Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

55" QLED 4K TV Q7F - zawieszanie się telewizora

(Temat utworzony: 10-04-2018 07:49 AM)
7812 Wyświetlenia
Maciek_S
Pioneer
Opcje

Telewizor zawiesił mi się już 3-krotnie. Za każdym razem objawia się to brakiem możliwości zmiany kanału, a rozwiązaniem problemu jest odłączenie od zasilania na kilka minut. Ostatni taka sytuacja miała miejsce po zaprogramowanym nagrywaniu kanału, gdy włączyłem telewizor już po zakończeniu nagrywania. Problem pokazuje zdjęcie:S1.jpg

 

 

Aby zmienić kanał muszę zatrzymać nagrywanie, które w ogóle nie odbywa się... Oprogramowanie jest w wersji 1210.8.

0 Like
37 Odpowiedzi
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

LeszekJ
Voyager
Opcje

Maciek, znasz już sposób na reset z pilota?

Kiedy TV jest włączony (choć wisi lub sprawia inne problemy) trzymaj wciśnięty przycisk włącz/wyłącz kilka sekund - aż do resetu (pokaże się logo QLED, czy co tam masz).

Ostrzegam, że pilot zużyje się jeszcze szybciej;)

Inna sprawa, że sam tzw. smart pilot potrafi się wieszać. Wyjęcie na chwilkę ogniwa pomaga. Pilot się resetuje. Komedia trwa...

Maciek_S
Pioneer
Opcje

Dzięki, nie znałem tego sposobu.

Rozumiem, że taki reset z pilota zeruje i usuwa wszystkie ustawienia?

0 Like
Maciek_S
Pioneer
Opcje

Dzięki – skorzystałem z Twojej porady.

Najpierw poprosiłem o zdalną pomoc z menu telewizora. Wybrałem datę, godzinę. Czekam, czekam i nic... No to zadzwoniłem na infolinię. Najpierw poinformowany zostałem, że podczas rozmowy poproszą mnie o zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych oraz że na zakończenie rozmowy będzie krótka ankieta. Następnie odezwał się konsultant. Oczywiście na marketing zgody nie wyraziłem :smileyhappy: Następnie zapytał o problem – gdy go przedstawiłem, przerwał mi w pół zdania, nie chciał już więcej dyskutować tylko przeszedł do etapu pomocy zdalnej. Tzn. powiedział, że oddzwoni na podany numer telefonu, po czym się rozłączył i przyszła kolej na ankietę. Ankieta dotyczyła mojej oceny pomocy technicznej, tyle że została przeprowdzona w trakcie jej trwania... Tak więc wymagała chyba umiejętności przepowiadania przyszłości :smileyhappy: Wreszcie przyszła pora na diagnozę. No i co miała ona wykazać, gdy telewizor jest sprawny? Problem dotyczy przecież błędów w oprogramowaniu... Konsultant stwierdził, że wszystko jest w porządku i teraz wykona zdalnie reset telewizora. Na mój protest, że już sam resetowałem odpowiedział, że to będzie reset serwisowy! Żadnych dodatkowych informacji, pytań o zgodę itp. No i w rezultacie wszystko zostało wyzerowane – lista kanałów, ustawienia, zainstalowane aplikacje, dane logowania itp. Typowy reset, który sam robiłem już wcześniej. Całe szczęście, że miałem listę kanałów zapisaną na dysku. Inaczej trafiłby mnie... wiadomo co :smileyfrustrated:

Strasznie upierdliwy jest chyba ze mnie klient :smileyvery-happy:

A... i jeszcze jedno. Zapytałem, gdzie mogę zgłaszać zauważone błędy w oprogramowaniu.

Odpowiedź – proszę przysłać do nas mailem, my już wyślemy dalej, tam gdzie trzeba :smileylol:

0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

Reset z pilota nie kasuje danych użytkownika. Ta operacja przypomina raczej stary dobry przycisk Reset w PC. Wszystko ładuje się od nowa.

Pomogła zdalna interwencja?

:winking-face:

0 Like
Maciek_S
Pioneer
Opcje

Trudno powiedzieć, czy pomogła, ale nie sądzę.

Trzeba czekać do następnego zawieszenia :smileyhappy:

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Tak pełnego, jak zdalny factory reset z poziomu tv bez wejścia do menu serwisowego nie zrobisz. O czym napisałeś.
Z ciekawości zapytam. Kanały z kablówki po kablu, czy przez moduł?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Maciek_S
Pioneer
Opcje

Jesteś pewien, że takiego resetu z menu nie zrobię? Gdy wejdę po kolei w Ustawienia/Pomoc techn./Diagnostyka/Resetuj wtedy resetuję telewizor dokładnie tak, jak zdalnie zrobił to serwisant. Po uruchomieniu odbiornika pojawia się logo QLED i cała konfiguracja odbywa się od zera.

Kanały z kablówki mam przez moduł CAM.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Jestem pewien, to inny typ resetu, ale nad tym nie ma sie co rozpisywać.

Skoro pisałeś, że pojawia się komunikat o nagrywaniu, może warto odłaczyć dysk lub pena, nie wiem czego używasz. Sformatować go, jeżeli nie masz dużo do stracenia i podłączyć ponownie. Czasami zdażało się, zarówno w tv jaki dekoderach sat z zewnętrznymi dyskami, że to właśnie one generowały błędy.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like