Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wylewające wyświetlacze w Samsung J7 2017 i brak serwisu

(Temat utworzony: 17-12-2018 07:11 PM)
2263 Wyświetlenia
MaciejDera
Apprentice
Opcje

Witam

W wielu komentarza na różnych portalach dot. telefonii komórkowej można przeczytać ze samsungi j7 2017 mają wadę farbyczną polegającą na wadliwych ekranach przez co po kilku miesiącach używania pojawiają się na nich ciemne lub fioletowe wycieki. 

Co więcej - za kazdym razem jest napisane że serwis samsunga wypiera się, olewa sprawę i nie naprawia tych ekranów pomimo gwarancji. Ludzie czują się oszukani. 

Dzisiaj poradziłem komuś aby kupił J7 ale czytając to bede musiał chyba doradzić aby oddać telefon jak najszybciej. Niemniej czekam na odpowiedź.

Pozdr.

showmeyour__
Voyager
Opcje

@Raul00 pamiętaj o zabraniu dowodu zakupu i pozostawieniu nałożonych akcesoriów w domu.

0 Like
ryspol
First Poster
Opcje

Witam. Niestety muszę potwierdzić, że coś jest nie tak z tymi wyświetlaczami i z tragiczną obsługą serwisu. Telefon kupiony 2,5 m-ca temu. Na całym wyświetlaczu najpierw pojawiły się przebarwienia, a po 2 dniach zrobił się cały czarny. Telefon oddany do sklepu, a sklep przekazał do sewisu w Lublinie. Decyzja - mechaniczne uszkodzenie przez przyciśnięcie??? Telefon nigdy nie upadł, nie był przyciśnięty. Noszony w torebce w oddzielnej kieszeni. Kiedy oddawałem go do sklepu wyglądał jak nowy, żadnych rys czy uszkodzeń. Nic nie trzeszczało, nic się nie uginało.  Więc moje pytanie brzmi następująco. W jaki sposób został uszkodzony? Czy przez dotykanie ekranu przy normalnym korzystaniu? Nie zgadzam się z opinią serwisu i oddam telefon do biegłego w celu wydania niezależnej opinii. Jeżeli ją będę miał wtedy osobiście pojadę do pana serwisanta. Ciekawe co wtedy powie?

0 Like
Klemens
Student
Opcje

Najlepiej dać sobie spokój z tą firmą, dużo lepszą i tańszą opcją są telefony chińskich producentów. Jedynym rozwiązaniem jest pozew zbiorowy, może ktoś z dyrektorów zauważy i wycofa ten badziew w końcu ze sprzedaży. Szkoda nerwów !!!

0 Like
ryspol
First Poster
Opcje

Telefonów Samsunga używam od czasów Omni czyli 2009r. Nigdy nie miałem żadnych problemów. Jak każdy sprzęt coś może się zapsuć, ale jeżeli nie z winy użytkownika to serwis szybko wszystko powinien wymienić i nie robić żadnych problemów. Niestety u nas teraz jest czas spychologii. Zawsze jest winny użytkownik czy coś zrobił czy nie. Jak słusznie zauważyłeś najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana firmy. Wydałem prawie 800zł na telefon który podziałał 2,5m-ca. Tragedia...

0 Like
framer
Student
Opcje

 


@ryspol  napisał(a):

Witam. Niestety muszę potwierdzić, że coś jest nie tak z tymi wyświetlaczami i z tragiczną obsługą serwisu. Telefon kupiony 2,5 m-ca temu. Na całym wyświetlaczu najpierw pojawiły się przebarwienia, a po 2 dniach zrobił się cały czarny. Telefon oddany do sklepu, a sklep przekazał do sewisu w Lublinie. Decyzja - mechaniczne uszkodzenie przez przyciśnięcie??? Telefon nigdy nie upadł, nie był przyciśnięty. Noszony w torebce w oddzielnej kieszeni. Kiedy oddawałem go do sklepu wyglądał jak nowy, żadnych rys czy uszkodzeń. Nic nie trzeszczało, nic się nie uginało.  Więc moje pytanie brzmi następująco. W jaki sposób został uszkodzony? Czy przez dotykanie ekranu przy normalnym korzystaniu? Nie zgadzam się z opinią serwisu i oddam telefon do biegłego w celu wydania niezależnej opinii. Jeżeli ją będę miał wtedy osobiście pojadę do pana serwisanta. Ciekawe co wtedy powie?


O w Lublinie. Nie ma szans. Nie jest tak że w serwisie musi być ktoś kto się dobrze zna na rzeczy, lecz musi być super cwaniak który udowodni że sam jesteś niemądry. Taka ich praca i z tego mają pieniądze. Analiza czy coś jest nie tak z modelem, czy sprzęt nie ma wad fabrycznych koliduje z ich interesem.

0 Like
showmeyour__
Voyager
Opcje

@framer @ryspol @Klemens

Jeżeli macie wątpliwości dotyczące decyzji serwisu, to skontaktujcie się z działem obsługi klienta.

Serwis ma obowiązek udokumentować przyczynę odmowy przeprowadzenia naprawy gwarancyjnej, więc BOK pozyska dla Was ekspertyzę wraz ze zdjęciami, żeby nie było niedomówień. 

ryspol
First Poster
Opcje

Oczywiście, że skontaktuję się jeszcze bezpośrednio z firmą Samsung jak tylko odbiorę telefon. Zobaczę w jaki sposób oni ocenili, że uszkodzenie powstało przez przyduszenie wyświetlacza. Na szczęście zrobiłem zdjęcia całego telefonu przed przekazaniem do serwisu. Porównam i zobaczę. Dodatkowo oddaję telefon do rzeczoznawcy. Niech niezależny biegły wypowie się czy telefon mógł zostać uszkodzony w wyniku - tak jak napisał serwisant - przyciśnięcia ekranu.

0 Like
Raul00
Student
Opcje

@Raul00  napisał(a):

U mnie podobnie. Telefon ma 5 miesięcy, raz już był wymieniany mikrofon, od kilku dni problem z mikrofonem powrócił a do tego fioletowa plama na górze ekranu. Wieczorem normalnie korzystałem a rano już ekran zabarwiony na fioletowo. Jutro idę do serwisu.


Wyświetlacz oraz mikrofon wymieniony na gwarancji :smiling-face:

Wojci3ch89
First Poster
Opcje

J5 2017 taki sam przypadek dziewczyny nie moj zbila ekran okey zdarza się wymieniła płatnie 340zł serwis Kraków po 3 tyg wylał sie wymieniony ekran zanisła moiwli bedzie naprawiony za darmo za 2-3dni dzwonia ze naprawa 340zł bo uszkodzony mechanicznie odwołanie nic nie dało napewno jej nie updał bo płatnej naprawie telefon był brany na umowe wieć albo teraz pojdzie do ornage na rękojmie albo pozew na samunga bo niby 340zł ale no gdzie po 3 tyg po płatanej naprawie takie rzeczy 

 

sorry za brak polskich znakow

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Przyznam szczerze, że sam nie wiem, co o tym myśleć. J-tka mojej córki, zakupiona w kwietniu, już zdrowo poobijana. Tu na wszelki wypadek zabezpieczona nowym (otrzymanym na testy) ClearCase od 3mk. Córa zawsze ma wytłuczone wszystkie narożniki. :smiling-face::smiling-face::smiling-face:

J7.jpg

 

Zakupiony w Brand Store i zero problemów.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like