Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Gear S3 Classic - Nie dziala aplikacja Alti-Barometer

(Temat utworzony: 12-04-2019 01:34 PM)
1006 Wyświetlenia
PtX90
Student
Opcje

Jak w temacie. Nie uruchamia mi się aplikacja Wysokośc/Barometr. Zegarek połączony z siecią przez WiFi oraz Bluetooth z Galaxy S8
Restarty nie pomagaja, oprogramowanie w zegarku, w telefonie i wszystkie aplikacje zaktualizowane.
Widget również nie działa

20190412-13103720190412-131040

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
PtX90
Student
Opcje

@PrzemekM  Wygląda więc na to, że po tej aktualizacji aplikacja przestała działać. Wszystko zaktualizowane. Odinstalowałem i zainstalowałem na nowo -  też nie pomogło. Zrobiłem przed chwilą recovery do ustawien fabrycznych, zaktualizowałem ponownie wszystko i teraz działa.
Trochę porąbane bo nie widzi mi się za każdym razem uruchamiać recovery i na nowo parować jako"NOWY" zegarek z smartfonem, bo nie mogłem go skonfigurować jako już używany.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
3 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PtX90  Niedawno była aktualizacje do tej aplikacji i u mnie działa ona prwidłowo. Sprawdź jeszcze raz czy została zainstalowana oraz uruchom ponownie zegarek.


0 Like
Rozwiązanie
PtX90
Student
Opcje

@PrzemekM  Wygląda więc na to, że po tej aktualizacji aplikacja przestała działać. Wszystko zaktualizowane. Odinstalowałem i zainstalowałem na nowo -  też nie pomogło. Zrobiłem przed chwilą recovery do ustawien fabrycznych, zaktualizowałem ponownie wszystko i teraz działa.
Trochę porąbane bo nie widzi mi się za każdym razem uruchamiać recovery i na nowo parować jako"NOWY" zegarek z smartfonem, bo nie mogłem go skonfigurować jako już używany.

 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PtX90  Czyli pomogło ostatecznie reset do ustawień fabrycznych. Dobrze że wszystko działa, może to był jakiś błąd w aplikacji.


0 Like