Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A50] Nowość w serii "A" - poznajcie A50!

(Temat utworzony: 07-04-2019 06:58 PM)
305 Wyświetlenia
RadekK
Hotshot
Opcje

295-A-Series-KV-Banner-36x24inch-e1551339667384.jpg

 

Czołem!

 

Chciałbym oficjalnie poinformować użytkowników forum, że do sprzedaży trafił model Samusng A50.

 

Urządzenie jest bardzo ciekawe i zasługuje na własny wątek do prowadzenia dyskusji. Patrząc na A50 przypomina mi się model A8 - telefon ze świetnymi parametrami w rozsądnych pieniądzach.

 

A-ósemki nie kupimy już w oficjalnej sprzedaży, jednak to jeszcze nic straconego — sprawdźcie A50!

 

Co wyróżnia model A50 na tle innych urządzeń?
Na pierwszy plan rzuca się ogromny wyświetlacz o przekątnej 6,4", który zajmuje aż 84,9% przedniego panelu przy wymiarach 158.5 x 74.7 x 7.7 mm. Inżynierowie Samsung w dalszym ciągu stawiają na bezramkowce, co mi osobiście bardzo się podoba.

 

Warto mieć na uwadze, że szkło jest wzmocnione Gorilla Glass 3-ciej generacji, a pod ekranem umieszczony jest czytnik linii papilarnych niczym we flagowym modelu S10 i S10+.

 

Zwróćcie również uwagę na ogromną baterię, której pojemność wynosi 4000 mAh. To dokładnie tyle, ile w Note9 i o 600 mAh więcej niż w modelu S10. Jestem szalenie ciekawy, jaki wynik włączonego ekranu urządzenie uzyska na jednym ładowaniu. Będąc przy temacie baterii warto zauważyć, że telefon ma zaadaptowany standard szybkiego ładowania.

 

W A50 znajdziemy trzy aparaty:
1. Szerokokątny 8MP, który obejmie aż 123 stopnie. Zdjęcia grupowe będą zdecydowanie łatwiejsze! :smiling-face:
2. Apart wyłapujący głebię - 5MP. Dzięki niemu obkiety mieszczące się na dalszym kadrze mogą być sprzętowo rozmyte.
3. Główny moduł 25MP ze świetłem 1.7.

 

Sztuczna iteligencja wykrywa scenerię, którą fotografujemy (np. jedzenie, zwierzęta, krajobrazy - razem aż 20 typów) i automatycznie ustawia parametry pozwalające wykonać idealne zdjęcie.

 

aparaty.jpg

 

Dokładną, pełną specyfikację jak i cenę sprawdzicie pod następującym linkiem:
https://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-a50/SM-A505FZOSXEO/

 

Jak wam podoba się nowe urządzenie? Czy nowa linia produktów z serii A ma szansę na sukces na rynku?

 

Jeśli jesteś osobą, która planuje zakup ten temat to świetne miejsce, aby zapytać szczegóły :smiling-face:

Sławek57
Student
Opcje

Telefon wygląda ciekawie, ale czy ktoś z tu obecnych wie czy Samsung zamierza wprowadzić w Polsce wersję A50 z 6GB ram? Do tej pory żaden kraj UE nie otrzymał tej wersji, a tuż za ukraińską granicą można ją kupić w oficjalnej sprzedaży.

Nie rozumiem tego podejścia Samsunga - czyżby nie chcieli u nas robić konkurencji dla modeli serii S? Jeżeli tak to nie tędy droga :smiling-face: Mamy internet mniej więcej bez restrykcji, możemy bez problemu przekraczać granicze - to nie Korea Północna :smiling-face:

 

Po chwili buszowania w ukraińskiej sieci (np.pierwsza pozycja z proponowanych sklepów na stronie Samsunga: https://allo.ua/ua/products/mobile/samsung-galaxy-a50-6-128-2019-black-sm-a505fzkqsek.html ) znalazłem tam model 6/128 w cenie 9 499 UAH czyli ok. 1360 zł z dodatkową kartą 128GB gratis, czyli za cenę naszej wersji telefonu można mieć więcej ramu, dodatkową kartę pamięci i gratis wycieczkę do Lwowa :smiling-face:

 

Ale nie o cenę i gratisy chodzi - zwyczajnie chciałbym mieć możliwość kupienia dowolnej wersji telefonu przeznaczonej na nasz rynek bez konieczności jechania na zagraniczną wycieczkę lub korzystania z dziwnych sklepów, które teoretycznie umożliwiają wysyłkę do Polski.

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Sławek57 Na rynek Polski są dostępne modele SM-A505FN z 4 GB a na inne rynki SM-A505F z 6GB

0 Like
Sławek57
Student
Opcje

Bardziej pytałem o to czy Samsung planuje rozszerzenie oferty w niedalekiej przyszłości (bo o aktualnie dostępnej wersji wiem), ale jeżeli nie ma na to planów to pozostaje wycieczka na Ukrainę lub czekanie aż ktoś zacznie to importować i sprzedawać z jakiegoś względnie zaufanego źródła.

 

Poza tym nie tylko na rynek polski - cała unia ma wersję 4GB, najbliższy kraj jaki znalazłem z dostepnym 6GB to Ukraina, potem Turcja i Malezja

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Sławek57  Samsung nie planuje.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2  Ciekawa propozycja  z A80


0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Obracany aparat w  A80 to świetna sprawa, oprócz tego specyfikacja aparatu prezentuje się bardzo ciekawie. 48-megapikselowa matryca z obiektywem o jasności f/2.0,  8-megapikselowy aparat szerokokątny oraz jednostka ToF 3D do zbierania informacji na temat głębi obrazu. 


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@PrzemekM 48 Mpix przy tej wielkości matrycy? :face-with-rolling-eyes::thinking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72  Czy błędnie podałem informacje? 


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72@PrzemekM, wszystko się zgadza. W Galaxy A80 jest obrotowa kamera 48MP :smiling-face-with-sunglasses:


0 Like