Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Wsparcie firmy Samsung dla telewizorów

(Temat utworzony: 18-03-2019 10:05 AM)
2000 Wyświetlenia
stawik
Pathfinder
Opcje

Mam nadzieję, że nie dubluje żadnego wątku, ale nie znalazłem żadnego podobnego tematu w istniejących postach.

 

Chciałbym sie dowiedzieć, głównie z ciekawości, jak długo trwa wsparcie firmy Samsung dla telewizorów.

Ciekaw jestem czy jest tak jak w przypadku telefonów (np. z serii Galaxy), które tracą wsparcie mniej wiecej po trzech latach od premiery, czy może Samsung trochę dłużej wspiera swoje telewizory...

 

Ciekaw jeste również czy mój telewizor (KS7000) z 2016 roku dostanie jeszcze jakieś uaktualnienie (ostatnie było w listopadzie 2018).

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@stawik, Aktualizacje dla telewizorów są udostępnianie około 3 lata od premiery sprzętu. Samsung nie podaje ile dokładnie wynosi okres wsparcia dla telewizorów.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 Odpowiedzi
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@stawik, Aktualizacje dla telewizorów są udostępnianie około 3 lata od premiery sprzętu. Samsung nie podaje ile dokładnie wynosi okres wsparcia dla telewizorów.


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Dla telewizorów zawsze było wsparcie przez 2 lata.

stawik
Pathfinder
Opcje

A jednak, mój telewizor z 2016 (KS7000) otrzymał przedwczoraj (po pół roku oczekiwania) nową wersje oprogramowania tj. 1233.0.

Po moich krótkich testach wydaje mi sie, że poprawiony został mechanizm włączania SmartHub. Na poprzedniej wersji oprogramowania tj. 1231.1 nie można był włączyć SmartHub bezpośrednio po właczeniu telewizora (żeby uruchomić SmartHub trzeb było najpierw np. włączyć i wyłączyć listę kanałów), a teraz SmartHub działa poprawnie. 

Wydaje mi sie, że nowej wersji softu zepsuty został tryb pełnego ekranu podczas oglądania filmów z poziomu aplikacji przeglądarki internetowej, tzn. zniknęła ikona rozszeżenia filmu na pełny ekran, a w jej miejsce pojawiła się ikona "małego podglądu", która pozwala wyświetliś dodatkowy podgląd filmu na ekranie i w dodatku podgląd ten jest mobilny (można go ustawic w dowolnym miejscu ekranu), ale nie pozwala ona jednak rozszeżyć filmu na cały ekran, co w efekcie zmusza do oglądania filmów na przeglądarce w wersji zminimalozowanej - bardzo irytujący problem - może ktoś wie jak go obejść?

Drugi problem, który dostrzegłem dotyczy aplikacji YouTube, a konretniej to po włączeniu YouTuba na dzień dobry wita mnie komunikat "czy chcesz wyłączyć You Tuba", muszę go za każdym razem wyłączać, żeby normalnie kożystać z YouTuba.

Ktoś zauważył jakies inne zmiany.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@stawik  Czy resetowałeś Smart Hub ?

0 Like
stawik
Pathfinder
Opcje

Tak, nie pomogło 😞

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @stawik,

Poprosiłem naszego eksperta @MichałM, aby przyjrzał się sprawie :smiling-face:

0 Like
MichałM
Expert
Opcje

Cześć @stawik ,

 

Jeżeli próbowałeś resetować smarthub z pozycji menu i nie rozwiązało to Twojego problemu, to polecam kontakt z infolinią Samsunga pod nr telefonu: 801 172 678. Konsultant będzie w stanie połaczyć się zdalnie z Twoim TV i wykona diagnostykę, może coś się zawiesiło w oprogramowaniu.

 

Z pozycji użytkownika nic więcej nie jesteś w stanie zrobić.

stawik
Pathfinder
Opcje

Kilka dni temu, po raz pierwszy po zaktualizowaniu telewizora (KS7000) do oprogramowania 1233.0, chciałem użyć funkcji Time Shift. Niestety okazało się że funkcja ta nie działa. Funkacja ta nie uruchamiała po naciśnięciu przycisku "pauza" na pilocie, ani po naciśnięciu i przytrzymaniu okrągłego przycisku znajdującego sie po środku kursorów góra/dół/prawo/lewo.

Dodam, że do modułu one connect mam na stałe podpięty dysk twardy, a na starszych wersjach oprogramowania funcja Time Shift zawsze włączała się bez problemu, przy użyciu powyższych sposobów.

Po dłuższym namyśle udało mi się uruchomić funkcję Time Shift ale tylko po wejściu na listę kanałów i przytrzymaniu przysku od zmiany knałów.

Chcąc naprawić funkcję Time Shift zresetowałem smart hub i o dziwo funkcja time shift zaczęła się uruchamiać poprawnie po zastosowaniu sposobów opisanych na początku postu. Niestety od wczoraj funkcja Time Shift ponownie nie chce się uruchomiać poprawnie, co jest dla mnie frustrujące ponieważ kożystam z niej dosyć często.

Coś mi sie wydaje, że oprogramowanie 1233.0 nie jest w 100% sprawne... no chyba, że cyfrowa telewizja naziemna w jakis sposób blokuje funkcę Time Shift.

Czy osoby lepiej poinformowane są w stanie powiedzieć, kiedy można sie spodziewać nowej wersji oprogramowania do telewizorów z serii KS, ba na downgrade oprogramowania chyba nie ma co liczyć?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@stawik  Wykonaj reset TV do ustawień fabrycznych samo wykonanie resetu Smart Hub nie rozwiązuje tego problemu.