Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UE55NU8002

(Temat utworzony: 03-09-2018 02:44 PM)
3556 Wyświetlenia
xxxxx
Journeyman
Opcje

55” Premium UHD 4K Smart TV NU8002 - takie "cudo" za ponad 4K złotych sobie sprawiłem - i jestem w kropce. 
1. Ma PIP z 2 głowicami ale co z tego jak na pilocie nie ma do niego bezpośredniego dostępu... nie można też zamienić obrazów miejscami tego z okienka w pip na duży... A przynajmniej ja tego nie potrafię. Ktoś ma pojęcie jak można tego używać bez wchodzenia w menu ustwień??? - jakiś sposób musi być! 
2. Druga rzecz - uporządkowanie programów TV naziemnej - też nie wiadomo jak usunąć te niepotrzebne czy dublujące się a mające słaby sygnał... Mając swoje przyzwyczajenia do kolejności - nie mogę ustawić ich kolejności. Ktoś wie jak to zrobić? Na Toshibie za nieco ponad tysiąc zł takie opcje są bez problemu. 
W opisie pilota są też kolorowe kropki i ponoć można nimi coś robić - jakieś skróty , jednak instrukcje milczą na ten temat. 

Jeszcze jedno - ponoć można coś zrobić (co i jak instrukcje również milczą) używając mikrofonu w pilocie - tylko czemu żeby działał MUSI być podłączony do internetu???  

Dodatkowo - dlaczego jak już się podłączy - nie ma obsługi po polsku??? 
Ktoś coś? 

Rozumiem że zrobiono ten odbiornik jako tzw "smart" (cokolwiek to znaczy) ale chyba ktoś ZAPOMNIAŁ ŻE TO MA BYĆ TELEWIZOR...  mało obchodzą mnie funkcje tabletu/smartfona i aplikacje internetowe - chcę oglądać TV!!!  Albo niech producent pisze że to jest wszystko tylko nie TV... 

0 Like
17 Odpowiedzi
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

 

0 Like
Rozwiązanie
xxxxx
Journeyman
Opcje

Dziękuję za podpowiedzi - niestety w niczym nie pomagają - te opcje już dawno przerobiłem - co mi np.  po dźwięku z pip jak żeby cokolwiek zmienić - czyli żeby zamienić obrazy miejscami -oops - przecież producent chyba takiej opcji nie przewidział...  Rozumiem że dźwięk w podglądzie ma służyć tym co na głównym ekranie będą przeglądać fejbooka?  :face-with-rolling-eyes:   Podłączyłem "mikrofon"(i TV) do sieci za pośrednictwem wifi - ale wszystkie instrukcje są po angielsku i nie ma opcji zmiany języka... 

Szczęśliwie nie minęło 14 dni od zakupu - niech wraca do sklepu... Jak nie szanują klienta - niech sobie w korei oglądają... 

P.S. Dla ułatwienia innym używania - podaję jak zmienić przełączanie programów miedzy głównym a PiPem - trzeba nacisnąć i przytrzymać "powrót". 

 

Rozwiązanie
xxxxx
Journeyman
Opcje

Jednak się da ustawić kanały domek>lista kanałów> wszystkie> edytuj kanały ... eeech - ale to dopiero po podpięciu online do internetu w e-instrukcji... 

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

O liście kanałów zapomniałem. 

 

Edycję listy kanałów wywołać można poprzez przytrzymanie przycisku CH, po prawej stronie na górze będzie dostępna opcja edytuj kanały.

0 Like
xxxxx
Journeyman
Opcje

Piszesz : 

"

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@xxxxx Nie zgodzę się. Przecież po uruchomieniu z paska działa bezproblemowo, również konfiguracja. Do czasu wyłączenia funkcji. Nie można więc pisać, że nie można używać, skoro można. Porównanie do samochodu kompletnie nietrafione. :winking-face:

A co do kolorowych przycisków, wcale nie są bezużyteczne. Mają zastosowanie w obsłudze telewizji hybrydowej - HbbTv.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
xxxxx
Journeyman
Opcje

Oczywiście żeby włączyć w tryb "jazda do przodu" można przy zgaszonym silniku wejść do bagażnika i tam ustawić dźwignię biegu (to tak jak wejść na pasek menu i do ustawień obrazu i do PiP) , równie dobrze można w ten sam sposób zrobić wybieranie kanałów... Po co przycisk na pilocie? :winking-face:

Oczywiście kolorowe są użyteczne jak nie wiem co (no właśnie - nie wiem) pewnie tak samo użyteczne jak przycisk mikrofonu...  który działa tylko dla internetu (dla TV jest zbędny bo nie działa) i chyba tylko po angielsku - po co po polsku skoro Polacy nie używają albo używają po angielsku ? (jakieś pokręcone myślenie? Kiedyś było po polsku).

0 Like
Greg89
Explorer
Opcje

Też jestem posiadaczem tego telewizora, choć nie zapłaciłem za niego 4 tyś. — przepłaciłeś kolego. Generalnie nie narzekam, choć niektóre rzeczy można było wykonać lepiej. Ale zgodzę się z kolegą, że pilot jest beznadziejny.

Generalnie Samsung postawił raczej na fikuśny, „nowoczesny” design i kompletnie zignorował użyteczność czy komfort.

 

I jasne, na rynku są przystawki telewizyjne z jeszcze bardziej zredukowanymi pilotami, ale one nie posiadają tunerów telewizyjnych, pozwalających na dostęp do dziesiątek kanałów, gdzie nawigacja bez przycisków numerycznych to koszmar. Nie mówiąc już o wygodzie wpisywania czegokolwiek w aplikacjach jak YouTube albo Netfliks, gdzie takie przyciski numeryczne mogłyby działać jak klawiatury w starych telefonach. Kiedyś całkiem wygodnie pisało mi się SMS–y na mojej Nokii 3310,więc i tu działałoby to lepiej niż te klawiatury ekranowe.

 

Te kolorowe przyciski też mogłyby zostać umieszczone wygodnie na pilocie, nie na ekranie.

 

Co do problemu autora wątku, to widziałem jak w sklepie sprzedawca kontrolował NU8002 za pomocą klasycznego pilota z normalnymi przyciskami z logo Samsung, pewnie od innego modelu albo jakimś uniwersalnym od Samsunga. Warto zainteresować się bliżej tematem które piloty są kompatybilne. No i jest Logitech Harmony, który jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że jego przyciski można zaprogramować, np. do szybkiego wywoływania i.chowania PIP, choć to też zależy od oprogramowania telewizora i nie wiem czy Samsungi łykają komendę PIP bezpośrednio z pilota. 

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Mam starego pilota, ale nie pamiętam czy ma bezpośredni PIP. Jak wrócę do domu to sprawdzę.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like