Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy watch i problem gps

(Temat utworzony: 12-06-2019 04:45 PM)
17389 Wyświetlenia
Bekerem
Explorer
Opcje

Witam,

Mam problem z GPS w swoim zegarku, lub po prostu nie wiem jak ustawić jakąś opcję. Podczas automatycznego wykrycia treningu (np jazdy na rowerze) zegarek ani aplikacja w telefonie nie wyświetla mi później przejechanego dystansu. GPS w zegarku jest włączony, aplikacja ma uprawnienia do korzystania z niego ale po przejażdżce nie moge podejrzeć przejechanego dystansu ani podejrzeć trasy na mapie. Czy ktoś sie spotkal z  takim problemem?

Pozdrawiam :smiling-face:

128 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bekerem  Cześć.

Z jakiej aplikacji korzystasz do rejstracji treningów?

Czy lokalizacje po połączeniu urządzeń masz włączoną zarówno na telefonie i zegarku?


Bekerem
Explorer
Opcje

Lokalizacja wlaczona jest w zegarku. Applikacja to zainstalowana domyslnie samsung health. Telefon to galaxy s9, więc jest ona tez zainstalowana w telefonie

0 Like
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bekerem, Czy przy manualnym rozpoczęciu i zakończeniu treningu (np. Kolarstwo) lokalizacja jest rejestrowana poprawnie ?

 

Sprawdź czy masz włączoną lokalizację dla poszczególnych dyscyplin. Na zegarku:

 

Samsung Health --> Ćwiczenie --> ROZ.TRENING --> wybierasz dyscyplinę (np. Kolarstwo) --> Lokalizac. --> ustaw na Duża dokładność.

 

Screen_20190512_182338.png


Bekerem
Explorer
Opcje

Miałem ustawione na oszczędzanie baterii. Niestety nie sprawdziłem jeszcze jak zegarek zachowuje sie po rozpoczęciu ćwiczenia "ręcznie" a obecnie pogoda nue za bardzo sprzyja jezdzie na rowerze :smiling-face:

RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Bekerem,

Koniecznie daj znać, czy po wyłączeniu oszczędzania baterii GPS działa prawidłowo. Pogoda ma się poprawić w przyszłym tygodniu, więc będziesz mógł to zweryfikować :smiling-face:

xmn
Apprentice
Opcje

Witam!
Mam podobny problem. Podczas jazdy rowerem Galaxy Watch Active nie pokazuje prędkości, przebytego dystansu, mapki. Przy funcji bieganie też mapki nie pokazuje - ale odziwo pokazuje dystans i prędkość, czego nie robi przy kolarstwie.

Niestety rozwiązania, które jest opisane nie mogę znaleźć w zegarku.

Czy jesteście w stanie pomóc z Galaxy Watch Actice?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@xmn, Trening rozpoczynasz ręcznie czy automatycznie ? Przy bieganiu prędkość jest zliczana na podstawie kroków. Natomiast kolarstwo potrzebuje sygnału GPS do zliczania dystansu i prędokści.

 

Podane rozwiązanie może już być nieaktualne ze względu na niedawne pojawienie się interfejsu One UI dla zegarków. Poniżej przedstawiam zaktualizowane rozwiązanie.

 

Sprawdź następujące ustawienia w zegarku:

 

1. Ustawienia --> Połączenia --> Lokalizacja --> ustaw na Włączone oraz zaznacz Metody na GPS i sieci bezprzewodowe

 

Screen_20190612_150803.png

 

2. Menu --> Samsung Health --> Ćwiczenie --> Trenuj --> wyszukujesz odpowiedni trening i klikasz w ikonę zębatki --> upewnij się, że opcja "Lokalizac." jest włączona, a następnie kliknij napis "Lokalizac." i zaznacz opcję "Duża dokładność"

 

Screen_20190612_150818.pngScreen_20190612_150830.pngScreen_20190612_150840.pngScreen_20190612_150904.pngScreen_20190612_150921.pngScreen_20190612_151640.png

 

Daj znać czy po zmianie tych ustawień zegarek zlicza poprawnie dystans i prędokść.


xmn
Apprentice
Opcje
Dziękuję @kamil40013
Faktycznie pewnie poprzez interfejs One UI nie mogłem znaleźć rozwiązania. Teraz zrobiłem wszystko jak pokazałeś. Wieczorem przejadę się rowerem i dam znać czy wszystko działa.
Czy za każdym razem będę musiał tak samo wszystko ustawiać? Czy można ustawić raz i późnej tylko kliknąć bezpośrednio skrót "kolarstwo"?
0 Like
xmn
Apprentice
Opcje

Jeszcze raz dzięki @kamil40013

Wszystko działa bardzo dokłądnie!