Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung NU8002 włącza konsole automatycznie

(Temat utworzony: 28-02-2020 11:11 AM)
2149 Wyświetlenia
Avangander94
First Poster
Opcje

Witam mam problem z Samsung NU8002 gdyż od jakiegoś czasu gdy włączę tv automatycznie włącza mi się konsola XBOX ONE.. Jest to dość uciążliwe i chciałbym to wyłączyć (pewnie jest to jakaś opcja w ustawieniach) pomógł by mi ktoś to wyłączyć? Będę wdzięczny :) dodam że próbowałem wyłączyć funkcje HDMI-CEC ale nic nie pomogło 😞 wyłączenie internetu w tv również nic nie dało. 

0 Like
MagdaB
Expert
Opcje

Dzień dobry @Avangander94  :smiling-face: Oczywiście, że mógły pomóc. Jak na innym porcie będzie tak samo, warto przejść do resetu. 

0 Like
Avangander94
First Poster
Opcje

Oprócz tego zauważyłem znaczny spadek jakości obrazu.. Szukałem na internecie informacji od ludzi czy mają podobne problemy i znalazłem post pewnego użytkownika pod którym ludzie piszą o pogorszeniu jakości obrazu po nowej aktualizacji 1260.8 😕

link tutaj

https://us.community.samsung.com/t5/4k-8k-and-Other-TVs/Firmware-1260-8-released/td-p/690448

Cytat "

Ktoś już napisał, że lokalne ściemnianie zostało ponownie zrujnowane. Również jakiś inny kolega stwierdził, że chociaż poprawiło się jąkanie obrazu, obraz stał się bardziej miękki i zamazany" 

"

Po przepracowaniu telewizora pod 1260 fw przez kilka tygodni, doszedłem do wniosku, że ten FW jest gorszy niż 1251. W rzeczywistości 1251 był najlepszym fw Samsungiem. Nie rozumiem, dlaczego Samsung wypuszcza dobre oprogramowanie układowe, a potem złe.

Mówiąc dokładniej, obraz stał się znowu nierówny, jasność HDR jest nie do zniesienia, a także pojawił się problem z przyciemnianiem lokalnym (problem z napisami).

Nadal nie rozumiem, dlaczego Samsung nie zezwala na przywracanie oprogramowania układowego. Jaka jest logika tego. Przynajmniej daj nam nowe oprogramowanie układowe podobne do 1251 z nową nazwą! I zrób to szybko!"

 

Co myślicie ma ktoś podobne problemy? 😐😣


@MagdaB  napisał(a):

Dzień dobry @Avangander94  :smiling-face: Oczywiście, że mógły pomóc. Jak na innym porcie będzie tak samo, warto przejść do resetu. 


 

0 Like
frycek1982
Explorer
Opcje

hej, ja mam 55mu7052 i problem z włączaniem xbox one s rownież występował od początku i nadal występuje, a tv jest na najnowszym dostępnym FW.

W samym xbox one s nie ma opcji HDMI-CEC, natomiast w tv aktywacja czy deaktywacja tej opcji nic nie wnosi. 

Ten model tak ma, Samsung nic z tym nie zrobił do tej pory, jak widać nawet w nowszych modelach tv.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@frycek1982  Domyślam się, że masz najnowszy firmware wer 1280 ? A może masz ustawione jak Sterowanie urządzeniami zewnętrznymi za pomocą pilota Pilot Samsung Smart — korzystanie z pilota uniwersalnego

0 Like
frycek1982
Explorer
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@frycek1982  Domyślam się, że masz najnowszy firmware wer 1280 ? A może masz ustawione jak Sterowanie urządzeniami zewnętrznymi za pomocą pilota Pilot Samsung Smart — korzystanie z pilota uniwersalnego


a co to ma wspólnego z samoczynnym uruchamianiem konsoli po włączeniu tv nawet przyciskiem na tv?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
frycek1982
Explorer
Opcje
dalej nie rozumiem?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@frycek1982  To pozostaje, wezwać serwis może Ci wytłumaczą.

0 Like
frycek1982
Explorer
Opcje

to żadna odpowiedź. nie rozumiem powodu, dla którego TV ma samoczynnie włączać konsolę przy włączeniu telewizora, mimo iż ten nie uruchamia się na źródle sygnału, do którego jest podpięta konsola (u mnie HDMI2).

Jak nie umiesz wytłumaczyć, to odpuść porady o kontakt z serwisem, gdyż gdybym chciał to zrobić to wiem gdzie mogę się zwrócić

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@frycek1982  Jak mam podłączone kino domowe do TV do HDMI 1 to włączając, TV na program TVP1 załącza mi się tez kino czy wiesz, dlaczego tak się dzieje ?

0 Like