Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A6] Samsung GalaxyA6 - brak dźwięków powiadomień (WIADOMOŚCI i nieodebrane połaczenia).

(Temat utworzony: 07-09-2018 12:08 AM)
12704 Wyświetlenia
Wiktor1
Journeyman
Opcje

Witam!

Kilka tygodni temu dostałem nowego Samsunga A6. Ustawiłem podstawowe funkcje do rozmów, sms'ów oraz mms'ów, m.in. powiadomienia i dźwięki.  Mimo tego, gdy dostaję lub wysyłam sms'a/mmms'a, nie mam żadnej informacji zwrotnej w postaci powiadomienia: dżwięku i odpowiedniej cyfry przy aplikacji WIADOMOŚCI na ekranie głównym (też mam to ustawione). Nie pojawia się również w górnym pasku ekranu tzw. dymek, który informuje, że przyszedł sms. Nie docierają do mnie nawet raporty doręczeń, chociaż i to mam ustawionne

Wielokrotnie sprawdzałem ustawienia tej aplikacji, ale dźwięków powiadomień o ostrzymaniu przeze mnie sms'a/mms'a ciągle brakuje. W tzw. międzyczasie dokonała się jakaś aktualizacja i... dalej nic.

Co z tym zrobić? Przecież nie będę co tydzień resetował tego smartfona, bo to nie ma sensu!

Samsung A6 naprawdę się sprawdza, a jedynym mankamentem jest właśnie problem, który opisałem powyżej.

Przez ponad dwa lata korzystałem z niezawodnego J3 (2016) i wszystko chodziło jak trzeba.

Co zrobić z tym fantem?

0 Like
26 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Proponuje jeszcze raz sprawdzić ogólne ustawienia powiadomień i te szczegółowe, dla konkretnej aplikacji.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Wiktor1
Journeyman
Opcje

@Szewcu72  napisał(a):
Proponuje jeszcze raz sprawdzić ogólne ustawienia powiadomień i te szczegółowe, dla konkretnej aplikacji.

Wskazane ogólne ustawienia powiadomień sprawdziłem. Wydaje mi się, ze jest tak, jak powinno być. Wskaźniki podświetlone na niebiesko, czyli są aktywne.

Jeśli chodzi o szczegóły...

POWIADOMIENIA APLIKACJI WIADOMOŚCI - WŁĄCZONY

Wskaźniki ikon - włączone

Ogólne powiadomienia - dźwięk i wyskakujące okno na ekranie - włączone

Nowe wiadomości - dźwięk i wyskakujące okno na ekranie - włączone

Więcej ustawień w aplikacji - Podgląd wiadomości - włączone

 

A na ekranie głównym ikony WIADOMOŚCI i KONTAKTY dalej milczą. Żadnych dźwięków oraz informacji graficznych przy ikonach.

Co za szajs...

Z J3 (2016) nie było tego problemu...

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

A telefon jest zakupiony u jakiegoś operatora czy na wolnym rynku ? Mam ten sam model Samsung A6 2018 i wszystko dziala aż miło :smiling-face:

 

Damian K
Hotshot
Opcje

@Wiktor1 sprawdź jeszcze po zrobieniu tego:
Ustawienia > Aplikacje > klawisz menu (3 kropki) > Zeruj preferencje aplikacji > Zeruj.  Nie usuwa to danych prywatnych.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
Wiktor1
Journeyman
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

A telefon jest zakupiony u jakiegoś operatora czy na wolnym rynku ? Mam ten sam model Samsung A6 2018 i wszystko dziala aż miło :smiling-face:

 


Telefon jest nowy i w pełni legalny. Zakupiłem go u operatora wraz z przedłużeniem umowy na kolejne 24 miesiące.

Sprzęt jest dobry, technicznie nie mam żadnych uwag. Nie korzystam z gier i zbędnych aplikacji (a jest tego całe mnóstwo), nie ogladam z telefonu filmów a internet służy mi przede wszystkim do sprawdzania poczty.

SMS'y i MMS'y wychodzą i przychodzą również bez problemu. Mój kłopot dotyczy braku powiadomień. Na ekranie głównym mam tylko trzy ikony: KONTAKTY, TELEFON oraz WIADOMOŚCI. Aby sprawdzić czy dostałem sms'a muszę wejść w aplikację WIADOMOŚCI i dopiero widzę czy coś otrzymałem. Powinienem mieć przy ikonie cyfrę określającą ilość nieprzeczytanych sms'ów - tak mam w ustawieniach aplikacji. Niestety, tak nie jest.

Brakuje również sygnału o przyjściu wiadomości. Przed aktualizacją miałem chociaż wibrację a teraz nic, mimo że w ustawieniach jest domyślny dźwięk dla wiadomomości przychodzącej.

Cała ta sytuacja jest uciążliwa w posługiwaniu się telefonem Samsung Galaxy A6

W J3 (2016) nie miałem z tym żadnych problemów - android 5.1 1.

W A6 (2018) kłopot jest spory - android 8.0 0.

Wiem, że podobny problem występuje w Samsungach z serii S.

 

A może to wina darmowego antywirusa?

Czy dobrym rozwiązaniem będzie powrót do ustawień fabrycznych i ustawienie wybranych przeze mnie podstawowych aplikacji jeszcze raz?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Przywróć do fabryki, konfguruj z pominięciem kopii zapasowej, czyli wszystko z ręki i nie instaluj antywira. Sprawdź czy będzie ok.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Myślę, że może być problem po stronie antywirusa ja mam w sieci T-mobile tez używam podobnie jak ty.

Wiktor1
Journeyman
Opcje

Dziękuję za podpowiedź.

Na pewno dam znać, co z tego wyszło.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Wiktor1Czy udało się zadziałać ?