Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdalny PC – nowa funkcja w modelach TV 2019

(Temat utworzony: 31-05-2019 03:38 PM)
7202 Wyświetlenia
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć,:smiling-face:

 

W ostatnim czasie testowaliśmy nową opcję  „Zdalny PC”, która pojawiła się w modelach telewizorów zaprezentowanych przez firmę Samsung w 2019 roku.  Daje ona możliwość bezprzewodowego połączenia telewizora z komputerem za pośrednictwem tej samej domowej sieci internetowej. Zapewnia takie same funkcje, jak połączenie za pomocą pulpitu zdalnego systemu Windows.

Zanim przejdziemy do konfiguracji połączenia jeszcze kilka słów o czym musimy pamiętać po stronie komputera.

Należy wybrać opcję „Zezwalaj na połączenia zdalne z tym komputerem” na komputerze, którego chcemy użyć do połączenia.  Opcja „Zdalny PC”  jest obsługiwana tylko w wersji Professional lub wyższej systemu Windows 7 lub nowszej.

 

Jeżeli mamy już włączoną opcję zarządzania zdalnego na komputerze oraz podłączoną myszkę i klawiaturę do telewizora, to możemy przejść do konfiguracji połączenia „Zdalny PC”.

 

Wybieramy kolejno na telewizorze:


1) W opcji „Źródło” wchodzimy w „Remote Access”:

 

nr 1.PNG

 

2) Wybieramy „Zdalny PC”:

 

nr 2.PNG

 

3) Pojawią się pola do wpisania danych niezbędnych do połączenia:

 

nr 3.PNG

 

Hasłem jest Wasze główne hasło do komputera. Jest ono niezbędne do połączenia „Zdalny PC”, dlatego jeżeli do tej pory Wasz komputer nie był nim zabezpieczony to trzeba to zmienić.:winking-face:

 

Aby ułatwić sobie codzienne użytkowanie możemy skorzystać z opcji „Pamiętaj dane do logowania” lub utworzyć Profil dla komputera.

 

nr 4.PNG

 

Żeby utworzyć Profil wybieramy  LUDEK.png,następnie naciskamy przycisk „Wybierz”. Po wyświetleniu okna podręcznego korzystamy z opcję „Dodaj”. Pozostaną do wprowadzenia informacje o komputerze.

 

Moim zdaniem „Zdalny PC” fajnie działa, także zachęcam do przetestowania i dzielenia się wrażeniami.:smiling-face:

24 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MagdaB  Super sprawa a jakie to modele posiadają czy tylko "Q"

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MagdaB  Czy  modele RU też to mają ?

0 Like
MichałM
Expert
Opcje

Cześć@vdsl2 ,

 

Modele RU również posiadają taką funkcję :smiling-face:

GLOBI82
First Poster
Opcje

Pytanie czy Remote PC Samsunga wykorzystuje RDP Windowsowe? Jesli tak to edycje widnowsa 7 8 10 w wersji Home nie moga działać jakos serwer RDP.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@GLOBI82  Tak jak napisała @MagdaB, że zdalny pulpit nie działa na wersjach HOME.

Zdalny.PNG

0 Like
lemur
Apprentice
Opcje

Witajcie, ktoś testował na własną rękę ten pulpit zdalny?? Ponieważ u mnie występuje problem z logowaniem. Za każdym razem pokazuje błędne hasło lub nazwa użytkownika. Wpisując nawet pilotem zeby nie pomylić literek czy capsloc tez nie działa. Dodam że komputer z pulpitem to Windows 10 Pro. I logowanie z innego komputera pracującego na W7 do Windowsa 10 za pomocą pulpitu zdalnego przy wpisaniu tych samych danych do logowania dziala prawidłowo. 

0 Like
BarbaraW
Journeyman
Opcje

Cześć @lemur.

Sprawdź, czy na pewno dobre IP wpisujesz. W wierszu poleceń komputera wpisz ipconfig. Jeśli Twój komputer nie ma założonego hasła do profilu, to bez jego założenia nie da się połączyć.

0 Like
lemur
Apprentice
Opcje

Dane są napewno poprawne, sprawdzałem kikla razy, i tak jak wspominałem, łącząc się do komputera który "nadaje" pulpit zdalny za pomocą laptopa bez problemu się łączy. A telewizor ma problem z hasłem.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lemur  Jaki masz model TV i jaką wersje firmware ? Czy Windows masz taką wersję 18363.720 ?

0 Like