Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

(Temat utworzony: 27-03-2018 04:25 PM)
2195 Wyświetlenia
MŁ
Apprentice
Opcje

Witam wszystkich.

Posiadam konsolę Ps4 Pro którą mam podłączoną do Tv UE55MU7042 przez modół One Conect kablem Hdmi.

W ustawieniach obrazu konsoli wszytsko mam na auto natomiast w Tv mam włączone na porcie do któego podłączona jest konsola  Hdmi Uhd Color. Problem polega na tym że podczas grania zanika w róznych odstępach czasowych obraz i dzwięk na 1-3 sekundy. Mam najnowszy soft w Tv jak i Konsoli. Próbowałęm już wszystkiego. W trybie Gra czy innym. Różnych opcji w ustawianiach obrazu konsoli. Wszystkich wejśc Hdmi w One connect. Różnych kabli Hdmi łącznie z certyfikowanymi Premium i nic. Problem ustaje jeżeli wyłączę w Tv opcję Hdmi Uhd Color na którym mam podłączoną konsolę. Z góry dziękuję za pomoc .

787 Odpowiedzi
Marcin10
First Poster
Opcje

Posiadam dokładnie z takim samym certyfikatem tylko innej firmy.

Najdziwniejsze jest to że nie na wszystkich telewizorach Samsunga to występuję dlatego wydaje mi się że to może być jakaś wada sprzętowa. Czytałem że w telewizorach serii KS pomagała wymiana kabla od one connectora , a innym wyłącznie wymiana płyty głównej. Ale co najdziwniejsze u niektórych nawet to niczego nie zmieniło. Szkoda że na te problemy żadna firma niechce się wypowiedzieć oficjalnie.

0 Like
eraelpeha
Journeyman
Opcje
Witam u mnie też ten sam problem posiadam mu7052 i co jakiś czas obraz się traci ... niewiem co robić a zaczyna mnie to już irytować ... chyba to będzie mój ostatni szajsung ... skoro taka firma ma nas głęboko w d... to ja ich też będe miał 😕
0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Ja mam pytanie, żeby definitywnie zamknąć ten temat do ludzi, którzy mają kontakt z Samsungiem co takie osoby jak ja mają zrobić, bo raczej bez sensu jest informować ludzi, że jakaś aktualizacja tu pomoże albo że trwają nad tym prace, ponieważ to trwa już bardzo długo i do tego czasu można by rozłożyć każdy TV na czynniki pierwsze. Ponieważ ustawienie yuv 420 nie jest rozwiązaniem tego problemu w telewizorze za nie małe pieniądze. Czy ewentualnie istniała by może jakaś możliwość oddania TV na jakieś test, żeby sprawdzić z czym jest problem. A jeśli zostawiacie nas sami sobie to wolnym już taka odpowiedz niż żadna.

0 Like
eraelpeha
Journeyman
Opcje

Dziś będe rozmawiał z serwisem i zadam im to samo pytanie ...

0 Like
eraelpeha
Journeyman
Opcje

A jeszcze pytanie ile bitowe macie matryce w tv ? Ja mam 10 i czy yuv420 nie jest przypadkiem pod 10bitowe (i większe) matryce ?? Bo wlasnie tez zauwazylem ze gdy z rgb przelacze na yuv420 problem znika ...

0 Like
eraelpeha
Journeyman
Opcje

A jeszcze pytanie ile bitowe macie matryce w tv ? Ja mam 10 i czy yuv420 nie jest przypadkiem pod 10bitowe (i większe) matryce ?? Bo wlasnie tez zauwazylem ze gdy z rgb przelacze na yuv420 problem znika ...

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

W serii Mu 70.. matryce są 8 bitowe + Frc. Sprawdziłem na Display Specifications. 

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje
Yuv 420 jest dla starszych Tv i przepuszcza o połowę mniej kolorów niż Rgb.
0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Widzę, że żadnej reakcji ze strony Samsunga w sumie to było do przewidzenia czytając jak dużo ludzi ma z tym problem. Wnioski chyba każdy wyciągnie sam.

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

 

0 Like