Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

router Samsung b3800

(Temat utworzony: 03-11-2018 04:14 PM)
243 Wyświetlenia
barmat
Student
Opcje

Kupiłem w/w router w nadziei na tanie rozwiązanie dla internetu przenośnego, którego bardzo rzadko używam.
Nie działa z kartą Play (sprawdziłem dwie).

Działa z Aero.

Niekoniecznie wiem o co chodzi. Mogę prosić o podpowiedź co robić?

0 Like
7 Odpowiedzi
Damian K
Hotshot
Opcje

@barmat

 

Wejdź na panel administracyjny routera (w przeglądarce wpisz 192.168.1.1). Następnie zaloguj się na konto administratora. Domyślne hasło to 00000000

 

Następnie wejdź w Configuration > Connection Manager i sprawdź ustawienia APN. Wprowadź tam APN dla sieci Play i zapisz zmiany. Prawdopodobnie zadziała. :smiling-face: 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
barmat
Student
Opcje

Niestety nie zadziałało.

Wprowadziłem APN: internet

Nie mogę odnaleźć okna numeru dostępowego *99#

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

Być może router ma ustawienia numeru dostępowego zaszyte w sofcie. Po zapisaniu profilu z APN internet nie łączy się z nim w ogóle? Jeśli nie, to czy karta łapie w ogóle zasięg?


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
barmat
Student
Opcje

Nie. Karta Play nie łapie zasięgu.
Natomiast Aero lub Plusa już działa.

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@barmat

 

Czyli to nie jest problem z profilem APN. 

Co prawda w instrukcji jest informacja jak poniżej, ale w takiej sytuacji sprawdziłbym, czy roaming jest włączony w ustawieniach routera. Play wciąż w większości korzysta z roamingu krajowego, więc brak zasięgu może być spowodowany tym, że ta funkcja jest wyłączona.

snipp.PNG


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
barmat
Student
Opcje

Zrobione. 
Po restarcie brak zmian. Pojawiają się trzy czerwone diody.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@barmatA czy karty SIM z Play działają na innym urządzeniu ?

0 Like