Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

55" QLED 4K TV Q7F - zawieszanie się telewizora

(Temat utworzony: 12-01-2019 08:08 AM)
1092 Wyświetlenia
Maciek_S
Pioneer
Opcje

Telewizor zawiesił mi się już 3-krotnie. Za każdym razem objawia się to brakiem możliwości zmiany kanału, a rozwiązaniem problemu jest odłączenie od zasilania na kilka minut. Ostatni taka sytuacja miała miejsce po zaprogramowanym nagrywaniu kanału, gdy włączyłem telewizor już po zakończeniu nagrywania. Problem pokazuje zdjęcie:S1.jpg

 

 

Aby zmienić kanał muszę zatrzymać nagrywanie, które w ogóle nie odbywa się... Oprogramowanie jest w wersji 1210.8.

0 Like
Robert7907
Journeyman
Opcje

Z informacją dla wszystkich, pod żadnym pozorem nie dzwonić na infolinię Samsung. Za każdym razem miły sympatyczny Pan będzie cudownie opowiadał bajki utkane z mchu i paproci A na koniec i tak zresetuje tv do ustawień fabrycznych. Ktoś się zapyta o powód ?? A to on - kasowanie błędów. Nie zaliczę moich kontaktów z infolinią i opowiadanych bajek, przecież nikt Ci tyle nie da ile my Ci obiecamy. I reset.

W sklepie dostałem numer do serwisu, zadzwoniłem, umówiłem wizytę. pracownik sprawdził tv i tylko zapytał kiedy infolinia robiła reset bo na płycie głównej wyskoczyło pięć poważnych błędów, płyta do wymiany. Ostatni reset tv ok. trzy tygodnie szybciej. Ale ogólnie i tak nic nie pomogło, wymieniono światłowód (one connect), tv błyska, magicznie dodają się przeróżne kanały do ulubionych, kasuję je by za chwilę dodawały się inne z uporem maniaka, znikają ikony, zanika obraz i dzwięk a z PS4 PRO to już w ogóle cyrk. Kolejna reklamacja i nic. W kwietniu minie rok od kiedy posiadam tv Samsung Q7F, i oddaję to z tytułu rękojmy. Przy Mancie za 600 zł pewnie bym machnął ręką, ale nie za 7tyś. bo chciałem mieć "porządny sprzęt"

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

@Robert7907, nie jest to tani telewizor, więc rozumiem Twoje rozczarowanie. Natomiast zauważ, że w przypadku poważniejszej usterki konsultanci na infolinii mają dwie ścieżki: reset lub zaproponowanie serwisu. Nie są w stanie naprawić telewizora zdalnie przy uszkodzonej płycie głównej, ale z pewnością starają się jak mogą i chcą w jakiś sposób uspokoić użytkownika.

 

Wiedz, że Gwarant umożliwia wymianę sprzętu po 3 wizytach w serwisie, jeśli w trakcie każdej z tych napraw została wymieniona płyta główna lub matryca.

 

Oczywiście tak jak wspomniałeś istnieje jeszcze rękojmia, czyli odpowiedzialność sprzedawcy za sprzedane urządzenie.

Robert7907
Journeyman
Opcje

Ja wszystko rozumiem i wydaje się mi, że i tak byłem cierpliwy. Po pierwsze żaden z konsultantów nie zaproponował wezwania serwisu, sprawdzali online i resetowali TV do ustawień fabrycznych. Nikt nawet nie wspomniał o tym że są błędy płyty głównej. Za każdym razem było: poczeka Pan na aktualizację, tamta była zła ale teraz jest nowsza wszystko naprawi, poczeka Pan na nową, to duża aktualizacja ta już na pewno wszystko naprawi, wymieni Pan kable HDMI a ja czekałem, aktualizowałem, zamawiałem w sklepach RTV kable HDMI aby miały najlepsze parametry, ekranowane, pozłacane i ... i nic. Powiem tak, doszło do takiego absurdu, że tłumacząc na infolini co się dzieje z moim TV infolinia stwierdziła że mam niekompatybilny sprzęt z TV :). Więc poprosiłem o listę kompatybilnego sprzętu, wymaganych kabli HDMI, o umieszczenie informacji że Q7F jako telewizor dedykowany dla graczy nie współpracuje z najczęściej sprzedawaną konsolą na świecie, że obsługuje 4K ale bez HDR. Poradzili mi abym nagrywał na kamerę obraz z TV i jak wystąpi usterka to zrobić z tego materiał i przesłał do analizy. Dla jasności, TV w różnych godzinach, w różnych dniach na różnych źródłach (konsola, aplikacje tv takie jak HBO GO, SHOWMAX, YOUTUBE,dekoder TV) zanika obraz i dziwięk od 5 do 10 sekund, błyski, flesze matrycy, nie wiem jak to nazwać w różnych kolorach, zielony, pomarańczowy, czerwony, biały, samododawanie się programów do ulubionych np 1, 14, 1422 itp. kasuję je aby po godzinie lub trzech dniach miał kolejną listę. Czysta loteria, czasami pięć razy dziennie czasami trzy dni nic. Musiał bym nagrywać TV 24/24.

Kończąc, naprawa ostania w październiku, wymiana płyty głównej i wymiana przewodu one connect, nic nie pomogło, zgłoszono znów do serwisu 6 grudnia, dalej w trakcie naprawy, serwisanci myślą co z tym zrobić. A najlepsze jest to, że do serwisu można zgłaszać raz na trzy miesiące aby produkt został po trzecim razie wymieniony. Licząc krótko trwa to rok jak się ma szczęście bo moja druga naprawa serwisowa trwa już ponad miesiąc i nie została zakończona.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Robert7907 przyznam, że masz problem, albo serwis coś ściemnia, bo równiez mam Q7F i u mnie takich "bajerów" nie ma. 😞 :thinking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Robert7907
Journeyman
Opcje

Niestety, chyba trafił się trefny model i póki mogę muszę ten problem jakoś rozwiązać. Jak pisałem, ani infolinia ani serwis nie wiedzą co z tym zrobić a ja się wkurzam że przez prawie rok mam sprzęt za nie małe pieniądze z wadami telewizora z trefnego lombardu. Nie przekreśla firmy, bo telewizor sam w sobie jest fajny, ale w tym przypadku coś idzie nie tak. Jedynie pozostaje mi zwrot z tytułu rekojmi.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Robert7907Chyba Ci pozostaje skorzystanie z tytułu rękojmi.

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Jeśli naprawa trwa powyżej 14 dni roboczych (od chwili otrzymania sprzętu przez serwis) napisz oficjalną reklamację z uwagi na przekroczenie dopuszczalnego terminu poprzez formularz na poniższej stronie lub listownie na adres Samsung Electronics Polska Sp. z o.o., Postępu 14, z dopiskiem Dział Reklamacji.

 

Formatka e-mail:
https://e-contactus.samsung.com/pl/m/erms/init

Oczywiście przysługuje Ci również prawo zgłoszenia produktu w ramach rękojmi u sprzedawcy.

0 Like
Robert7907
Journeyman
Opcje

Serwis nie zabrał sprzętu, pierwsza wizyta serwisanta polegała na wejściu w tryb serwisowy telewizora, omówiliśmy objawy, zrobiono zdjęcia dokumentów zakupu i tego co telewizor wyświetlił. Po tygodniu serwis zadzwonił, umówił się na wizytę. Z informacji wyświetlanych w trybie serwisowym wyszło że są poważne błędy na płycie głównej. Serwis przyjechał już z płytą główną i przewodem one connect. Wymiana trwała 10 minut. Ale objawy nie ustąpiły. Druga wizyta to samo, zrobiono zdjęcia i cisza od początku grudnia. Dzwonię, pytam ale nie wiedzą nic, mówią że oddzwonią jak będą coś wiedzieli.

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

@Robert7907, dzięki za sprecyzowanie. W poniedziałek zaczerpnę informacji i zorientuję się, czy mogę Ci jakoś pomóc w tej patowej sytuacji. 

0 Like
Robert7907
Journeyman
Opcje

Od dnia zawieszenia się telewizora tj. ostatnią wizytą serwisanta a świętami notuje to co się dzieje z moim Q7F. Dołączę to jako załącznik do reklamacji z tytułu rekojmi. Wpisów dokonuję za każdym kiedy osobiście zauważę niepokojące objawy z datą i godziną. Zaznaczam, że z telewizora korzystają domownicy kiedy jestem w pracy. Internet ma stałe łącze z TV, urzadzenia zewnętrzne to PS4 PRO i dekoder telewizji kablowej. Korzystam z aplikacji TV takich jak HBO GO, SHOWMAX, YOUTUBE, INTERNET. Jeżeli ktoś ma ochotę na dłuższą lekturę z nie całego miesiąca to zapraszam.:

27.12.18 HBO GO, błysk żółty 15:18

29.12.18 PS4 błysk na biało 16:20, błysk na niebiesko 18:37 i znikła ikona PS4. 30.12.2018 PS4 błysk na biało 14:14, błysk na biało 14:59, bardzo mocny biały błysk 15:44, bardzo mocny biały błysk 16:45, bardzo mocny biały błysk 21:39 01.01.2019 PS4 zanik obrazu i dźwięk na ok 5-6 sekund 13:26, bardzo mocny zielony błysk 17:52

02.01.2019 Dekoder tv, film hd, biały błysk 22:19

03.01.2019 dekoder tv film hd pomarańczowy błysk 19:18, dodał się kanał do ulubionych 1,- usunięto. 04.01.2019 dekoder tv film hd, bardzo mocny pomarańczowy błysk 23:51 05.01.2019 dodał się kanał do ulubionych 1,- usunięto 10:09, dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 17:56 06.01.2019 PS4 bardzo mocny biały błysk 11:44, bardzo mocny biały błysk 11:46 07.01.2019 dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 20:16

08.01.2019 dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 17:26

10.01.2019 PS4 zanik obrazu i dźwięku po ok godzinie grania na ok 10 sekund 11:38, dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 13:40, dekoder tv film hd, zielony błysk i dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 18:36, dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 21:46

11.01.2019 dodał się kanał do ulubionych 1 - usunięto

15:20 12.01.2019 dodał się kanał do ulubionych 1 - usunięto 21:57, PS4 biały błysk  23:41

13.01.2019 dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 13:00, dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 15:13, dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 17:14, znikł kafelek PS4 i dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 17:42, PS4 bardzo mocny biały błysk 18:06, PS4 biały błysk 18:09, PS4 pomarańczowy błysk 18:19, w trakcie wyłączania konsoli i zmiany źródła z PS4 na dekoder TV dodały się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 19:43

14.01.2019 dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 15:31, PS4 zanik obrazu i dźwięk na ok 10 sekund po ponad godzinie grania 19:17, dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 19:58 15.01.2019 dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 17:51, zaktualizowano do wersji 1260 - 22:43

16.01.2019 PS4 zielony błysk 11:31, białe błyski na aplikacji INTERNET 14:40 - 14:55 17.01.2019 znikła ikona PS4 21:19 18.01.2019 dodano ikonę PS4 14:21, PS4 zielony błysk 22:14, dodał się kanał do ulubionych 1 i 6 - usunięto 23:12 19.01.2019 PS4 bardzo mocny biały błysk 09:44, PS4 bardzo mocny biały błysk 09:47, PS4 zanik obrazu i dźwięku na ok 10 sekund 10:19

To tyle do dnia dzisiejszego i dodam na koniec że gry na których to występuje to tytuły na których mam po 500 godzin grania więc znam je na wylot - MGS 5 PHANTOM PAIN, GTA 5, WIEDZMIN 3, MINECRAFT, a filmy to przeważnie produkcję MARVEL do których często wracam.

0 Like