w to bawić a ze słuchawek mimo wszystko jestem zadowolony i bym ich nie zmienił :winking-face:

Piszę to dla osób które miałby ew. podobny problem.

0 Like
Xeniasta
Journeyman
Opcje

Wlasnie otrzymałam słuchawki i tuż po wyjęciu z bazy od razu miałam nieaktywną słuchawkę lewą. Stosowałam się do wskazówek w niniejszym wątku ale nic nie dziala. Czy tak tez mieliscie od początku czy dopiero po włożeniu do ucha?

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Xeniasta 

1.Czy były konfigurowane przez aplikację Galaxy Wearable?

2. Czy słuchawki są widoczne w tejże aplikacji?


0 Like
Xeniasta
Journeyman
Opcje

Tak, były konfigurowane przez aplikację. Niestety nie mam szansy zaktualizować bo nie mam BT w kompie ale pewnie jesli nie wykrywa prawej to bedzie taki sam problem przez BT jak i przez telefon. 

W aplikacji widoczna jest jedna słuchawka.

 Screenshot_20200511-140141_Galaxy_Buds+[1].jpg

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Xeniasta  Jeżeli wszystkie czynnosci zostały wykonane takie jak rozładowywanie, naładowanie, resetowanie słuchawek to zostaje serwis ponieważ wygląda to na jakąś awarie.

Proszę jeszcze spróbować zaktualizować je przez telefon, za pomocą aplikacji Galaxy Wearable.


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Xeniasta słuchawki do etui, podłącz kabelek i niech się podładują przez godzinę. Sprawdź czy zaskoczy. Ja miałem podobny przypadek. Lewa nie reagowała lub wysyłała błędne komunikaty. Zaskoczyła po ładowaniu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Xeniasta
Journeyman
Opcje

Jedyne czego nie próbowałam to rozładowanie. Dopiero co naładowałam na maxa. 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Xeniasta  Proszę spróbować oraz zastosować wskazówki kolegi @Szewcu72  :smiling-face: