Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

(Temat utworzony: 08-06-2018 08:18 AM)
2389 Wyświetlenia
MŁ
Apprentice
Opcje

Witam wszystkich.

Posiadam konsolę Ps4 Pro którą mam podłączoną do Tv UE55MU7042 przez modół One Conect kablem Hdmi.

W ustawieniach obrazu konsoli wszytsko mam na auto natomiast w Tv mam włączone na porcie do któego podłączona jest konsola  Hdmi Uhd Color. Problem polega na tym że podczas grania zanika w róznych odstępach czasowych obraz i dzwięk na 1-3 sekundy. Mam najnowszy soft w Tv jak i Konsoli. Próbowałęm już wszystkiego. W trybie Gra czy innym. Różnych opcji w ustawianiach obrazu konsoli. Wszystkich wejśc Hdmi w One connect. Różnych kabli Hdmi łącznie z certyfikowanymi Premium i nic. Problem ustaje jeżeli wyłączę w Tv opcję Hdmi Uhd Color na którym mam podłączoną konsolę. Z góry dziękuję za pomoc .

787 Odpowiedzi
luki24
First Poster
Opcje

Mam taki sam problem.

W zeszłym tygodniu kupiłem telewizor Samsung UE40MU6402, konsole ps4 pro mam od zeszłego roku.

Posiadam także soundbar Samsung MS650 podpięty pod telewizor do złącza HDMI 3 ARC, konsola pod złącze HDMI 1.

 

W telewizorze HDMI UHD Color HDMI 1 włączone.

W konsoli włączony tryb RGB wszystko inne na auto przy statycznym obrazie w menu konsoli wyłącza sie co kilka minut, w czasie gry także oraz czasami występują takie migniecia na obrazie, gdy na konsoli dam tryb yuv420 wszystko inne na auto to nic nie robiąc na konsoli w menu co kilka sekund obraz zanika, w czasie gry co kilka minut. Gdy na telewizorze wyłącze HDMI UHD COLOR HDMI 1, na konsoli nieważne czy automatyczny czy yuv 420 wszystko jest ok, chociaż muszę to jeszcze sprawdzić dłużej grając.

 

Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz związaną z soundbarem. Jak już pisałem jest on podłączony do hdmi 3 ARC, gdy na konsoli wybiorę tryb yuv 420 na statycznym obrazie w menu konsoli nic nie robiąć co kilka sekund zanika obraz, gdy wyłącze soundbar zaniki obrazu sa ale już nie tak czeste tylko co kilka minut. To samo gdy połącze soundbar z telewizorem kablem optycznym zdażają sie one dużo rzadziej ale jednak sa, czy na RGB czy na YUV420.

 

Oczywiście kupiłem nowy kabel ale to nic nie pomogło, aktualizacje mam najnowsze.

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Ja bym zalecił oddać TV i wybrać coś w pełni sprawnego szczególnie biorąc pod uwagę jakie problemu mają ludzie z Samsungami + ps4 pro. Osobiście mam swój TV 9 miesięcy nie wieże, że jakaś magiczna aktualizacje naprawi problemy w RGB. A jeśli chcesz zachować TV to na zagranicznych forach, gdy pisali dokładnie to samo co ty, to tylko wymiana płyty głównej pomaga, ale czy się tego u nas doprosisz to nie wiem. Możesz próbować zadzwonić jeszcze na infolinie żeby zdalnie zresetowali TV.

0 Like
luki24
First Poster
Opcje

Nie za bardzo już oddawać nowy telewizor do serwisu.

 

Zrobiłem jeszcze testy i gdy soundbar jest włączony to w trybie RGB w czasie gry obraz miga prawie co minute albo cześciej, tak samo w trybie HDR yuv 422 i yuv 420 gdy włączona jest opcja na telewizorze HDMI UHD COLOR. Gdy soundbar wyłącze i dźwięk z głośnkiów telewizora miganie nie występuje, narazie testowałem 30 min, spróbuję jeszcze podłączyć ps4 prosto do soundbara, w instrukcji pisze że przekazuje on 4K HDR, tylko nie wiem jak to będzie z input lagiem, czy z powodu tego sie nie zwiększy.

 

Tylko dlaczego ten soundbar tak bardzo mocno potęguje ten efekt tego migotania obrazu?

Wczoraj jak podłaczyłem go kablem optycznym z telewizorem migotanie też było ale nie tak czeste jak przez HDMI. 

 

Update 1.

Podłączyłem konsole do soundbara jednak on nie przepuszcza - nie obsługuje trybu RGB mimo włączenia w opcjach telewizora UHD HDMI COLOR, działa tylko YUV 420, w trybie HDR też. Obraz sie nie wyłacza ale testowałem tylko 15 min. Nie ma to ustawienie sensu bo trybu RGB i tak nie będzie jedynie tylko HDR ale przy YUV 420.

 

Update 2.

Połączyłem soundbar z telewizorem przez wifi, tak jak migało co kilka sekund w trybie YUV 420 a co kilka minut w RGB tak teraz ustało, testowałem 30 min, lub jak soundbar wyłącze lub przełącze na inne źródło. Czyli problemem jest też połaczenie przez HDMI ARC soundbara do telewizora, gdy konsola też jest włączona, pomaga tylko wtedy wyłączenie w opcjach UHD HDMI Color.

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

Taka prośba do Ciebie, proszę przeprowadź testy pomijając zupełnie sounbar, najlepiej odłącz go od telewizora na czas testów.
Sprawdź proszę, jak zachowuje się telewizor w różnych trybach.
Daj znać jak przebiegły testy.

Dzięki.

0 Like
luki24
First Poster
Opcje

Sprawdziłem wszystko jeszcze raz. Dla ciekawostki po numerze seryjnym odczytałem że telewizor wyprodukowano w marcu 2018 roku, a na naklejce pisze wersja 02. Do soundbara mam podłączone dodatkowe głośniki SWA-9000

 

1. Soundbar całkowicie odłączony z gniazda HDMI. UHD COLOR HDMI w telewizorze załączone, testowałęm ponad 1,5 godz wszystkie tryby RGB, YUV 420, YUV 422 HDR w różnych grach z HDR i bez, HBO GO w tym czasie obraz nie wyłączył sie w ogóle, wszystko było ok.

 

2. Spróbowałęm podłączyć jeszcze raz soundbar do telewizora złączem optycznym i ku zaskoczeniu też przez ponad 1,5 godz wszystko było ok, ostatnio 1 raz obraz się wyłączył jak próbowałem w ciągu 30 min. Teraz nic sie nie działo, jak powyżej w różnych trybach i grach

 

3. Soundbar podłączony przez ARC do HDMI 1, w trybie RGB co kilka minut obraz się wyłącza, w trybie YUV co kilka sekund, w trybie YUV 422 HDR co kilka minut

 

Więc wynika z tego że coś jest nie tak jak dźwięk idzie z ps4 przez telewizor do soundbara złączem HDMI ARC.  Oczywiście gdy konsola nie działa wszystko jest ok podczas oglądania telewizji. Zaskoczyło mnie jednak że teraz jak dłużej testowałem wszystko było ok jak podłączyłem przez to złącze optyczne. Chyba będę musiał tak na stałe podłączyć, tylko mam pytanie czy dźwięk będzie takiej samej jakości jak przez HDMI? W ustawieniach telewizora przy HDMI jak i optycznym mam ustawione dolby digital. 

 

Rozmawiałem też przez chat z pracownikiem samunga, który powiedział, że łatka jest już blisko fazy końcowej na ten zanikający obraz + ps4 pro, tylko wątpie czy ona wyelminuje ten problem z soundbarem i jego podłączeniem przez HDMI ARC. 

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

 

Faktycznie dziwna sprawa, jeśli chodzi o współpracę konsoli z sounbarem.
Co do jakości dźwięku, to na optycznym dźwięk będzie najlepszy, ponieważ nie jest modyfikowany, zalecam takie podłączenie.
Osobiście polecam Ci kontakt z infolinią w celu wykonania połączenia zdalnego i diagnostyki telewizora.

0 Like
PEIHA
Apprentice
Opcje

OSOBIŚCIE TO NADAL CZEKAM NA LATKE;) MOZE DO 2020 BĘDZIE

0 Like
EyJey
Explorer
Opcje

Czy już cos wiadomo co z tym problemem ? Zdecydowałem sie na zakup UE65MU7052 licząc że to tylko niektore sztuki maja ten problem ale nie stety u mnie tez mryga po włączeniu HDMI UHD Color. Zaczyna mnie to delikatnie wkurzac... I rozwarzam nawet oddanie  tego tv bo mam go dopiero 9 dni. Ale w tej cenie nie widze alernatywy, jednynie dołożenie sporej kwoty co mnie nie przekonuje.

0 Like
PEIHA
Apprentice
Opcje

Znajac Samsunga i ich podejscie to nigdy. Juz od teraz mija 9 miesiecy wmawiaja ze pracuja nad latka jednak nadal problem wystepuje. Tutaj na forum tez jakis pracownik wmawia ze woedza itp itd tylko pytanie czemu tylko Samsung nie umie wydac latki? Kazda inna firma zrobila to dawno aha i pamietaj ze Samsung nie gwarantuje 100% kompatybilnosilci z innymi sprzetami osoboscie? Smiech na sali

0 Like
EyJey
Explorer
Opcje
Własnie ksonczylem czat z olesiem z samsunga:

"Witam serdecznie, nazywam się Robert S******, chętnie udzielę informacji :winking-face:
8:49

Jeśli chodzi o ten problem to tak - inżynierowie znają już sprawę i pracują nad jej rozwiązaniem. Z tego co wiem obecnie nowe oprogramowanie jest w fazie testów. kiedy dokładnie aktualizacja będzie - tego nie jestem w stanie teraz powiedzieć.

Rozumiem, jednak przez dużą liczbę zgłoszeń inżynierowie byli zmuszeni podjąć działanie i faktycznie sprawa jest rozwiązywana także będzie naprawione ;)"

Pytanie, na ile to prawda a na ile ściema...
0 Like