Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S6 - blokada konta Samsung po resecie

(Temat utworzony: 22-05-2018 11:19 AM)
1051 Wyświetlenia
moregun
First Poster
Opcje

S6 - Zrobiłem twardy reset, potem odinem wgrałem niebrandowanego, najnowszego androida z Sammobile i jak dochodzę do momoentu rejestracji w Samsung account (a jest to początek ustawień) to po logowaniu nic sie nie dzieje. 

Jest komunikat "to urzedzenie jest zablokowane z powodu nieprawidłowego resetu fabrycznego..."

w Odin mode pokazuje reactivation lock : ON 

Hasła nie zapomniałem (tel nie kradziony) bo na kompie wchodze na konto a w tel nieprzyjmuje

co robiłem:

- wielkokrotnie resetowałem od ustawień fabrycznych 

- wgrałem starszą wersję androida niebrandowanego

- wgrałem androida brandowanego

- wywaliłem zupełnie konto samsung, zresetowałem tel, założyłem ponownie konto to samo z takim samym hasłem

niestety

- po ponownym założeniu konta nie mogłem zmienic ustawień w "znajdź mój tel" bo nie moge go zarejestrowac przecież ponownie - bo nie mogę wejśc na konto

 

tel po gwarancji i serwis za taki reset zupełny razem z reactivation lock chce 130 zł. Ja rozumiem jeslibym nie znał konta ale pomimo blokady reaktywacyjnej nie przyjmuje konta które w tym urządzeniu juz było. 

 

jest jakis sposób na to czy tylko serwis - choć nie chce mi się płacic za takie softowe sprawy.

 

0 Like
4 Odpowiedzi
LeszekJ
Voyager
Opcje

Czy pracuje tu moderator?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@moregun powiem szczerze, pomyliłeś chyba fora? Na oficjalnym forum opisujesz działania niezgodne z gwarancją, samodzielna ingerencja w oprogramowanie, nie zmienia tu nic fakt, że telefon już po gwarnacji i chcesz uzyskać oficjalną odpowiedź od przedstawicieli firmy?

W twoim przypadku nie pozostaje nic innego jak wujek google lub właśnie dania zarobienia swerwisowi.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
kkulczyk
Journeyman
Opcje

Podłączę się - mam s6 zrobiłem reset fabryczny, żeby go wyczyścić

 

POjawiło sie pytanie o konto samsung - wpisałem dane do konta ( prawidłowe ) i dostałem info, że tel nie może zostać odblokowany po nieprawidłowym resecie 

 

reset zrobiłem vol.UP/home/power  

 

proszę o info, jak dalej mam działać

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kkulczyk, Jeżeli telefon nie przyjmuje danych logowania do konta, to pozostaje udać się do serwisu z pierwotnym dowodem zakupu. Na forum nie jesteśmy w stanie nic więcej poradzić.