Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A6] Samsung GalaxyA6 - brak dźwięków powiadomień (WIADOMOŚCI i nieodebrane połaczenia).

(Temat utworzony: 07-09-2018 12:08 AM)
12723 Wyświetlenia
Wiktor1
Journeyman
Opcje

Witam!

Kilka tygodni temu dostałem nowego Samsunga A6. Ustawiłem podstawowe funkcje do rozmów, sms'ów oraz mms'ów, m.in. powiadomienia i dźwięki.  Mimo tego, gdy dostaję lub wysyłam sms'a/mmms'a, nie mam żadnej informacji zwrotnej w postaci powiadomienia: dżwięku i odpowiedniej cyfry przy aplikacji WIADOMOŚCI na ekranie głównym (też mam to ustawione). Nie pojawia się również w górnym pasku ekranu tzw. dymek, który informuje, że przyszedł sms. Nie docierają do mnie nawet raporty doręczeń, chociaż i to mam ustawionne

Wielokrotnie sprawdzałem ustawienia tej aplikacji, ale dźwięków powiadomień o ostrzymaniu przeze mnie sms'a/mms'a ciągle brakuje. W tzw. międzyczasie dokonała się jakaś aktualizacja i... dalej nic.

Co z tym zrobić? Przecież nie będę co tydzień resetował tego smartfona, bo to nie ma sensu!

Samsung A6 naprawdę się sprawdza, a jedynym mankamentem jest właśnie problem, który opisałem powyżej.

Przez ponad dwa lata korzystałem z niezawodnego J3 (2016) i wszystko chodziło jak trzeba.

Co zrobić z tym fantem?

0 Like
Wiktor1
Journeyman
Opcje

Zadziałałem, jeśli tak mogę napisać, połowicznie.

Usunąłem jednego antywirusa, ale zainstalowałem innego - tez darmowego, bo przecież do przeglądania internetu powinno chyba być jakieś zabezpieczenie. Nie prowadzę jakiś szczególnych operacji w internecie: sprawdzam maile, zaglądam na wybrane strony info itp.

Telefon działa lepiej, bo przynajmniej są dźwięki powiadomień i pojawiają się oznaczenia cyfrowe na ikonie WIADOMOŚCI.

Brakuje jeszcze oznaczeń cyfrowych o nieodebranych połączeniach na ikonie  TELEFON.

Obydwie ikony umieszczone mam na ekranie głównym.

W wolnej chwili spróbuję zresetować telefon do ustawień fabrycznych i ustawić wszystko od nowa z pominięciem kopii zapasowych. Co wtedy z antywirusem?

Na pewno napiszę na forum, co z tego wyszło. Póki co - dziękuję za podpowiedzi.

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Sprawdź w zakładce "konserwacja urządzenia" czy przypadkiem na ostatniej pozycji nie masz już fabrycznie preinstalowanego antywira? 😉


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Wiktor1
Journeyman
Opcje

Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i podarowałem sobie instalowanie dodatkowego antywira.

Rzeczywiście - w zakładce KONSERWACJA URZĄDZENIA na ostatniej pozycji jest ikonka pt. BEZPIECZEŃSTWO URZĄDZENIA. Aktywowałem ją i to chyba wystarczy.

Poustawiałem wszystko od nowa i wszelkie dotychczasowe niedogodności zniknęły.

Dziękuję za liczne podpowiedzi i pomoc!

 

Mam jeszcze jeden problem, który chciałbym rozwikłać.

Czasami wyłączam LOKALIZACJĘ, WI-FI i DANE KONTAKTOWE, bo z nich po prostu nie korzystam (nawet po dwa, trzy dni). Gdy z powrotem włączam LOKALIZACJĘ, to za każdym razem telefon pyta mnie: Zwiększyć dokładność lokalizacji? Wg informacji ta usługa jest aktywna po włączeniu opcji Lokalizacja i wybraniu trybu Wysoka dokładność lub Oszczędzanie baterii. Mam włączoną Wysoką dokładność, a telefon dalej mnie o to pyta, np. kiedy chcę sprawdzić pogodę na Ekranie głównym. Za każdym włączeniem Lokalizacji mam taki komunikat i to pytanie: Zwiększyć dokładność lokalizacji? Dotykam ZGADZAM SIĘ, a telefon za kolejnym włączeniem LOKALIZACJI znowu o to pyta.W Samsungu J3 takiego cyrku nie miałem Jak się tego pozbyć?

Proszę o pomoc.


@Szewcu72  napisał(a):

Sprawdź w zakładce "konserwacja urządzenia" czy przypadkiem na ostatniej pozycji nie masz już fabrycznie preinstalowanego antywira? 😉


 

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Hej @Wiktor1,

Odnośnie do komunikatu "Zwiększyć dokładność lokalizacji?" jest to standardowe działanie systemu Android. Jeśli podczas ostatniego korzystania z funkcji "Lokalizacja" miałeś włączoną metodę lokalizowania na "Duża dokładność", po wyłączeniu i włączeniu ponownie opcji "Lokalizacja" telefon upewni się, czy również w tej chwili chcesz skorzystać z GPS i danych komórkowych co może narazić się na dodatkowe koszta ze strony operatora.

 

Jeśli w opcji "Lokalizacja" ustawisz "Metoda Lokalizowania" jako "Tylko telefon", urządzenie zapamięta tę opcję i nie zapyta przy ponownym włączeniu lokalizacji o to, czy zwiększyć dokładność.

Dorka
Apprentice
Opcje

Też mam ten problem nie działają mi dźwięki w ogóle po ostatniej aktualizacji...

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Spróbuj ponownie wskazać pliki dżwiękowe dla powiadomień.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@DorkaU mnie przed i po aktualizacji nie występuje w sieci T-mobile może jakaś apka koliduje taki problem.

Dorka
Apprentice
Opcje

Nie mam pojęcia pierwszy raz sie to wydarzyło, ale już sobie poradziłam dzięki Wam...dziekuję:)

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Dorka to napisz jak sobie poradziłaś. Może ktoś będzie miał podobny problem i przyda się mu Twoja porada.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Dorka
Apprentice
Opcje

...więc skorzystalam z wpisu @DamianK....Ustawienia > Aplikacje > klawisz menu (3 kropki) > Zeruj preferencje aplikacji > Zeruj.  Nie usuwa to danych prywatnych. 

Iiiii...Magia...zaskoczyło;)