Wsparcie

Open search

Uszkodzona powłoka oleofobowa?

First Poster

Witam, około 2 tygodnie temu zauważyłem dziwną smugę na wyświetlaczu (w górnym prawym rogu). Na początku myślałem, że to tylko zwykłe zabrudzenie. Po wyczyszczeniu wyświetlacza smuga znika ale wystarczy przetrzeć palcem i wraca. Zdjęcie nie oddaje w 100% stanu faktycznego (widać dodatkowo prześwity na tej plamce). 36677026_685452461794230_5005057580532236288_n.jpg

8 ODPOW. 8
DamianK Moderator
Moderator

@bialyoo

Faktycznie, może to wskazywać na uszkodzenie powłoki oleofobowej. Warto zwrócić się w takiej sytuacji do autoryzowanego serwisu Samsung. Informacje o sposobach przekazania urządzenia do serwisu znajdziesz w tym temacie.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Observer

Dzień dobry! Czy to jest defekt wyświetlacza, że brudzi się łatwiej w jednym miejscu. Tzn brudzi się łatwiej tam gdzie widać tą smugę. Oczywiście mogę przetrzeć mocniej szybkę i wyczyścić tą smugę do czysta (nic nie widać) ale jednak jest to widoczne po wyciagnieciu z kieszeni. Teraz pobrudziłem ręką, żeby lepiej było widać.

48168950_260267231311467_4861784377845088256_n.jpg

Observer

Jak wygląda wymiana, wszystkie właściwości telefonu zostają zachowane po wymianie takiego wyświetlacza? Nie traci on np. wodoszczelności?

Voyager

Cześć @alek9a1! Rozumiem, że ta smuga Cię niepokoi. Zdecydowanie warto skonsultować kondycję techniczną sprzętu w autoryzowanym serwisie. Tylko technik serwisowy może zadecydować, co z takim fantem należy zrobić.  Listę serwisów znajdziesz tutaj

Voyager

@alek9a1 sprzęt po naprawie w autoryzowanym serwisie kierowany jest na testy jakości - bez zachowania norm producenta telefon nie opuści punktu 

First Poster

Wydaje mi się, że to jest ten sam defekt wyświetlacza co w moim przypadku. Ekran został wymieniony na nowy , ale ostatnio znów ten sam problem się pojawił. Pytanie do kogoś co ma jakąś wiedzę na ten temat, w jaki sposób temu zapobiegać i czy da się w ogóle? Jednak odsyłanie telefonu co jakiś czas do serwisu z wycierającym się wyświetlaczem  może być uciążliwe. 

Superuser II
Superuser II

@bialyoo myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie folii lub szkła ochronnego.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

Zgadzam się z @Szewcu72. W każdym telefonie korzystam z dodatkowej ochrony w postaci folii lub szkła. Folia zużywa się znacznie szybciej, ale też z reguły jest tańsza od szkła. Jeżeli jednak zależy Ci na długotrwałej ochronie to polecam szkło hartowane o twardości 9H. W ten sposób problem przecierania się wyświetlacza powinien ustąpić a przy okazji zyskasz ochronę przed zarysowaniami.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Autorzy z największą liczbą like